Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogyókúra terhesen? Terhességi...

Fogyókúra terhesen? Terhességi diéta?

Figyelt kérdés

Sziasztok, friss terhes vagyok,most volt a terhesség megállapítás. A problémám, hogy doki azt mondta, jó lenne fogynék. Semmi bajom nincs egyébként, csak van rajtam egy kb 10 kilo felesleg (160 cm és 70 kilo vagyok nem vagyok tunya, rendszeresen jogazok, pilatesezek, sokat kertészkedem, túrázok is, de tény, hogy enni is szeretek). Engem nem zavart eddig, ránézésre egyébként kb 3-4 kilo feleslegnek néz ki, nagyon arányosan és szépen oszlik el. A lényeg h a doki azt mondta semmi édesség, semmi feles szénhidrát,köretnek csak zöldség, szóval diéta, hogy ne legyek terhességi cukorbeteg, illetve minimálisan hízzák csak terhesség végére is.


Na most, nem lesz baja a babámnak, ha most nekiallok ennek? Istentelen szeretem az édességet, nem szoktam sokat enni, de monjuk napi egy sor csoki, vagy egy kis süti mindig volt. Egészségesen ettem eddig is, gyorsetteremben évek óta nem voltam. Csak a kaja mennyiség sokszor több mint kellene. Mondom engem nem zavara súlyom, de babámért megteszem ha kell. De attól tartok a hangulatom nagyon szar lenne és szerintem ezzel is artanek a babának. Kicsit tudok kevesebbet enni mint eddig, de a doki azt mondja semmi édesség, tészta, stb. A zöldségeket se szeretem, megeszem, de ritkán, minden nap ne kelljen, pláne nem édesség nélkül.


Akik hasonló cipőben jártak, hogyan bírták ki?



2022. jan. 31. 16:10
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
74%
Én GDM-es voltam terhesség alatt, 180 gr-os diétán voltam, a lényeg az volt, hogy a cukor értékeim jók legyenek... Egyelőre nem vagy cukros, addig szerintem felesleges a diéta. A húsról nem kell lemondani amúgy, hiszen nem az hizlal, hanem a köretek... Vannak mirelit zöldségek amik vajjal párolva nagyon finomak (Mexikói mix, Kínai mix...stb.), a Mexikói mix isteni finom rizzsel, esténként paradicsom, paprika, uborka darabokat kevertem össze tejföllel, majonézzel és belevágtam párizsit vagy virslit. Lehet csinálni krumpli salátát, Francia salátát köretnek hús mellé...
2022. jan. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 Vexike ***** válasza:
39%
Ez nekem is kérdés. Nálam ráadásul fokozottabb az édességkívánás mint előtte volt, előtte alig ettem. Régebben elég volt ha ettem gyümölcsöt az édesség vágyamnak, most is ezzel próbálom az édesség kívánást enyhíteni, de nehezebben állom meg a sütit. Még szoktam kísérletezni a Stevia-s (mert az legalább természetes és zero kalória) édesítéssel, pudingba, ebbe-abba, cukor helyett. Azt nagy túlzásnak gondolom, hogy ez 15-20 plusz kiló lenne rajtad, már a BMI alapján sem az, de az biztos, hogy nem baj, ha nem úgy jön ki szülés után az ember, hogy még rengeteg kiló van rajta pluszban. Változatosan és egészségesen egyél, ez a lényeg.
2022. febr. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
BMI alapján 55 kiló az ideális 160 centihez.
2022. febr. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
A 31-es válasz miért van lepontozva? Tényleg így étkeztem... 🙂
2022. febr. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 Vexike ***** válasza:
A BMI alapján 160 cm-nél még a 64 kg is a normál tartományba tartozik, igaz annak a teteje. A normál tartomány alja ennyi centinél pedig 48 kg. Na most egy várandós nőnek miért kellene pont 55 kilónak lennie?
2022. febr. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:
Nem értem miért pontoznak le hasznos választ! Én pozitívat adtam, köszi a tippeket :)
2022. febr. 2. 21:02
 37/37 anonim ***** válasza:

Nincs semmi gond, nem is gondoltam, hogy Te voltál Kérdező!

A súlyod pedig nem rossz, csak tényleg próbálj több zöldséget enni. Arra érdemes azért figyelni, hogy később azért fog jönni Rád még plusz súly a kicsi miatt, így azt is bírnod kell majd...

Boldog babavárást kívánok Neked!


Egy három hónapos baba anyukája

2022. febr. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!