Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogyókúra terhesen? Terhességi...

Fogyókúra terhesen? Terhességi diéta?

Figyelt kérdés

Sziasztok, friss terhes vagyok,most volt a terhesség megállapítás. A problémám, hogy doki azt mondta, jó lenne fogynék. Semmi bajom nincs egyébként, csak van rajtam egy kb 10 kilo felesleg (160 cm és 70 kilo vagyok nem vagyok tunya, rendszeresen jogazok, pilatesezek, sokat kertészkedem, túrázok is, de tény, hogy enni is szeretek). Engem nem zavart eddig, ránézésre egyébként kb 3-4 kilo feleslegnek néz ki, nagyon arányosan és szépen oszlik el. A lényeg h a doki azt mondta semmi édesség, semmi feles szénhidrát,köretnek csak zöldség, szóval diéta, hogy ne legyek terhességi cukorbeteg, illetve minimálisan hízzák csak terhesség végére is.


Na most, nem lesz baja a babámnak, ha most nekiallok ennek? Istentelen szeretem az édességet, nem szoktam sokat enni, de monjuk napi egy sor csoki, vagy egy kis süti mindig volt. Egészségesen ettem eddig is, gyorsetteremben évek óta nem voltam. Csak a kaja mennyiség sokszor több mint kellene. Mondom engem nem zavara súlyom, de babámért megteszem ha kell. De attól tartok a hangulatom nagyon szar lenne és szerintem ezzel is artanek a babának. Kicsit tudok kevesebbet enni mint eddig, de a doki azt mondja semmi édesség, tészta, stb. A zöldségeket se szeretem, megeszem, de ritkán, minden nap ne kelljen, pláne nem édesség nélkül.


Akik hasonló cipőben jártak, hogyan bírták ki?



2022. jan. 31. 16:10
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%

A fogyókúra az amikor "fogyj le 10 nap alatt 20 kilót tojással" meg az ilyen hülyeségek.

Ha annyi energiát viszel be, mint amire a szervezetnek szüksége van és nem a dupláját, esetleg több zöldséget húst eszel és nem 4 mignont ebédre, az csak jó.

Nem fogyókúrázni kell, hanem jól táplálkozni.

2022. jan. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
43%
Én 166 cm és 83 kg al kezdtem egyszót nem szólt a doki, hogy diétázzak. 97kg mentem szülni közel 40 évesen sima szülés volt, minden gond nélkül.
2022. jan. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
84%
A mindennapos csoki és süti evés felesleges. Azért érzed rosszul magad nélküle, mert függő vagy. 2-3 hét alatt le lehet szokni az édességről, és utána már nem hiányzik. Nekem voltak vércukor problémáim, pedig vékony vagyok, és simán csináltam palacsintát, mákos gubát, stb. a családnak, én meg ettem mást. Nem kell salátát meg répát rágcsálni, csak csökkenteni kell a szénhidrátot. Az meg, hogy a férjem is sokat zabál, akkor nekem is kell, az meg azért elég erős kifogás.
2022. jan. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
33%

Igen, a 160 g ch egy napra értendő, de ha azt követed, nagyon szigorú, kb minden alapanyagot le kell cserélni, míg a kaloriaszámlálásnál egy jó merleg kell és kész.

Yazioban pl a bolti cuccok 80%a benn van, csak beolvasod a vonalkódot, pl egy felvágott, 2 szelet, sajt, 40g stb, kesz a reggeli.

És ugye mindent ehetsz, csak ki kell mérni mennyi fér bele a napi keretbe.

Pl nalam egy szenya reggel 300 kalória körül mozog, az ebéd 400, főként saláta, hús, igy rengeteg marad estére mire jon a férjem és nekiáll csipszezni meg ropizni.

Régen 6 ropit ettem egyszerre, most össz 20 darabot, ha annyi fér bele és nem fáj.

