Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 éves lány vagyok, teherbe...

17 éves lány vagyok, teherbe estem! Mit tegyek? Szülőknek hogyan mondjam el? És az apjának?

Figyelt kérdés

Nem, nem voltam részeg egy buliban és nem volt egyéjszakás kalandom. A barátommal történt. Endometriózissal diagnosztizáltak egy éve és emiatt elméletileg meddő vagyok ezért annyira nem fektettünk nagy hangsúlyt a védekezésre. Hiba volt, tudom. Pár hete kezdődtek a tünetek: nem bírok ránézni a kedvenc ételemre a sajtra és szinte minden reggel hányok. Még senki nem tudja a legjobb barátnőmön kívűl aki a teszteket vette nekem tegnap. 4 különbözőt és mindegyik pozitív lett. Az egyik szerint már 6-7 hetes terhes vagyok! Nagyon nem szeretném elvetetni, de nem tudom mit tegyek. A szüleim elég jó anyagi helyzetben vannak, viszont nagyon szigorúak, mindig is eminens tanulónak kellett lennem és örökké vékony, sportos testalkatom volt mert mást nem fogadtak el. Nagyon rettegek, kérlek segítsetek!

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2021. ápr. 14. 14:23
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/182 anonim válasza:
90%

"ott a gyerek tudja, hogy minden bajával fordulhat a szüleihez, ezért nem is ír ki a gyakorira kérdést"

Ott a pont. Egy igazi szülőhöz lehet fordulni, ha valami probléma van.

2021. ápr. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/182 anonim ***** válasza:
14%
Goldmund minden szavával egyetértek. Én is ezt javaslom. A végét is fontold meg.
2021. ápr. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/182 anonim ***** válasza:
77%
Ezt nagyon gyorsan el kell mondanod nekik, lehetőleg még ma. Ha húzod az időt, akkor is ki fog derülni, csak sokkal dühösebbek lesznek, és neked is kisebb lesz a mozgástered. A jelenlegi helyzetedben minden racionális érv a terhességmegszakítás mellett szól, remélhetőleg te is rájössz, mielőtt késő.
2021. ápr. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/182 anonim ***** válasza:
71%
Mivel 18 alatti vagy, a szülőkkel is kell beszélned, de először a pasiddal. És ne ess kétségbe! Az a legfontosabb!
2021. ápr. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/182 anonim ***** válasza:
44%

Fiatalként lehet hogy szigorúbbnak tűnik a szülő mint valójában. Mást nem tudsz csinálni mint velük ezt megbeszélni, ezért ezen a pontra kár ráfeszülni, mert mindenképp meg kell lépni. Ülj le velük, megtudod csinálni.


Hibáztál, de ne vegyél magadra minden terhet. A szülőknek kell segíteniük és együtt mérlegelni hogyan tovább.


Én nem látok rá az életetekre, régen ennyi évesen már sokaknak volt gyereke, nagymamám 20 évesen már a másodikat várta. Ha akkor megtudták oldani akkor most is mennie kell. Vagy van aki 30-40 évesen tanul gyerekek mellett, feloldódtak már a berögzött szokások. Más a realitás. Ezt csak azért mondom ha meg kell tartani akkor se őrüljön bele mindenki, mert annak sincs semmi értelme.

2021. ápr. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/182 anonim ***** válasza:
80%
Csatlakozom a 14:49-hez!
2021. ápr. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/182 anonim ***** válasza:
80%

3 lehetőség van:

1: Megtartod, felneveled

2: Megtartod, örökbe adod

3: abortusz


Mindegyikre vannak pro és kontra érvek, ha érdekelnek, ki tudom fejteni.

2021. ápr. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/182 anonim ***** válasza:
79%

"Nagyon nem szeretném elvetetni,"

Tisztában vagy vele, hogy mivel jár egy baba? Szerintem nem. És nem fair a szüleidre sózni meg velük eltartatni.

2021. ápr. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/182 anonim ***** válasza:
93%

25-ös:

"nagymamám 20 évesen már a másodikat várta"

De a nagymamádnak volt férje, aki eltartsa. Sőt, a férfi fizetése elég is volt rá, hogy eltartsa a családot, míg most a nők is dolgoznak (egy gyerekkel ilyen fiatalon még derékba is törhet a tanulmány, onnan pedig nehéz kilábalni) és sok pár közös fizetésből is alig tudja magát fenntartani. Pláne ha nincs saját lakás, csak albi.

2021. ápr. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/182 anonim ***** válasza:
81%

"örökké vékony, sportos testalkatom volt mert mást nem fogadtak el"


Nem értem, ez hogy jön ide, a nagy pocakért fognak haragudni, vagy hogyan? Indifferens ez az igényük a jelen helyzethez.

2021. ápr. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!