Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogyókúra terhesen? Terhességi...

Fogyókúra terhesen? Terhességi diéta?

Figyelt kérdés

Sziasztok, friss terhes vagyok,most volt a terhesség megállapítás. A problémám, hogy doki azt mondta, jó lenne fogynék. Semmi bajom nincs egyébként, csak van rajtam egy kb 10 kilo felesleg (160 cm és 70 kilo vagyok nem vagyok tunya, rendszeresen jogazok, pilatesezek, sokat kertészkedem, túrázok is, de tény, hogy enni is szeretek). Engem nem zavart eddig, ránézésre egyébként kb 3-4 kilo feleslegnek néz ki, nagyon arányosan és szépen oszlik el. A lényeg h a doki azt mondta semmi édesség, semmi feles szénhidrát,köretnek csak zöldség, szóval diéta, hogy ne legyek terhességi cukorbeteg, illetve minimálisan hízzák csak terhesség végére is.


Na most, nem lesz baja a babámnak, ha most nekiallok ennek? Istentelen szeretem az édességet, nem szoktam sokat enni, de monjuk napi egy sor csoki, vagy egy kis süti mindig volt. Egészségesen ettem eddig is, gyorsetteremben évek óta nem voltam. Csak a kaja mennyiség sokszor több mint kellene. Mondom engem nem zavara súlyom, de babámért megteszem ha kell. De attól tartok a hangulatom nagyon szar lenne és szerintem ezzel is artanek a babának. Kicsit tudok kevesebbet enni mint eddig, de a doki azt mondja semmi édesség, tészta, stb. A zöldségeket se szeretem, megeszem, de ritkán, minden nap ne kelljen, pláne nem édesség nélkül.


Akik hasonló cipőben jártak, hogyan bírták ki?



2022. jan. 31. 16:10
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
92%
Amiket a doki mondott az nem “fogyókúra”, tehát nem önsanyargatás, koplalás kategória, ergo a babának biztosan nem árt. Sokan szenvednek olyan első trimeszteri rosszulléttől, hogy még a dokid által felsoroltak töredékét se tudják megenni, és sós kekszen meg vízen élnek akár hetekig.
2022. jan. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Oké, de én nagyon szarul érzem magam édesség nélkül, és a zöldsegköretet sem szeretem!

Nyolc hetes vagyok amúgy, semmiféle étvágy csökkenést nem tapasztaltam, rosszul léteim sincsenek.

2022. jan. 31. 16:19
 3/37 anonim ***** válasza:
94%
Ne haragudj, hogy ennyiből messzemenő következtetést vonok le, de nekem úgy tűnik hogy tévedsz, nem eszel egészségesen. Minden nap süti, csoki es a zöldségeket nem szereted, a 70 kiló is valamiért összejött. Ez nem egészséges. A felesleges szénhidrát kerülése sem fogyókúra szerintem. A túlsúly a terhesség vége felé nagyon zavaró tud lenni, szülés után pláne amikor összeszottyad a tested és nincs is időd se magaddal foglalkozni. A dokitól függetlenül nagyon sokat tehetsz magadért és a babáért azzal, ha nem eszel többet, mint szükséges, kerülöd a cukrot és rendszeresen mozogsz. Nagyon boldog babavárást!
2022. jan. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

De akkor máshogy teszem fel a kérdést! Hogyan szoktassam rá magam erre? Ok, akkor nem eszek egészségesen, de azért nagyon egészségtelenül sem, gyorsétterem, kész kaja soha nincs. De mindegy is, mert ahogy ennem kellene az nagyon szenvedés nekem. Hogyan szoktassam rá magam, és hogyan szokjam meg?

2022. jan. 31. 16:23
 5/37 anonim ***** válasza:
50%
Először is nem 10 kiló felesleged van, hanem hivatalosan 15, szerintem inkább 20. Innen egyenes út az elhízás, főleg terhesen. Nem rosszindulatból mondta a doki. A gyerek áldozatokkal jár, ez az első.
2022. jan. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
53%
Kezd el és megszokod megszereted. Ne rinyálj! Mondjuk úgy.
2022. jan. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
67%

Hat nem tudom.

Én 165/78 kg-val lettem terhes mind a 2 gyerekemmel.

Ismerősök ránézésre max 70kgnak mondanak. Sportoltam a gyerekek elötti évig (akkor lett egy térdsérülésem).

Az édességet én sem vetem meg.


Nekem senki (se doki, se védőnő) nem mondta, hogy ez sok lenne, bármit is változtassak.

Nem is tettem.

Elsőnél 8kg másodiknál 6kg jött fel rám, ami szüléssel le is ment.

Van 2 makk egészséges gyerekem. Szoptatok, igy le is mentem most 72re.

2022. jan. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Hát, ezek hasznos tanácsok. Köszi és köszi. Ja nem.

Tudom h akaraterő meg satobbi, de azért pár tényleg hasznos kézzel fogható, empátián és nem itelkezesen alapuló tipp jól jönne.

2022. jan. 31. 16:31
 9/37 anonim ***** válasza:
82%

Ne "zöldségköreteket" akarj enni (azok a legtöbb eetben tényleg undorítóak, agyonfözött maszatszerüségek), hanem keress rá a neten a zöldségek különbözö elkészítési módjaira, rengetegolyan forma van, amivel ízletesek lehetnek, sütve, pirítva, nyersen, stb.

Az édességek elhagyása túlélehetö, pár nap esetleg egy-két hét alatt megszokod, hogy nem eszel ilyen szemetet.

A legokosabb, ha elkezdesz teljesen új ételeket fogyasztani, amik megfelelnek a kikötéseknek, ennyit egyrészt a gyereked egészségéért meg kellene tenned, másrészt neked is jót tesz, ha a fölösleges 15-20 kilódtól (mert inkább ennyi a fölösleged) megszabadulsz.

2022. jan. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
7es köszi, ez már saját tapasztalat! Ez hasznos.
2022. jan. 31. 16:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!