Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3. gyermekemet várom,a 30....

3. gyermekemet várom,a 30. hétben járunk. Az első 2 gyerkőcöm császármetszéssel született és elég sokat fáj a hegem körül. Honnan tudhatom, higy valójában ez a heg, vagy csak az összenövések miatt fáj?

Figyelt kérdés
Ha egy mód van rá, szeretnék természetesen szülni, emiatt végképp jó lenne tudni, mi a helyzez.

2020. aug. 4. 00:19
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 A kérdező kommentje:

Az 1.gyerkőcömet fél napig bem láttam, altatásos sos csm volt, kb.azt sem tudtam, él-e... miután hazakerültünk, egy csomószor gond volt a légzésével, valszegaz altatástól...

A 2. gyerkőcnél megpróbálhattuk, nem volt gond a hegemmel, de ő nem indult el. Vele nem volt gond, de én nagyon nehezen gyógyultam.

Kikészültem testileg-lelkileg mindkettőnél. De erről elég ennyit...

Betettem pár linket, ha tényleg érdekel...


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=zk5hZvgyZe8&feature=share


[link]


[link]


[link]

2020. aug. 5. 12:34
 42/64 anonim ***** válasza:
54%

#41 ha nem altatnak és műtenek meg, akkor haza se viszed az első gyerekedet.


"Kikészültem testileg-lelkileg mindkettőnél. De erről elég ennyit..."


Mert több órányi vajúdás és szülés után fitt leszel? Neked ez nem olyan lesz, mint aki a harmadikat szüli természetes módon, hanem mint aki az elsőt, ugyanis még nem szültél.

2020. aug. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
67%

😂😂😂😂😂😂

Ok, linkeltél egy csomó anyagot a császármetszésröl, hurrá, és hol olvashatunk a VBAC-ról vagy esetedben a VBA2C-ról? Hmm? Hol van az leírva, hogy még 2 császár után is a hüvelyi szülés lehet a legjobb? Ilyet nem láttam csak azért. Nem véletlenül nem vállalja kb senki, gondolod ez véletlen és gonoszok az orvosok?

Másrészt te nehogy már azt gondoljad, hogy a természetes szülés az móka és kacagás. Nézd meg akkor pl ezt a videót: [link] és utána képzeld el, hogy pl ez a nő miket áll(t) ki szülés után mire helyrejön. Vagy te úgy képzeled, hogy természetes szülésnél tüsszentesz kettőt, szivárvány alatt kibújik a baba te pedig egy horzsolást nem szereztél, azonnal felpattansz, fitt vagy és tettrekész? Ki kell, hogy ábrándítsalak, gátvédelmes szülésem volt és még így is alig bírtam menni, el sem merem képzelni hogy aki fenékik szakad mit él át...

Elképesztő, hogy azt sem tudod mi van és itt kardoskodsz hogy végigcsinálhasd ezt az ámokfutást. Kívánom neked, hogy sikerüljön és tapasztald meg a hüvelyi szülés minden “szépségét”...

2020. aug. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
54%
Keress egy hentest.
2020. aug. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
100%

Köszi a linkeket kérdező. Elolvastam/megnéztem őket. De továbbra is szkeptikus vagyok. Azt gondolom, a természetes szules az esetek nagy részében az anyának egyértelműen sokkal jobb. Így vagyunk kitalálva. Elfelejtjük hamar a fájdalmat.


Nekem azonban két nagy problémám van ezzel. Az egyik, hogy a természetes szülésnél is rengeteg komplikáció van, nem tudom ezekről sosem beszélünk. Úgy csinálunk, hogy hat ez van. Így vagyunk kitalálva ezt kell eltűrni. Biztos amúgy azért vagyok annyira kritikus, mert nekem nagyon sok komplikacios szulesem volt. Természetes. Időre. Komplikáció mentes terhesseg után. Mégis elvittek a babát, nem láttam órákig, légzés támogatást kapott, antibiotikumokat en is majdnem elvereztem. (Azaz se aranyora, se kolonizáció, semmi)


Szoval videót en is tudnék csinálni arról milyen szar szülni. Meg sokan mások is. Egyértelmű, hogy szar. Ez egy fájdalmas dolog.


Amit továbbra is hiányolok ezekből a cikkekből is meg az összes ilyenből, az az átfogó statisztika. Biztos azért van ez a kattanasom, mert túl sokat foglalkoztam életemben pénzügyekkel, de nekem az, hogy “bizonyos reflexek lehet, hogy nem épülnek le” vagy “nagyobb az esély az asztmára” ezek nem hordoznak infót. (Sőt ha en ilyen állításokkal álltam volna elő, a főnököm ram nézett volna felvont szemöldökkel és kaptam volna 12 órát, hogy rohadt sürgősen kapjam össze magam és legalább 3 szemszögből darabonként 5 diagrammal támasszam alá a mondandómat, vagy segít megmutatni hol kell aláírni a felmondásomat) Hany%-ban nem épülnek le csaszar és természetes szules esetén ezek a reflexek? Mekkor a különbség? Mennyivel több az asztmás egyik-másik csoportban? Kivonták a mintából a családi hajlammal rendelkezőket? Stb stb. Volt aminek utána mentem. A “nagyobb az esély az 1-es típusú cukorbetegség kialakulásának” témának. Hat Ja. 1 azaz egyetlen %-kal. Nevetséges. Ugyanez az elhízás. Itt is amúgy kivontak a genetikai tényezőket? Szoval ezek ilyen nesze semmi fogd meg jól cikkek. Nem

Hiába van ellentábor. Mindenki csak abban a statisztikában hisz, amit maga hamisít.


Abban egyet értek, hogy a nőnek, azaz neked, kevesebb kockázattal járna (talán) a természetes szules. De nem vagyok benne biztos, hogy ez két csaszar után is így van. Bár legalább ahhoz a képhez csatoltak %-os statisztikát.

2020. aug. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 A kérdező kommentje:

Na, én itt befejeztem, úgysem fogjátok fel... tisztelet a kivételnek.

Még annyi, h.beszéltem személyesen orvossal is, aki szintén elmondta a véleményét a dologról, és szerinte sem vagyok hülye... na mindegy.

Aki szerint jobb a császár, az nyugodtan kérje az orvosától, akár már az első szülésénél is, hajrá, tuti jót tesz anyának és babának egyaránt.

Oh, még annyi, h.tisztában vagyok a szüléssel is. Ehyrészt arról is néztem videót, másrészt vajúdtam tizenx.órát max.fájásértékekkel.😃

2020. aug. 5. 14:26
 47/64 A kérdező kommentje:
Utóbbi válaszomat nem Neked szántam kedves utolsó! 🙂
2020. aug. 5. 14:29
 48/64 anonim ***** válasza:
100%

Majd leírod, hogy hogy sikerült a szülés?

Kíváncsi vagyok, hogy hiteget az orvos vagy tényleg bevállalja.

Akár majd priviben.

Köszi

2020. aug. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál. Nem a hegem fáj (8,5mm a heg), hanem az endometriózis és az összenövések miatt.
2020. aug. 7. 23:23
 50/64 anonim ***** válasza:
Pffff, na ezek, endometriózis, összenövések mind bíztatóak egy VBAC-hoz ... ja nem.
2020. aug. 8. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!