Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22. Hetes terhes vagyok. Az...

22. Hetes terhes vagyok. Az orvosom azt mondja oltassam magam koronavirus ellen, de én nem akarom. Nektek mi a véleményetek a terhesség alatti oltásról?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a vélemények különböznek és fogok kapni hideget-meleget, de én ezt az egész oltás hülyeséget diktatúrának tartom már. Nem Magyarországon élek hanem Ausztriában, itt amit művelnek az nagyon gáz. Februártól kötelező az oltás, különben megbüntetnek 3600 Euróra. A terheseknek nem kötelező, nekem május elején születik a babám. Viszont a nőgyógyász egészségügyi okokból ajánlja mert a terheseknél sokkal rosszabb lehet a lefolyása (na de mindenkinek ezt mondják). :D Ismerek olyat aki oltva is meghalt meg lélegezetetőn volt stb. Egyébként nem vagyok kontaktban emberekkel, mert a dokim felmentett a munka alól a szakmám miatt(Masszőr vagyok) tehát kevesebb az esélyem hogy elkapjam. Én soha nem voltam koronás és elegem van ebből a cirkuszból amit művelnek minden országba. Tudom hogy vannak olyanok, akik terhesen oltanak és semmi bajuk tőle, de mivan ha az én szervezetem másképp reagál? Pl megindul egy vetélés vagy koraszülés stb...? Jelenleg 22. hetes vagyok és ha valami történne, a gyerek még nem elég fejlett hogy életben maradjon ha pl koraszülés van.

Kismamák amúgy itt csak Pfizert kapnak. De sztem mind ugyanaz a szar :D



#COVID #oltás terhesen
2021. dec. 26. 19:49
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
69%

#50! 1. Értem, én se. Valaki hozott egy példát, mindketten arra reagáltunk.

2. Nem azt írtam, hogy te írtad, hanem, hogy ez az általános reakció. Ha oltott hal meg, amúgy is meghalt volna. Ha oltatlan, ld.Kóbor, tuti, hogy oltással 100évig élt volna. Pedig egyiket se tudjuk, mivel senki nem lehet egyszerre oltott és oltatlan. Mind csak feltételezés. Miért kell ténynek beállítani?(Tudom, nem te. Általában! Ez a közvélekedés az oltottak részéről.)

Még egyszer mondom, nem azt írtam, hogy Damu nem halt volna meg covid nélkül (nem tudjuk), hanem arra, hogy de, ismersz oltottat, aki meghalt covidban.

3. Ezt se írtam, hogy oltással nem lehet meghalni, hanem azt, ha olyan nagyon nagy az oltatlanok többsége, akkor a napvilágra került eseteknél miért fordított az arány? Azt elfogadom, hogy lehet a véletlen műve, hogy az én ismerősi köröm pont ezt támasztja alá. A környezetemben senki nem halt meg covidban, sőt kórházba se került, de rengetegen átestünk rajta. Ebben a hullámban csak oltott ismerőseim betegedtek meg, nagyon rosszul voltak, szóval egyáltalán nem igazolta, hogy náluk enyhébb lefolyása lenne. Most volt az első oltatlan "ismerősöm", aki elkapta.(Nem is ismerem, egy barátnőm viszonylag új párja.) Fél napig volt láza, meg fáradt. Ennyi. Miközben az is úgy van beállítva, aki oltottan könnyen viseli, az oltás nélkül, hú, de beteg lenne, minimum kórház. Hát nem. Aki oltással jól viseli, az oltás nélkül valószínűleg ugyanolyan jól viselné. Én azt látom, semmit nem befolyásol az oltás.

Nem azt írtam, hogy az oltás öl. Ha szerencséd van, nem árt, nem használ, ha nincs, lesz valami jó kis mellékhatása.

2021. dec. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim válasza:
100%

44es vagyok. Latom a Damu Rolandos resz nagyon megragadt mindenkinel.. vegulis tok mindegy aki oltatott az ugyis azt mondja oltass, aki nem oltatott ugyis azt mondja ne oltass. Nekem a haziorvosom egyszer sem mondott se ezt se azt, a nogyogyaszom azt mondta ne oltassak, hiszen meg mindig kiserleti fazisban levo vakcinarol beszelunk egyreszt, masreszt virus idoben sosem oltottak semmit se hiszen pont, hogy az miatt lesz a sok mutacio.. en szemelyszerint terhesseg alatt biztos nem oltatok, egyebkent is 7evet varatott magara a baba es volt mar egy vetelesem is, csaladban anyai agon minden nonel elofordult mar koraszules, felido utani veteles is, igy en nem oltatok, nem nagy varosban elunk hanem egy kis faluban, igy szinte nem erintkezem emberekkel csak a kisboltban illetve akkor amikor a terhesgondozasra bejarok a varosba, maszkot hasznalok, kezet mosok, fertotlenitek en ugy gondolom ez a maximum amit jelenleg megtudok tenni az oltason kivul. Kedves kerdezo, szived joga eldonteni ugyan ugy ahogy masnak is barmi fele befolyasoltsag nelkul, hogy oltatsz e terhesseg alatt vagy sem. Ha nem oltatsz azer neznek le, ha oltatsz terhesseg alatt akkor meg azert.