2022. jan. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem 160g-os diétát bőven elég akkor csinálni ha véletlenül cukros terhességi leszel, amúgy feleseges.
2022. jan. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam a válaszokat, lehet más már írta, de a terhességi cukorbetegség nem (feltétlenül) az életmód miatt alakul ki. Én alapból ideális súllyal estem teherbe, az első trimeszterben még fogytam is, aztán mégis GDM-es lettem, pedig egyáltalán nem tömtem magam édességekkel, még amikor lehetett sem. Egy barátnőm meg, akinek jelentősen több túlsúlya volt a terhessége előtt is, mint neked, össze-vissza zabált (saját szavaival élve), és még így is tökéletes lett az eredménye. Mindkettőnk babája teljesen egészséges lett, egyébként. (mondjuk őt is zaklatta az orvosa rendesen, hogy mennyire kövér és fogyjon le, mert nem lesz "szép" kismama - wtf)


Ennek ellenére attól a babának semmi baja nem lesz, ha odafigyelsz az egészséges életmódra, továbbra is (ésszerűség keretein belül) mozogsz, és megválogatod mit mivel eszel. Alkalmanként egy kis sütike is beleférhet, de azért ez nem napi 3 tábla csokit jelent, ugye. Megjegyzem egyébként, én a 160 g-os CH diétám alatt ettem a legtöbb finomságot, se előtte, se utána nem volt annyi édesség az étlapon, mint akkor :D De ha amúgy elégedett vagy magaddal és minden vizsgálat szerint jól fejlődik a babád, akkor kifejezett ok nélkül szerintem is felesleges ezen aggódni.

2022. jan. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

Sok kő tippet kaptam, köszönöm

A kalória szamlalast megpróbálom mindenképp

Es a zöldségek elkészítési módját is fejlesztem..hatha megszeretem. Ha meg nem, akkor is maximum felére csökkentem az eddiginek a rizst, a krumplit, meg a tesztat.

Az edesseget is megpróbálom visszafogni. Legjobb lesz ha nem is veszek egy bizonyos mennyiségnel többet, hogy ne csabuljak el. A napolyi lesz a legnehezebb, imádom a kávémat legalább négy öt darabbal lefolytank. Igaz,hogy kis darabok, de akkor is. Ez mellé szokott jönni meg egy pár kocka csoki, ha hétvége van akkor valamilyen süti is,és heti két háromszor túró Rudi is. Azt kellene csinálnom, hogy a napi kb 1800 kalóriából mondjuk csak 200 kalória lehet nass.. Ez egy túró Rudi vagy egy sor csoki kb.

Van még mit tanulnom az egészséged kajalasrol, mert igaz, h én főzök mindig, de sokszor nehéz mi lenne a jó, és bár nem kifogás, de a ferjem elég finnyás, a húson meg az edesseget kívül nem nagyon eszik meg mást. Meg annyi az ellent mondó infó is. A doki is csak anbyit mondott egészségesebben, több zöldség stb.. Na de h a gyakorlatban ez hogy néz ki azt nem.

2022. jan. 31. 20:24
 28/37 A kérdező kommentje:
Kő tipp az jó tipp akart lenni
2022. jan. 31. 20:25
 29/37 A kérdező kommentje:

Egyébként valószínű csak az első pár hét lenne szar, édesség szempontjából, emlékszem, amikor éhező egyetemista voltam, szinte semmi édesség nem volt, hetek teltek el anélkül, és nem volt semmi bajom, kívánásom.

A férjemet már nem tudom. :D de én képtelen lennék úgy sütni, hogy tudom nem ehetek belőle, vagy max egy vékony szeletet.

2022. jan. 31. 20:30
 30/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a te esetedben teljesen felesleges diétázni. Van rajtad pár kiló, nem vagy cukorbeteg, egyél nyugodtan egy kis édességet, semmi bajod nem lesz. Divat a 160 grammos ch diéta terhesen, nekem még akkor is ezt javasolta egy dietetikus amikor vészes terhességi hányásom volt, egy ingyenes, ajándék alkalmon voltam nála és egyáltalán nem voltam kövér, sőt.
2022. jan. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!