Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3. gyermekemet várom,a 30....

3. gyermekemet várom,a 30. hétben járunk. Az első 2 gyerkőcöm császármetszéssel született és elég sokat fáj a hegem körül. Honnan tudhatom, higy valójában ez a heg, vagy csak az összenövések miatt fáj?

Figyelt kérdés
Ha egy mód van rá, szeretnék természetesen szülni, emiatt végképp jó lenne tudni, mi a helyzez.

2020. aug. 4. 00:19
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
46%
19 te is csak azt a szakirodalmat olvasod, ami a világképedbe belefér.
2020. aug. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
83%

Nem kedves 21!


2x majdnem meghaltam a gyerekeimmel együtt..ha nincs az orvosom.. Pont leszarom a szakirodalmat..

Fontosabb mindkettőnk egészsége, élete holmi vágyálomnál.

2020. aug. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
83%

Miért szeretnél ennyire Vbacot?

Csak érdekel, mert nekem is így indult a második szülésem, végül császár lett.

A harmadiknál már nem gondolkodom, császár lesz. Az orvos sem biztatott.

Megsirattam, meggyászoltam a hüvelyi úti szülés lehetőségét. Tehát, nagyon szerettem volna, megpróbáltam, nem rajtam múlott egyik császárom sem.

Nem érzem, hogy kevésbé lennék nő. Emiatt fel sem merült bennem. Mi köze van a kettőnek egymáshoz? Aki egyáltalán nem szül, akkor az mi?

2020. aug. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 A kérdező kommentje:

Ha valaki a kérdésemre is tud konkrétan válaszolni (honnan tudom, hogy a heg fáj-e - az hol fáj, és milyen jellegű fájdalom), azt megköszönöm!!


Az eddigi építő jellegű hsz-okat szintén nagyon köszönöm, ebben természetesen benne van az is, aki tart a vbac-tól, de ezt normális hangnemben írja.

Igen, ha valóban gond van a heggel, egy pillanatra sem kockáztatok, ugyanis nem vagyok elmebeteg, szeretném felnevelni a gyerekeimet!! De, ha minden rendben lesz, igenis szeretném megpróbálni a vba2c-t, utánaolvastam rengeteget pro-kontra, nincs igazán nagyobb kockázata össz egészében, mint egy 3.császárnak. A műtő a szülőszoba mellett van egyébként, az orvosom pedig nem egy idegbajos típus, de ha kicsit is úgy gondolja, gond lehet, azonnal lép, ő is a biztonságot tartja szem előtt. Az 1.gyerkőcömmel is kb.2 perc alatt a műtőben voltunk... emellett nem zárkózik el 100%-osan attól, h.simán megpróbálhassuk.

Ha nem muszáj, nem vágatom fel magam harmadjára is, ez azért nem egy vakbélműtét, hanem egy bazi nagy műtét, ami után pár órával később már el kell látni a babát is úgy, h.kb.alig él az ember, nem beszélve a sok-sok összenövésről és sorolhatnám. Nem mellesleg a babának is jobb, ja nem csak úgy kikapják. A lelki részről már nem is beszélek, sajnos ezt végképp sokan nem értik...

Szóval, ha valaki ezt az utat gondolja biztonságosabbnak, rajta, én nem ítélkezem, főleg h.magam sem vagyok biztos abban, mit csináljak, de a lényeg nyilván h.jól legyünk mindketten! De nem gondolom, h.attól, ha más a véleménye valakinek, bunkó módon le kell alázni...

2020. aug. 4. 11:42
 25/64 anonim ***** válasza:
63%

En természetesen szültem. Elképzelni nem tudom miért kapálóznak ezért emberek. Nem olyan jó buli. És mi is majdnem meghaltunk és szövődmény is lett bőven. A szülés egy veszélyes üzem sajnos. Mindig van kockázat.

Amúgy múltkor láttam pont egy videót egy nőgyógyász csinálta, hogy miért jobb a babának természetesen születni. Amúgy én majdnem leestem a székről a röhögéstől, mert az összes olyan dolog, ami elvileg elkerülhető a természetes születéssel, nálam mind jelentkezett. Pedig természetesen születtem. Allergiák, ekcéma stb stb. Minden amit abban a videóban felsoroltak... persze-persze en vagyok a kivétel. De a lényeg, hogy semmire nincs garancia és a fő, hogy a pici egészséges legyen. Nekem egy hajszálon múlt, hogy a fiam egészséges lett, uh azóta kb császár rajongó vagyok, holott sosem volt császárom. De inkább nekem legyenek fajdalmaim (így is volt bőven előtte közben és utána is), meg komplikációim (azok is voltak bőven), mint neki baja. Szóval kérdező, én nem drukkolok neked a vbac-hoz. En azért drukkolok, hogy így vagy úgy, de komplikáció mentes szülésed legyen.

2020. aug. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
86%
Van rá egy ezresem, hogy az orvosod a szülésig váltig tamogatja a vba2ct, teletömködöd a zsebét, aztán a második fájásnál felvág valami kamu indokkal. Te boldog leszel, mert "megpróbáltad", ő meg elmegy a pénzből Maldívra. Mert mindenki tudja, hogy ez kamu.
2020. aug. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
77%
26: megtoldom még egy ezressel, pont ugyanezt gondolom én is. 😅
2020. aug. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
67%
Nem fognak engedni,sot ha van esze a dokinak,a 38.heten ki is veszi a babat,vegig se engedik hordani ilyenkor. Lehet be is fektetnek mar a 36.hettol. en semmikepp nem probalkoznek. Nekem a masodiknal a vajudas alatt fajt a heg,ahogy jott a fajas. Aztan szunetben az ugyeletes megnyomta es akkor is erzekeny volt. Mar ugy hivtak fel az orvosom otthon,hogy jojjon muteni. Nem szorakoznak ilyenkor.
2020. aug. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:

Csak egy tanácsot adok:ebbe ne éld bele magad!!

Iszonyú csalódott leszel a 3. császár után, és ez kihathat a baba (és a többi gyereked) ellátásának minőségére is.

Könnyen szülés utáni depresszió lehet belőle!!


Ha császár lesz, akkor azért. Ha meg találsz egy olyan orvost, aki jó sok pénzért kockáztat, elvállalja a vbac-t, és megszakad a hasfalad vagy bármi történik és sérült lesz a baba,akkor meg azért.


Nem éri meg. Csak amiatt, hogy elmondhasd, hüvelyi úton szültél, nem éri meg..


Csak a TE vágyálmaidat szolgálja, nem a baba érdekeit.

És szülésnél a baba számít, nem te. 2 gyerek után már tuhatnád.

2020. aug. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
Nezd, itt van tolem egy konkretum. Ha abluszute nincs semmi alhas, heg stb. fajasod, akkor is vekonyodhat a heg, ugy, hogy nem is erzed. De nalad mar most faj, vagy az osszenovesek vagy a hegvekonyodas miatt. Biztos, h van valami bibi mar most.
2020. aug. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!