Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Feleslegesen hívtam a 112-őt?

Feleslegesen hívtam a 112-őt?

Figyelt kérdés

34.heten 135 ös majd 160as vérnyomást mértem (alapjáraton 90 es 100 közötti a vérnyomásom) minden elojel nelkul!

160 nál már bepánikoltam annyira hogy remego kezzel gondolkodni se tudtam kit mit hivjak felhivtam a 112 ot ,elmondtam a panaszom ok pedig kuldtek egy mentot ami bevitt a korhazba ami gyalog egy 10 percre van tolem


Nem volt segitsegem ki bevigyen engem es a nagy taskaim es mar annyira panikoltam hogy gyalog nem akartam elindulni


Utolag gondolkodtam h talan nem igy kellett volna


2023. jan. 27. 16:46
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem jol járt el a kerdezo. Ok hogy 160as vérnyomással hivott mentőt, de ennek barmi lehetett volna a végkimenetele. Szerintem nem jatek. En pl egy 130as vérnyomást is megerzek. Par másodperc alatt is súlyosbodhattak volna a tünetek.


Nekem lepeny leválásom volt. Egy csepp vernel hivtam a mentőt, mert azt mondtak ha ver van bármennyi akkor kórház. Mire eltelt 5 perc mar térdig Veres voltam es a tena lady mintha benn sem lett volna… ha akkor megvárom h a ferjem haza érjen (kb 5 perc kellett mire hazaér) es autóba ülünk sem a baba se én nem élem túl. Orvos mondta h pár percen múlt az életünk.


Ez nem játék. Es itt be is bizonyosodott hogy baj van.

Kérdező teljesen normálisan álltál hozza. Nem hívtál fölöslegesen mentőt.


Jó egészséget Nektek :)

2023. jan. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
0%
10 perc gyalog, irja a kerdezo. az kb. masfel perc autoval. Masfel percet kibirt volna a taxiban
2023. jan. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
89%
Itt nem csak az útról van szo. Nem dob ki a mentő a korhaz kapujában hogy jo napot. Es ha baj van ez rengeteg tud számítani, hogy igen nem kellett meg fel orat kint varni a folyosón hogy csókolom rohadt magas a vérnyomásom es terhes vagyok hova kellene menni?
2023. jan. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:

Mire a korházhoz ertünk már vártak minket,egy szót se kellett mondanom,tudták miert érkeztem.

A mentősök a nehéz táskáim is segítettek vinni ami óriási segítség volt

2023. jan. 28. 00:05
 35/45 anonim ***** válasza:
20%
Minek tetted fel a kérdést? Több hetes történet, màr rég meg is szültél, és ha valami meg meri mondani, hogy felesleges volt, akkor magyarázod, hogy de nem volt az. Akkor minek teszed fel a kérdést?
2023. jan. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem egy provokatív kérdés, láthatóan komment mágnes. Lassan házasodik a gyerek.
2023. jan. 28. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
61%

29-es vagyok.

Lepontoztak mert meg mertem kerdezni,hogy 8 hét utan minek rakta ki ezt ide...minek foglalkoztatja ot ez most mar?eltelt egy csomo ido,a mento kiment,nem szólták le,hogy feleslegesen hivta,akkor most mar nem mindegy?

2023. jan. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:

Olyan jó hogy itt mindig minden kérdés csak kitaláció vagy vitaindító lehet.


A történet megtörtént velem.

A kérdest azert tettem fel mert szerintem jól cselekedtem. Nem vettem el senkitol a lehetoseget amiert kihivtam a mentot hiszen nekem is szuksegem volt a segitsegre. Akár a toxemia olyan súlyos is lehetett volna hogy azonnal a műtőbe kellett volna tolni.

A gyerekem volt az elso gondolatom hogy megovjam őt es ha baj van idobe segitseget tudjunk kapni a megfelelo helyrol.


Mi miatt kerult ki a kerdes?

Kivancsi voltam hogy más anyuka esetleg egy ilyen szituacioba milyen dontest hozott volna



En szerintem jo dontest hoztam,mostis a mentot hivnam.

Mindenbe segitettek amit megis koszontunk nekik



Üi.: ha felesleges lett volna a hivásom higyjétek el hogy a segelyhivo mondta volna hogy,Hölgyem,ebben az esetben nincs szükseg mentőre,kérem fáradjon be a legkozelebbi korhazba.

De nem mondta ezt,mert tudta hogy baj van.

Amig a mento nem ert ki vegig vonalba volt vegig kerdezte hogy vagyok.

2023. jan. 28. 08:15
 39/45 anonim ***** válasza:
11%
Teljesen indokolatlan volt mentőt hívni. Csak simán be kellett volna menned a kórházba.
2023. jan. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
0%

nekem is volt 165/90 a vérnyomásom, én elmentem az orvoshoz gyalog (10 p) , vittem vizeletet is.

Kiderült, hogy nem toxémia, 2*1 Dopegyt és ennyi.

Egyébként nekem vissza is állt, az orvosnál már kevesebb volt.

2023. jan. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!