Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Feleslegesen hívtam a 112-őt?

Feleslegesen hívtam a 112-őt?

Figyelt kérdés

34.heten 135 ös majd 160as vérnyomást mértem (alapjáraton 90 es 100 közötti a vérnyomásom) minden elojel nelkul!

160 nál már bepánikoltam annyira hogy remego kezzel gondolkodni se tudtam kit mit hivjak felhivtam a 112 ot ,elmondtam a panaszom ok pedig kuldtek egy mentot ami bevitt a korhazba ami gyalog egy 10 percre van tolem


Nem volt segitsegem ki bevigyen engem es a nagy taskaim es mar annyira panikoltam hogy gyalog nem akartam elindulni


Utolag gondolkodtam h talan nem igy kellett volna


2023. jan. 27. 16:46
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
26%

Akkor sem kell taxinak használni a mentőt. A 160 hgmm-es vérnyomás nem életet veszélyeztető állapot.

Ha mondjuk a te infarktust kapott anyádhoz azért nem érne oda időben a mentő, mert ilyen szörnyen indokolt esetekkel foglalnák le, nem biztos, hogy ennyire megértő lennél.


Ez nem indokolt mentőt, egész nyugodtan beülhetett volna egy taxiba.

2023. jan. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
89%

#11


Nem a vérnyomás, hanem az, hogy a kismamánál fennállt (és be is bizonyosodott!!!) a toxémia gyanú.

Ami életveszélyes állapot is lehet, és nem tudni, hol tart a folyamatban.

Ismerősömet nemrég sürgősségi császározták emiatt 32 hetesen. Neki is csak annyi baja volt, hogy magas a vérnyomása, a baba viszont életveszélyben volt.


Mivel történetesen én épp 112-nél dolgozom, én aztán tudnék mesélni, milyen f*szsághoz hívnak mentőt, hát a kérdezőé épp nem az az eset.

2023. jan. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
87%
Nagy taskaval terhesen magas vernyomassal en sem gyalogolram volna,nyugi. Minden jot nektek! Rosszul is lehettel volna vagy elajulsz ut kozben.
2023. jan. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
14%

Mert ugye a mentő sokkal többet tud tenni ilyen esetben, mint egy taxis…ja, nem:D

A mentőben sem fogják ám megcsászározni, szóval pont ugyanannyi idő lett volna taxival bemenni….

2023. jan. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
87%

#14


Te igen hülye vagy, ha ezt komolyan gondolod. Nem a császármetszés a lényeg.

2023. jan. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
70%
14, és honnan tudod hogy ahol a kérdező lakik ott van taxi? A mi városunkban pl van kórház de taxi az nincs. Azaz van valami öreg pasi aki vagy ráér vagy nem, de inkább nem őt hívnám ha kórházba kell mennem 🤷
2023. jan. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
93%

Aki a taxi mellett lobbizik annak mondom, hogy ha pl összeesik a keringése az anyukának, mégis mi a toszt tud csinálni egy taxisófőr?


A mentőben eltudják látni, infúzióra tudják kötni, oxigén maszkot tudnak neki adni.


Pl nekem is volt olyan, hogy taxiba ültem mert rosszul lettem, furán éreztem magam, de nem mertem ilyen "apróság" miatt mentőt hívni, bemondtam a kórház címét a taxisnak és teljes képszakadás.


A kérdezőnél meg toxémiá állapítottak meg ami nagyon nem vicc, főleg ha nem tudni mennyire előrehaladott.


Jól tetted kérdező, hogy mentőt hívtál, 2 életért is felelős vagy. Nem azért hívtad ki őket, mert belélegezted a hajlakkot, hanem mert előrehaladott várandós vagy és óriási vérnyomasod volt.

2023. jan. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
81%
a toxemia egy igencsak veszelyes, igazabol eletveszelyes allapot. nincs ezzel semmi baj.
2023. jan. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
4%
160 Hgmm-es vérnyomás továbbra sem az a kategória, ami miatt mentőt kell hívni. Még terhesen sem.
2023. jan. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
91%
Nekem a nőgyógyász mert 36 hetesen 160/110-es vérnyomást. Megkérdezte, hogy van-e velem kísérő, mert ha nincs, akkor kér mentőt, hogy bevigyenek a kórházba.
2023. jan. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!