Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22. Hetes terhes vagyok. Az...

22. Hetes terhes vagyok. Az orvosom azt mondja oltassam magam koronavirus ellen, de én nem akarom. Nektek mi a véleményetek a terhesség alatti oltásról?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a vélemények különböznek és fogok kapni hideget-meleget, de én ezt az egész oltás hülyeséget diktatúrának tartom már. Nem Magyarországon élek hanem Ausztriában, itt amit művelnek az nagyon gáz. Februártól kötelező az oltás, különben megbüntetnek 3600 Euróra. A terheseknek nem kötelező, nekem május elején születik a babám. Viszont a nőgyógyász egészségügyi okokból ajánlja mert a terheseknél sokkal rosszabb lehet a lefolyása (na de mindenkinek ezt mondják). :D Ismerek olyat aki oltva is meghalt meg lélegezetetőn volt stb. Egyébként nem vagyok kontaktban emberekkel, mert a dokim felmentett a munka alól a szakmám miatt(Masszőr vagyok) tehát kevesebb az esélyem hogy elkapjam. Én soha nem voltam koronás és elegem van ebből a cirkuszból amit művelnek minden országba. Tudom hogy vannak olyanok, akik terhesen oltanak és semmi bajuk tőle, de mivan ha az én szervezetem másképp reagál? Pl megindul egy vetélés vagy koraszülés stb...? Jelenleg 22. hetes vagyok és ha valami történne, a gyerek még nem elég fejlett hogy életben maradjon ha pl koraszülés van.

Kismamák amúgy itt csak Pfizert kapnak. De sztem mind ugyanaz a szar :D



#COVID #oltás terhesen
2021. dec. 26. 19:49
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
87%

Te döntésed, hogy mit vállalsz be és mit nem. Ha attól félsz, hogy esetleg koraszülést indítana, akkor kérj időpontot egy hónap múlvára, akkorra már ha baj is történne, elég jó esélyeitek lennének. Őszintén szólva én arról nem hallottam még, hogy az oltástól bárkinek koraszülése vagy bármilyen komplikációi lettek volna, de persze ez nem jelenti azt, hogy példa nélkül való és nyilván ha veled történne, akkor ez nem vigasztalna, ez tény.


A véleményem a terhesség alatti oltásról egyébként az, hogy az esetleges kockázatokat bőven ellensúlyozzák az előnyei. Ahogy te is mondod, a médiában hallani lehet a covid hatását a terhesekre, veszélyeztettnek számítasz ilyenkor. Ha elkapod a vírust nem csak rád, de a babádra is veszélyt jelent, nekem ez egyébként bőven elég indok volt, hogy amint lehetett, már oltattam is magam. A gyerek makk egészséges, 40+3 született spontán, szóval nem indult meg hamarabb a szülés meg semmi, nekem az első oltás után volt egy kis hőemelkedésem este és köszipuszi ennyi is volt.

2021. dec. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
42%
#11! Te nem tudom, melyik országban élsz, de Magyarországon 1 hónapja egy hét alatt összesen nem halt meg annyi szülőképes nő. De nyilván az is mind kismama volt és pont ugyanabban a kórházban, ahol az ismerősöd feküdt. Aki meg gondolom, az intenzíven fekve mindenkitől elkérte az oltásiját🙄Gondolkodj kicsit, mielőtt mindent elhiszel, vagy találj ki hihetőbb meséket.
2021. dec. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
30%

Én olvastam a neten baba-mama csopiban olyat, hogy valakik (állítólag többen is) elvetéltek oltás utan ilyen félidős tehessegnel. Na, én éppen emiatt úgy voltam vele, hogy én nem oltatok majd terhesség alatt semmiképpen, de oltatni azt szerettem volna.


Tudom, lehet az egész kamu és elolvastam csomó tanulmányt is, és mind azt javasolta, hogy oltassanak a kismamák is ES azt sem lehet megmondani utólag, hogy az a valaki aki félidőben elvesztette a babáját elvetélt volna amúgy is, vagy tenyleg az oltás miatt vételt el.. a fene tudja, de nem akartam kipróbálni.


