Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22. Hetes terhes vagyok. Az...

22. Hetes terhes vagyok. Az orvosom azt mondja oltassam magam koronavirus ellen, de én nem akarom. Nektek mi a véleményetek a terhesség alatti oltásról?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a vélemények különböznek és fogok kapni hideget-meleget, de én ezt az egész oltás hülyeséget diktatúrának tartom már. Nem Magyarországon élek hanem Ausztriában, itt amit művelnek az nagyon gáz. Februártól kötelező az oltás, különben megbüntetnek 3600 Euróra. A terheseknek nem kötelező, nekem május elején születik a babám. Viszont a nőgyógyász egészségügyi okokból ajánlja mert a terheseknél sokkal rosszabb lehet a lefolyása (na de mindenkinek ezt mondják). :D Ismerek olyat aki oltva is meghalt meg lélegezetetőn volt stb. Egyébként nem vagyok kontaktban emberekkel, mert a dokim felmentett a munka alól a szakmám miatt(Masszőr vagyok) tehát kevesebb az esélyem hogy elkapjam. Én soha nem voltam koronás és elegem van ebből a cirkuszból amit művelnek minden országba. Tudom hogy vannak olyanok, akik terhesen oltanak és semmi bajuk tőle, de mivan ha az én szervezetem másképp reagál? Pl megindul egy vetélés vagy koraszülés stb...? Jelenleg 22. hetes vagyok és ha valami történne, a gyerek még nem elég fejlett hogy életben maradjon ha pl koraszülés van.

Kismamák amúgy itt csak Pfizert kapnak. De sztem mind ugyanaz a szar :D



#COVID #oltás terhesen
2021. dec. 26. 19:49
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
80%
Mindenki maga döntse el, hogy oltat vagy nem. Sok oltott kismama va nitt, a gyakori oldalon, akiknek semmi bajuk nem volt és babájuk is védett lett.
2021. dec. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 A kérdező kommentje:
Így van, a hosszútávú vakcinázásnak is lehetnek káros hatásai de ezt úgyse tudjuk előre... mindenki sötétbe tapogatózik. Úgyanúgy ahogy azt se lehet tudni hogy aki elkapja milyen lefolyása lesz. Pont ezért van pro és kontra, ki miben hisz. Akinek a családjában volt emiatt haláleset vagy nrhezebb lefolyású covid - az oltat. Az én családomba 1 covidos volt, nem lett semmi baja,61 éves. Ez szerencse kérdése.
2021. dec. 26. 22:33
 33/59 anonim ***** válasza:
41%

a hosszútávú vakcinázásnak is lehetnek káros hatásai


Sorold.

2021. dec. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
62%

Ha akarsz, oltatsz, ha nem, meg nem. Ahogy a döntés, úgy a következményeket is a tiéd.


Meghoztad a döntés, hogy neked nem kell egyik "sz@r" sem. Akkor mit foglalkozol még mindig ezzel? Minek írtál ki egy teljesen felesleges kérdést?

2021. dec. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
100%

Az oltások elején, kismamaként nyugodt voltam, mert minket akkor nem lehetett oltani.

Aztán ez változott és nag dilemmát okozott nekem, hogy oltassak vagy sem. Több orvost is megkérdeztem, mind azt mondták, hogy sejtbiológiai szinten semmi nem jut be a babába.

Aztán hallani lehetett, hogy mik történtek a klinikán, így oltottam. A 2. oltást a 38. hétben kaptam (holott a protokoll szerint akkor csak szülés után lehetett volna). Semmi bajunk sem lett, 39. hétben egészségesen született meg a kisfiam.

5-6 hetes terhesen elkaptam a covidot...


Influenza ellen is van minden évben oltás, lehet a covid is ilyen lesz, csak a szabályozások nélkül. Hogy mennyi idő, ezt nem tudom.


Nálunk, ha covidos voltál, akkor 4 hónapra rá veheted fel az oltást. Senki nem kérdezi meg, hogy mennyi antitest van benned, nem is nézik meg. Ha te külön megnézeted, akkor kaphatsz kártyát, de az oltás alól nem old fel, max haladékot kaptál.

2021. dec. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
78%

30, ne nyomizz, mert téged minősít, lehet emberi hangnemben beszélni. Egyébként nem, konkrétan senki nem "hullott" el oltástól, pedig nem kevés oltott ismerősöm van. Covidtól viszont igen. Aki meg túlélte, 1/3-uknak kb 1,5 év kellett, hogy a maradványtünetektől ne szenvedjen, 1/10-ük meg maradandó károsodással kell leélje az életét.

Olyat olvastam neten, hogy valakinek beütöttt az oltás, de ezt a való s környezetemben nem tapasztaltam...

2021. dec. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
75%

Miért nagyobb félelem az, hogy az oltás esetleg vetélést vagy koraszülést indít, mint az, hogy az elkapott covid indítja esetleg?

Utóbbira millió példa van, előzőre csak mende-mondák, de jobban féltek attól.


Ki van emelve EGY DARAB oltott haláleset, a világban pedig sok-sok millió ember lett beoltva és ezzel megmentve már. Tényleg az az egy darab győz a milliók felett? Ez győz meg tényleg?

2021. dec. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
29%
Drága oké megvan a 2 oltás ez már jó dolog, de aztán a hatása elmúlik és amikor elkapod a covidot olyan mintha be sem oltattad volna magad. Influenza oltás is így működik ezért kell évente 1. De sebaj gyereked megszuletik,te nem oltatod magad elkapod ,meghalsz és anya nélkül marad, de hé szabadon donthettel róla...
2021. dec. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, en meg nem adattam be a harmadik oltást, szóval tapasztalatot nem tudok mondani. Június végén kaptam a második kínai vakcinát, itthon ugy tudom varandosoknak Magyarországon az utolsó oltástol számított 6 hónapot kell meg várni. 24 hetes vagyok, en is meg szeretném várni a harmadik trimesztert mert volt kozepidos vetélésem. A nagyobbik gyerekem már atesett a covidon, az oltás megvedett szerencsére. Szóval egy véleményen vagyok veled ebben, annyi különbséggel, hogy nekem a Moderna szimpatikusabb a Pfizernél. :)
2021. dec. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim válasza:
100%
Én pont 22 hetesen adattam be. 39 hetesen szültem, makkegészséges a kislányom. Minden jót nektek, vigyázz magadra :)
2021. dec. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!