Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3. gyermekemet várom,a 30....

3. gyermekemet várom,a 30. hétben járunk. Az első 2 gyerkőcöm császármetszéssel született és elég sokat fáj a hegem körül. Honnan tudhatom, higy valójában ez a heg, vagy csak az összenövések miatt fáj?

Figyelt kérdés
Ha egy mód van rá, szeretnék természetesen szülni, emiatt végképp jó lenne tudni, mi a helyzez.

2020. aug. 4. 00:19
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
27%
Ha nem akarsz már élni, akkor csináld nyugodtan.
2020. aug. 4. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

Probléma mentes 3. terhességem volt (2 császár után), egészen 36+2-ig! Erős jóslók jelentkeztek de olyan szinten, hogy amikor tartott a fájás láttam a lányom feneke formáját, combját a hasamon.El is kezdett szivárogni a magzatvíz is 🥺

Megcsászároztak 3.jára is szerencsére! Elvékonyodott a hasfal azt mondták... Ezt csak azért írtam, hogy nem éreztem semmit, hogy gond lenne!

Fordulj mielőbb dokihoz, és kívánok gyors szülés, egészséges babát 🙂

2020. aug. 4. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
88%

Látom kaptál a "szokásos" kommentekből. Lehet hogy most én is kicsit nyersebb leszek, de ez típusosan az a kérdés, amit a saját orvosodnak tegyél fel. Ezt még egy "orvos válaszol" rovatban sem lehet felelősségteljesen megválaszolni, hát még egy anonim, lelkesen trollkodó anyukákból álló fórumon... Mert ugye ha két császár után pvn-t szeretnél, akkor nem teljesen tájékozatlanul, ebben jártas orvos nélkül vágsz bele, remélem. Mert abból csak csalódás lesz. És igen, ilyen esetben ezt a kérdés haladéktalanul vele kell megbeszélned!


Két császár utáni természetes szülés ugyanis jóval ritkább, mint az egy utáni, kisebb a sikerráta (ahol extrém magas a VBAC sikerráta, ott is messze elmarad a VBA2C sikerrátája), és a legtöbb kórház protokoll szerint nem is ad rá lehetőséget. Ahol szülni fogok, ott meglehőtsen támogató szemléletűek, alacsony a császárarány, mégis két darab orvosról tudok, aki egyáltalán elgondolkozik egy ilyen esetben a pvn-ről.


Röviden: AZONNAL keress erre szakosodott orvost, mert ügyeletben vagy "mezei" fogadottnál ez kudarcra van ítélve.

2020. aug. 4. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
41%
2 Császár után nem találsz olyan orvost, aki vállalná veled a normál szülést. Ugyanis nem csak a praxisába kerül, hanem a te életedbe is a hülyeséged. Ilyet csak az mond, hogy mehet, aki vagy nem szül, vagy ha szült nem császárral.
2020. aug. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
59%

Sérült gyerekekkel foglalkozom, nagyon nem ajánlom 2 császár után a termeszetes szülést.

Lehet, nyugodtan lepontozni!

2020. aug. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
45%
13-as vagyok, aki lepontozott, nyugodtan elmondhatja, hogy mitől lesz haszontalan a válaszom.
2020. aug. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
61%
3 csaszarom volt. Problemametes mindharom. Soha nem voltak hasonlo heg korulu fajasaim, de az egyik uhn kiderult, h szepen elvekonyodott mar a hegem. Nem volt veszes, de 3. csaszarnal mar nem kockaztatnak ilyenkor. Es jol is teszik. Ha neked meg fajdogal is a heged, nincs az az orvos, aki 2 csaszar utan engedi a term. szulest. Egyik baratnon 1 csaszar utan akart term. szulest, talalt hozza dokit, aki vallalta, meg is majdnem 24 oraig tartott, feltek menet kozben a hegszetvalastol. A hosszu vajudas kozben a gyerek agyverzest kapott. Szerencsere mar jol van, de pl. ez sosem fog kiderulni, h attol lett e agyverzese, h majdnem 1 napig nem tudott kijonni, de ha neadjisten ilyesmi tortenik, te elnel ezzel a tudattal?
2020. aug. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
100%

Van orvos aki 2 csm után sajgó alhassal bevállal? 🤔

En is 2 csm vagyok túl. A második ráadásul fenyegető hegszétválás miatt lett, 2 órát műtöttrk mert bár a hegemet a Szentlélek tartotta és 2 hete nagyon fájt már, de minden más szarrá összenőtt mindennel a vastagbelem megtekekeredve tapadt rossz helyre. Az összenővések miatt a méhemet ki se tudták emelni először úgy nyomták ki a lányomat belőlem..


Most várjuk a 3.babát 19.hetben vagyok a hegem nem épp a legvastagabb.

Örök hiányérzetem lesz, hogy nem tudtam természetesen szűlni. Sőt az első nagyon traumatikus is volt közel 1 évembe telt nagyjából talpra állni.. De eszem ágában nem lenne ilyenek után harcolni a természetes szülésért.


Nálad is majd az orvos fogja eldönteni az állapotodtól függően.

2020. aug. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
37%

"2 Császár után nem találsz olyan orvost, aki vállalná veled a normál szülést. Ugyanis nem csak a praxisába kerül, hanem a te életedbe is a hülyeséged. Ilyet csak az mond, hogy mehet, aki vagy nem szül, vagy ha szült nem császárral."


Statisztika... olvass, tájékozódj! Kisebb a kockázat, főleg, ha ilyen rég volt az előző szülése, mint a 3. császár. Szeretem, amikor emberek okosnak hiszik magukat, de egyetlen szakirodalmat nem olvastak a témában. A magyar orvosok azért nem vállalják, mert nincs benne rutinjuk. Régen császár sem volt ennyi, nemhogy 2 császár utáni szülés, még nincs rutin a kezekben. DE van olyan orvos, nem is egy, aki ilyet vállal, mert TUDJA, hogy JOBB, mint 3x műteni!

2020. aug. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
2020. aug. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!