Nem is figyeltem hanyadik hozzaszolo irta, hogy remeli edesanyam nem ugy all a dolgokhoz ahogy en, voltunk covidosak december 24.en volt, hogy egy eve letelt a karantenunk, a covid fele annyira nem viselt meg a csaladban senkit sem mint anyukamat az oltas.. persze ez is szervezet es immunitas fuggo..aki oltatott ugyis azt fogja hajtani, hogy oltatni kell, aki nem oltatott meg az ellenkezojet.. mindenkinek szive joga eldonteni mit, mikor es hogyan csinal.. ugyan ugy mindenkinek lehet sajat magan velemenye amivel vagy egyet ertesz vagy nem..

2021. dec. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
26%
De ez honnan jött, hogy az oltottak kerülnek kórházba? Mutass már hivatalos statisztikát róla kérlek. Én csak olyan hírrel (és személyes tapasztalattal találkozom), hogy oltatlanokkal van tele a kórház. Az életben ilyet nem hallottam, hogy oltott a zöme.
2021. dec. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
62%

52: az oltások közül melyikre érted, hogy kísérleti fázisban van? A kínai oltásra, ami gyerekkorunk oltása pl. (terhesen nyilván nem lehet) vagy a Pfizerre, ami már engedélyt kapott?


A mutáció miért rossz? Kifejtenéd? Mit jelent a szó?

2021. dec. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim válasza:
100%
Egyreszt en ilyet nem irtam, hogy oltottak kerulnek korhazba, ahogy aztsem, hogy az oltatlanok. A kinai vakcinarol egyebkent sem tudok semmit sem, es nem terhessen sem vennem fel azt a vakcinat. Mi a mutacio? Az orokito anyag (DNS) szerkezetenek, informaciotartalmanak oroklodo megvaltozasa. Tehat benne van mar ebben is, hogy miert rossz virus idoben oltani, hiszen igy az oltas uj virus felepitest general, ami az alap covid19 volt az mar megtanult "vedekezni" az oltoanyag ellen, tovabb generalta magat igy lettek a covid19 mutans fajtai.
2021. dec. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
100%

A kínai oltás gyerekkorunk oltása, számtalan ilyen oltást kaptál már. Ezért is kérdeztem.


Mutáció: köszönöm, hogy kifejtetted, ahogy Te magad is írod, változás. A változás önmagában jó vagy rossz? Miért félünk tőle? Valami változni tud jó és rossz irányba is. A virológusok már az elején megmondták, hogy a mutációk során a vírusok általában finomodnak, hiszen a céljuk nekik is az, hogy nagyon fertőzőek legyenek, de tovább élhessenek a gazdatestben (forrás: virológia Pécs- Kemenesei Gábor).

És úgy néz ki, hogy talán meg is érkeztünk az Omikronnal ide, van egy mutáció, ami nagy eséllyel fertőző ugyan nagyon, de nem okoz súlyos tünetet, nem érinti a tüdőt. Persze még idő, mire kiderül, hogy tényleg így van, de ha igen, akkor jót tett velünk a rettegett mutáció.

Ez akkor baj?

2021. dec. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
100%

Igen oltás nélkül nem mutálódik és idővel meggyógyítjuk magunkat, mint a spanyol nátha idején. 2 év alatt lement ez a betegség csak az a titok, hogy rengetegen meghaltak így szépen eltűnt a halotakkal a betegség.

Hát kösz akkor inkább az oltás a mutálódott vírussal, kB. Mint influenzánál.

2021. dec. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim válasza:
74%

3 barátnőm. A.B.C.névvel:


A. Nem oltottan 3. hónapban kapta el a covidot. Átvészelte, az orvosa azt mondta nyugodjon meg a Covid nem jut át a magzatburkon!!!! A terhessége 6. hónapjában oltatta magát pfizerrel. (Most figyelik a baba veséjét - erről később)


B. 8 hónapos terhesen oltatta magát először Pfizerrel. A baba 39 hétre született 2300grammal és az egyik veséje nem indult be. És fél éves korára duplázta csak meg a születési súlyát. 7 hónapos és még magatehetetlen. Ülni sem tud és nem is tartja meg magát.


C. 6 hónaposan oltatott először Pfizerrel. A baba megszületett. Pár hónaposan vesetelégtelenséget fedeztek fel, amit figyelni kell.


Megj: A.nevű barátnőm nagyon figyelteti a babája veséjét, az előző tapasztalatok miatt....

2022. jan. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
69%

58. Nekem 2 oltásom volt terhesen és egy csoportban is rengeteg anyuka oltatta magát és semmi bajunk.

Szerintem ezek a vese gondok nem az oltástól van főleg b.-nél ott agyi probléma lehet.

Ezek szerint A-nál nincs gond csakmegijedt a többiek miatt.

C.- nél ha oltás miatt lenne egyből kimutatják a vese elégtelenséget.

A barátnőidből az egyik szerintem fogyatékos ami gén hiba inkább, a másiknál szintén peches van nem hiszem hogy oltás, A-nál pedig nincs semmi csak beparázott. Ennyi erővel tuti van valami a levegőben mert sok ismerősöm gyereke autista...

2022. jan. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!