Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22. Hetes terhes vagyok. Az...

22. Hetes terhes vagyok. Az orvosom azt mondja oltassam magam koronavirus ellen, de én nem akarom. Nektek mi a véleményetek a terhesség alatti oltásról?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a vélemények különböznek és fogok kapni hideget-meleget, de én ezt az egész oltás hülyeséget diktatúrának tartom már. Nem Magyarországon élek hanem Ausztriában, itt amit művelnek az nagyon gáz. Februártól kötelező az oltás, különben megbüntetnek 3600 Euróra. A terheseknek nem kötelező, nekem május elején születik a babám. Viszont a nőgyógyász egészségügyi okokból ajánlja mert a terheseknél sokkal rosszabb lehet a lefolyása (na de mindenkinek ezt mondják). :D Ismerek olyat aki oltva is meghalt meg lélegezetetőn volt stb. Egyébként nem vagyok kontaktban emberekkel, mert a dokim felmentett a munka alól a szakmám miatt(Masszőr vagyok) tehát kevesebb az esélyem hogy elkapjam. Én soha nem voltam koronás és elegem van ebből a cirkuszból amit művelnek minden országba. Tudom hogy vannak olyanok, akik terhesen oltanak és semmi bajuk tőle, de mivan ha az én szervezetem másképp reagál? Pl megindul egy vetélés vagy koraszülés stb...? Jelenleg 22. hetes vagyok és ha valami történne, a gyerek még nem elég fejlett hogy életben maradjon ha pl koraszülés van.

Kismamák amúgy itt csak Pfizert kapnak. De sztem mind ugyanaz a szar :D



#COVID #oltás terhesen
2021. dec. 26. 19:49
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
25%

Mivel egymas torkanak ugralnak az emberkek, en inkabb le se irom a velemenyem, pedig nem vagyok se ellenes se oltasparti csoport tagja.


Kedves kérdező,

Ha ugy erzed koztes utat keresel, es oltas mellett dontesz, esetleg az megfonotlando h 30 het utan adasd csak be. Akkor mar, ha te rosszul is reagalnal ra (tehat koraszules lenne) a picinek adsz eselyt, hogy tul elje.

2021. dec. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
82%

"le se irom a velemenyem"

Akkor mit csináltál? Nekem pont úgy tűnik, hogy leírtad...

2021. dec. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
100%
28.hettol nagy eselyei vannak a babanak a tul elesre. Ez teny, nem velemeny. Nem tudom miert kell kotekedni...
2021. dec. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim válasza:
59%
Szia! Nekem a nyaron mar megvolt az idopontom az 1.oltasra, de elotte egy hettel megtudtam, hogy babat varok, igy nem oltattam be magam. Ma vagyok 25hetes kereken, szulesig biztos, hogy nem oltatok, es szoptatas alatt sem valoszinuleg. Nekem edesanyam egeszsegugyi dolgozo covid reszlegen van, voltak mellekhatasai az oltastol.. mind a 3x pfizert kapott, a 3.utan majdnem elverzett olyan eros lett a mensije pedig elotte mar 3evig nem menstrualt. Viszont van ismerosom aki 33eves eleteros ferfi volt, alapbetegseg nelkul, masfel hetig volt lelegeztetogepen es meghalt nem volt oltasa. De vegyuk csak alapul a most elhunyt Damu Rolandot, volt oltasa megis meghalt.. szoval szerintem tok mindegy oltas vagy nem oltas igyis ugyis meghalunk elobb vagy utobb, ki igy ki ugy...
2021. dec. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
48%

"vegyuk csak alapul a most elhunyt Damu Rolandot, volt oltasa megis meghalt.. "

Mondta valaki, hogy az oltás biztosítja az életben maradást?


Remélem, édesanyád ott, a covid részlegen nem úgy áll hozzá, hogy

"tok mindegy oltas vagy nem oltas igyis ugyis meghalunk elobb vagy utobb, ki igy ki ugy..."

mert azért mégsem mindegy, hogy így vagy úgy, meg hogy mikor...

