Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22. Hetes terhes vagyok. Az...

22. Hetes terhes vagyok. Az orvosom azt mondja oltassam magam koronavirus ellen, de én nem akarom. Nektek mi a véleményetek a terhesség alatti oltásról?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a vélemények különböznek és fogok kapni hideget-meleget, de én ezt az egész oltás hülyeséget diktatúrának tartom már. Nem Magyarországon élek hanem Ausztriában, itt amit művelnek az nagyon gáz. Februártól kötelező az oltás, különben megbüntetnek 3600 Euróra. A terheseknek nem kötelező, nekem május elején születik a babám. Viszont a nőgyógyász egészségügyi okokból ajánlja mert a terheseknél sokkal rosszabb lehet a lefolyása (na de mindenkinek ezt mondják). :D Ismerek olyat aki oltva is meghalt meg lélegezetetőn volt stb. Egyébként nem vagyok kontaktban emberekkel, mert a dokim felmentett a munka alól a szakmám miatt(Masszőr vagyok) tehát kevesebb az esélyem hogy elkapjam. Én soha nem voltam koronás és elegem van ebből a cirkuszból amit művelnek minden országba. Tudom hogy vannak olyanok, akik terhesen oltanak és semmi bajuk tőle, de mivan ha az én szervezetem másképp reagál? Pl megindul egy vetélés vagy koraszülés stb...? Jelenleg 22. hetes vagyok és ha valami történne, a gyerek még nem elég fejlett hogy életben maradjon ha pl koraszülés van.

Kismamák amúgy itt csak Pfizert kapnak. De sztem mind ugyanaz a szar :D



#COVID #oltás terhesen
2021. dec. 26. 19:49
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
59%

Magyarországon szerencsés a helyzet. Itt csak élelmiszerboltba járhatsz,


Cserébe ugyanannyi betegre harmada nálatok a halálozás...

2021. dec. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
70%
Engem terhesen oltottak be, pfizerrel. Akkor semmit sem tapasztaltam kis karfájáson kívül. Aztán mikor a férjem koronás lett, azt tapasztaltam, hogy se én, se a baba nem mutattunk tüneteket, pedig tuti hogy elkaptuk, együtt voltunk a férjemmel. Engem az oltás, a babát a méhlepényen át és a szoptatás alatt kapott ellenanyag védhette meg. Ha nem oltatok terhesen, sokkal rosszabbul járunk.
2021. dec. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
72%

AUT: 1200e betegre 13e halott

Itt 1000e betegre 38 ezer :(

Hidd el, ott csinálják jól.

2021. dec. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 A kérdező kommentje:
És az ismerősöd akit elvileg az oltás mentett meg, mert terhesen elkapta a covidot azt minek oltották már, ha amúgyis elkapta és meggyógyult? Ugyanis Covid lefolyás alatt és Gyógyult Covidost nem oltanak amig van elég antitest. Itt legalábbis. :)
2021. dec. 26. 20:17
 15/59 A kérdező kommentje:
Fú na mindegy, köszi az értelmes válaszokat, akik még ha másképp is gondolják de tudtak értelmesen irni, nem pedig a majdnemhogy "jobbnélküledavilág" (ha oltatlan vagy) kommentek.
2021. dec. 26. 20:19
 16/59 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem nagyon nehéz döntés ez terhesen. Nagyon ijesztő egy ilyen új vakcinát beadatni miközben benned fejlődik egy magzat. Én csak az utolsó trimeszterben mertem beadatni. Egyre jobban mondták a 4. hullámot, arra az időszakra amikorra ki voltam írva és féltettem a babát a vírustól így végül beadattam. Egészséges kisfiam született, 41. hétre szóval nem lett koraszülött, és így utólag jó döntésnek érzem, megnyugtató hogy védve van. A harmadikat is tervezem majd felvenni.
2021. dec. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, ha oltva vagy és mégis elkapod, enyhébb lefolyás várható, mintha oltatlanul kapnád el. Mint az öv az autóban: szenvedhetsz balesetet, megsérülhetsz, de valószínűleg kevésbé, mint öv nélkül. Ritka, de van, akit az öv öl meg. Összességében megéri becsatolni, és ugyanígy érdemes magad beoltatni.
2021. dec. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, oltás után kapta el a covidot a férjétől, szöveg értelmezés...

Semmi bajod nem lesz az oltástól covidba viszont belehalhatsz, oxigénhiány miatt a gyerek fogyatékos lehet vagy meghal. Oltás esetén viszont ő is védelmet kap.

2021. dec. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
32%
17es vagyok, egyébként 1 hónapos korában az egész családunk covidos volt, többször találkoztunk velük mielőtt kiderült volna, és nem lett semmi tünetünk, én ezt az oltásnak tudom be.
2021. dec. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 A kérdező kommentje:

Igen, ezért irtam a kérdésem alatti leirásban hogy a 22. hétben vagyok és félek beadatni egyelőre, a harmadik trimeszterben már nem, mert ha netán a vakcina olyan dolgokat inditana el bennem ami szülést eredményez, akkor valszeg a gyerek túléli, mert elég életképes és harmadik trimeszterben biztonságosabb várható szülés előtt pár héttel. Ha mást nem akkor szülés után.


Mint mondtam, a vakcinára való reakcióra voltam kiváncsi terhesektől, nem attól hogy covidban hányan haltak meg eceterá. Azt hallom a tévében is.

2021. dec. 26. 20:26
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!