Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogyókúra terhesen? Terhességi...

Fogyókúra terhesen? Terhességi diéta?

Figyelt kérdés

Sziasztok, friss terhes vagyok,most volt a terhesség megállapítás. A problémám, hogy doki azt mondta, jó lenne fogynék. Semmi bajom nincs egyébként, csak van rajtam egy kb 10 kilo felesleg (160 cm és 70 kilo vagyok nem vagyok tunya, rendszeresen jogazok, pilatesezek, sokat kertészkedem, túrázok is, de tény, hogy enni is szeretek). Engem nem zavart eddig, ránézésre egyébként kb 3-4 kilo feleslegnek néz ki, nagyon arányosan és szépen oszlik el. A lényeg h a doki azt mondta semmi édesség, semmi feles szénhidrát,köretnek csak zöldség, szóval diéta, hogy ne legyek terhességi cukorbeteg, illetve minimálisan hízzák csak terhesség végére is.


Na most, nem lesz baja a babámnak, ha most nekiallok ennek? Istentelen szeretem az édességet, nem szoktam sokat enni, de monjuk napi egy sor csoki, vagy egy kis süti mindig volt. Egészségesen ettem eddig is, gyorsetteremben évek óta nem voltam. Csak a kaja mennyiség sokszor több mint kellene. Mondom engem nem zavara súlyom, de babámért megteszem ha kell. De attól tartok a hangulatom nagyon szar lenne és szerintem ezzel is artanek a babának. Kicsit tudok kevesebbet enni mint eddig, de a doki azt mondja semmi édesség, tészta, stb. A zöldségeket se szeretem, megeszem, de ritkán, minden nap ne kelljen, pláne nem édesség nélkül.


Akik hasonló cipőben jártak, hogyan bírták ki?



2022. jan. 31. 16:10
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm.8as neked is! :)
2022. jan. 31. 16:34
 12/37 anonim ***** válasza:
79%

Próbálj ki zöldségköretet alternatívákkal.

A sima zöld salátát én se szeretem, ellenben a rukkolával ami szerintem nagyon finom.

Biztos van olyan zöldség amit szeretsz, pl uborka, paradicsom, azzal tök finom görögsalit készíthetsz. Zöldség köret alatt nem feltétlen kell főtt répát meg párolt brokkolit érteni. Nézegess mediterrán recepteket (nem a tésztát tésztával féle olasz receptekre gondolok) azok finomak esztétikusak és nagyon jó alternatívája a magyar konyhának.

A csokit felezd meg.

Folytasd a jógát.


Lábjegyzetnek megjegyezném, hogy az orvosod kicsit túloz, úgy kezel mint egy tehenet. Azért a kövérség nem itt kezdődik.

2022. jan. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell állandóan salátát enni, csak kicsit normálisabban étkezni.

Én is nehezen hiszem el, hogy alapvetően egészségesen étkezel a napi szintű édességfogyasztással meg azzal, hogy alig eszel zöldséget. Az egésszéges étkezés nem annyit jelent, hogy nem jársz el gyorskajáldába... otthon is lehet baromira szénhidrát meg zsírdúsan étkezni, egyik sem kifejezetten egészséges.


1. Én sem rajongok a nyers zöldségekért meg salátákért, de tök jó köreteket lehet csinálni zöldségekből is, ha kicsit keresgélsz. Pl. a zeller, a répa, a cékla, a cukkini tök jó sütve. Zellerből, zöldborsóból tök jó pürét lehet csinálni krumpli helyett vagy akár azzal keverve. Karfiol is finom sütve is, de lehet belőle rizsszerű köretet is csinálni, vagy akár pürét.


2. Gyorsan felszívódó szénhidrátok helyett lassúakat kell enni. Teljes kiőrlésű vagy rozskenyér, sima rizs helyett basmati rizs, bulgur, hajdina, kuszkusz, köles, quinoa, durum vagy tk. tészta stb.


3. Az édességeket vagy el kell felejteni, vagy ha már eszel, akkor csinálj cukormentes, lassú szénhidrátokat tartalmazó sütiket.

2022. jan. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a neten a vegerátiánus, vegán recepteket is, ott rendeget zöldségételt találsz, ami jó ízü és egészséges. Természetesen ehetsz mellé húst is, ha akarsz, de jó zöldségételeket ott találsz leginkább.