2021. dec. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
26%

Damu Rolandnak egyéb betegségei voltak, valószínűleg covidtól függetlenül ez lett volna a vége sajnos. Ezt mindenhol leírják, Ő maga nyilatkozott augusztusban, az nem látja a hírekben,aki nem akarja.


Nekem meg a sógornőm dolgozik covid osztályon, Ő meg azt mondja, hogy oltatlanokkal van tele.

2021. dec. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
0%

Igen, voltak betegségei, lehet, hogy covid nélkül is meghalt volna. Mint ahogy azok is, akik oltatlanul kapnak covidot, de azt úgy adjátok elő, mintha makkegészségesek lettek volna előtte. Hagy kérdezzem már meg, honnan tudjátok? Mindegyiket ismered személyesen?

Tudjuk, csak oltatlanok kerülnek kórházba coviddal, egyiküknek sincs alapbetegség és mind meghalnak. Ehhez képest a legtöbb ember egy oltatlan covidost se ismer személyesen, aki kórházba került volna. A hírek 90%-a oltott kórházban fekvő celebekről szól. Akkor áruljátok már el, hol fekszik az a sok oltatlan???

2021. dec. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
100%

47-es, Te honnan tudod a másik oldalt? Számon kérsz valamit, ami nálad is csak feltételezés.

Én pl. ismerek oltatlan covidost, olyat is, aki súlyos volt meg olyat is, aki meghalt, illetve nyilván sok enyhét is.

Oltott covidos halálesetről nem tudok.

Sógornőm kórházban dolgozik a covid és a tüdőosztályon is, én pl. tőle jobban elhiszem a dolgokat, mint a hírekből.

2021. dec. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
55%

#48! Nem én hoztam fel Damu Rolandot. Arra írtam, hogy azonnal hozzá kell tenni, hogy egyébként is meghalt volna, miközben ez elmondható LEHET az oltatlanokról is. Ti állítjátok kész tényként, hogy az oltatlanok meg csak a COVID-ba halnak bele, sosincs más betegségük, miközben konkrét példát egyet se tudtok.

Mi az, hogy nem tudsz konkrét példát? Most írtad Damut. Tehát tudsz. Azon lehet vitázni, hogy mennyire volt beteg, mennyire befolyásolhatta a betegsége a Covid lefolyását, de attól még OLTOTT volt. Ez a tény. De ott van például a 2 oltott mentős, nem kell messzire menni. Akkor az se igaz?

2021. dec. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
100%

48-as vagyok.

1, Damut nem én írtam példának, én csak egy válaszadó vagyok a Damus hsz-re.

2, Sehol nem írtam, hogy csak covidban lehet meghalni, éppen ellenkezőleg, pont azt írtam, hogy Damunak más baja is volt, tehát másban is meghalhatott volna.

Ahogy érvelsz Damuról pl. az nettó butaság, mert ha volt más betegsége, ami amúgy is rosszul zárult volna, akkor teljesen mindegy, hogy oltott volt vagy sem. Ennyi erővel, ha elüt a kamion oltottként és mondjuk egy enyhe covid mellett, akkor oltás mellett haltam meg.

3, soha senki nem mondta, hogy oltás mellett nem lehet meghalni, csupán sokkal kisebb az esélye. Így mindig lesz 1-2 példa, de a nagy többség (nagyon nagy többség) megússza enyhébb tünettel. Nagyon szomorú, ha valaki pont az az egy, de járványhelyzetben a tömeget kell nézni, a tömegen pedig segít.

Ha valaki oltás mellett is súlyosan megbetegszik, az valószínűleg oltás nélkül is meghalna.


Maga az oltás nem okoz halált. Csak gondolj bele, hány eü dolgozó van, aki olt, ez a munkája, ráadásul nem is magas fizetésért. Szerinted, ha az oltás ölne és ezt Ők testközelből látnák, akkor tömegesen vállalnák a felelősséget és naponta több száz embert küldenének halálba? Minden egyes oltó szakember?

2021. dec. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!