Viszont egyértelműen bízom az oltás hatásosságában, mindenképpen szerettem volna oltott lenni terhesen így aztán én addig védekeztem amíg meg nem kaptam a harmadik oltást.

2021. dec. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
86%

16 hetesen oltattam, nem történt semmi extra. Azóta voltam genetikai uhn meg sokmindenen, semmi eltérés vagy változás.

Ami egyértelműen meggyőz engem nem a netes meg média zagyvaságok, hanem az anyám, aki covidban dolgozik. Sok vetélés és koraszülés volt covidos oltatlanok között viszonyítva az oltottakhoz. Ahogy más is írja, ha nem is egy tucat, de néhány család ott is anya nélkül maradt. Most is oltatlanok vannak többségben kórházban, 3 oltásossal még nem találkozott. Olyan kismama, aki hozzájuk kerül, már kapja a tüdőérlelőt, hogy felkészüljenek a legrosszabbra. Ebben a "hullámban" ugyan kevesebb kismamával találkoztak eddig, mint korábban, de ez az oltásoknak köszönhető valószínűsíthetőleg.

NEM azt mondom, hogy mindenki így jár. Sokan megússzák könnyen. De személy szerint nem akarok az az 1 lenni a 10ből vagy 100ból, aki úgy végzi. Jobb esély van arra, hogy az oltással jól járok, semmint azzal megszívom.

2021. dec. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
100%
11-es voltam, nem tudom, nekem szólt-e a kérdésed (15.), az ismerősöm a két oltás után kapta el.
2021. dec. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
59%

"csak hülyeségnek találom amikor már harmadik, negyedik, ötödik oltást adnak és bekorlátoznak"


Te sem tanultál alap biológiát sem. És emberéletről döntesz. Tartom a véleményem: természetes szelekció. Nincs ezzel gond.

2021. dec. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
62%
Kedves 23-as, én hálistennek valóban nem Mo.-n élek, de az ismerősöm igen. Higgy, amit akarsz. Leszarom. A kérdezőt próbáltam meggyőzni, hogy az oltás kockázata nagyon alacsony, míg terhesen a covid okozta komplikációkba akár bele is lehet halni. A tudomány és a személyes tapasztalatok NEM hit kérdése. A kormánysajtó által közzétett adatok meg a konteók már annál inkább.
2021. dec. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 A kérdező kommentje:

28...Nem csak alap biológiát tanultam, de valószinűleg tanultabb vagyok tőled is. Hagyjuk ki mit és mennyit tanult, nem a kérdésemre válaszoltál, el volt mondva hogy oltatok vagy a harmadik trimeszterben, vagy szülést követően. Csak nem olvasod el a lényeges dolgokat, csak azt amibe bele tudsz kötni, gratulálok a mai társadalom 99%-ának, hogy végig se olvas, aztán keresi mibe kössön bele egyből. Azért mert dúl benned az indulat az egyelőre oltatlanokkal szemben, nem kell lealázni.


Természetesen mint irtam oltatni fogok és már akartam is mielőtt pozitiv lett a terhességi tesztem, igy kénytelen voltam lemondani az időpontot.


Hajlandó vagyok az első 2 Pfizert adni, de belém nem nyomnak harmadik, negyedik, ötödiket aztán meg az egész élet erről fog szólni, Undoritó ez, hogy manapság OLTÁSI IGAZOLVÁNNYAL KEEELLLLLLLL RENDELKEZNI, mint valami jószágnak......

2021. dec. 26. 21:44
 29/59 anonim válasza:
25%
Neked sem kéne szaporodni...
2021. dec. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
25%

Figyu oltáspárti nyomik, ti honnan veszitek ilyen biztosra hogy nem lesz hosszabb távon mellékhatása a szent vakcinának?

A ti környezetetekben nem hullanak a frissen oltottak?

2021. dec. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!