Emellett sok mediterrán, indiai, ázsiai recepteket is érdemes megnézni, ott is találsz érdekes új fogásokat, amiket jó étvággyal meg tudsz enni.


Mellesleg az, hogy ilyen sok édességet kívánsz, lehet attól is, hogy túl kevés zöldséget fogyasztasz

2022. jan. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

Én 160 cm vagyok, én is magamhoz képest el vagyok most hízva, 69 kg-val kezdtem, én fogytam 2-3 kg-ot most az első trimeszterbe szóval 66-67 kg vagyok most. Persze hogy látszik hogy van felesleg, de valóban nem annyira vészes mint ahogy ez hangzik, nekem pl a 60 kg teljesen korrektül nézek úgy ki.


Visszatérve, nekem senki nem jegyezte még meg, hogy fogynom kéne, mondjuk én az első trimeszterbe alig ettem, most lépek be a 2.-ba, azért nem szeretném túlzásba vinni. Szerintem az esti nassolásokra figyelj, plusz a péksütikre-kenyérre leginkább, most ha belekezdesz egy ennél szigorúbba, akkor csak rosszul fogod magad érezni.

2022. jan. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki a kalória számlálást.

( Yazio alkalmazás, facebookon csoport)

Nekem is az a bajom, hogy ha fél ló van előttem akkor annyit eszem, hiába nem járok mekibe meg ilyenek, ledobbentem, hogy a reggeli 3 szenya helyett 1 is elég, és talán a tudat hogy a szervezetem megkapja ami kell neki, de nem viselt meg lelkileg hogy koplalok, sőt, olyan jókat eszem...

Talán egy próbát megér, hamar rá lehet állni

2022. jan. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

Köszi, utolsó, megpróbálom ezt! Igen, pontosan nekem is ez a bajom. Képes vagyok fél lovat megvenni egy ültő helyemben. Nem segít, b a ferjem is nagy étvágyú, és utalja a zöldséget, és nem igazán van kedvem két három felét főzőcskézni. Igaz, ő megoldaná magának, de együtt eszünk, és nehéz lesz az elején, hogy látom, hogy tömi a majmot, én meg pislogok a répa mellett.. Kis túlzással.

Egyébként a 70 kilom tényleg nem olyan vészes látványra. Voltam régebben egy időben 50 kilo, az nagyon anorexia kinézetű volt. 60 kilosan vagyok az igazi, 58 alatt már elég soványnak nézek ki. A 64 feletti részt, szóval legalább 5 kilót viszont tényleg érdemes lenne leadni.


Es ezt a kalória számolást hogyan csináljam? Bírom az adataim, és amit kiad vagy az ideális sulyomat írjam bey azaz a 60 kilót, és ahhoz igazitsam a kalóriát?

2022. jan. 31. 19:01
 18/37 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem az azért nemjó ha beírod hogy 60 kg a cél, mert terhesen nem szabad így fogyókúrázni. Inkább 160 grammos szénhidrát diétát mondanék, azt sok kismama csinálja akik IR-esek például. Vannak szupi könyvek, esetleg beruházhatnál egyre.

Nem gondolnám hogy terhesen a yaziot kéne követni, hisz nagyon jó program, de akkor sem a fogyókúra a cél, kell a táplálék a babának.

2022. jan. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
61%

A jelenlegi adataidat add meg és állítsd súlymegtartásra.

A terhesség felétől meg heti fél kiló hízásra állitsd át, mert akkor kell majd kb napi 300, 400 plusz kalória.

De a súlyoddal így nem annyira kell foglalkozni, mert lehet víz, a baba, több vér, a méh, szóval ne ess kétségbe ha gyarapodsz, ez normális.

Én 25 kilót híztam terhesség alatt, a kórházból 10 plusszal mentem haza, 4. Hónapra szoptatás mellett 0n voltam, súlymegtartással.

Esetleg havonta az aktuális súlyoddal újra kalkulálhatod, hogy tuti legyen. És próbáld tartani a kalóriát, tehát ha pl 1800 kcal, akkor ne egyél 1200at, inkább tolj be egy sor csokit, hogy meglegyen.😉

2022. jan. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ez hasznos. Eddig nem számoltam kalóriát, de lehet ez a kulcs. Én sem akarom azért hogy elszálljon velem a ló mire szülésre kerül a sor. A 160 gramm szénhidrátot egy napra kell érteni? Rakerestek erre is. Köszönöm.
2022. jan. 31. 19:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!