Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Feleslegesen hívtam a 112-őt?

Feleslegesen hívtam a 112-őt?

Figyelt kérdés

34.heten 135 ös majd 160as vérnyomást mértem (alapjáraton 90 es 100 közötti a vérnyomásom) minden elojel nelkul!

160 nál már bepánikoltam annyira hogy remego kezzel gondolkodni se tudtam kit mit hivjak felhivtam a 112 ot ,elmondtam a panaszom ok pedig kuldtek egy mentot ami bevitt a korhazba ami gyalog egy 10 percre van tolem


Nem volt segitsegem ki bevigyen engem es a nagy taskaim es mar annyira panikoltam hogy gyalog nem akartam elindulni


Utolag gondolkodtam h talan nem igy kellett volna


2023. jan. 27. 16:46
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
14%

Utolsó vagyok

Nem értem, hogy miért ez a sok lepontozás. Magas vérnyomásról akkor beszélünk, hogyha 2 mérés között 6 óra elteltével is magas a vérnyomás. Nem életveszély, még terhesen sem. Egyébként is ha a diasztolés érték magas, az a gáz, illetve ilyenkor az artériás középnyomást számolják ki, és ha egy bizonyos határ felett van, akkor sürgősségi császár. De nyilván én vagyok a hülye.

2023. jan. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 A kérdező kommentje:

Olvass már a toxémia után kedves 41 es es meg ide irhatnek pár számot amiket ugyszint te irtal szerintem...


A terhességi toxémia a leggyakoribb anyai halálokok közé tartozik.


Természetesen azért vagy lepontozva mert hülyeséget írsz,illetve már kezd olyan érzesem lenni mintha az összes ilyen kommentet te irtad volna

2023. jan. 29. 11:13
 43/45 anonim ***** válasza:
83%

Jó, hát ő akkor sem hívna mentőt, ha levágná a lábát egy vonat, mert ő akkor is inkább taxiban ülne a dugóban, nehogy leterhelje a rendszert. 😅


Akinek nem fér az ostoba fejébe, hogy a mentő diszpécser nem küldött volna mentőt, ha nem indokolt, hanem szépen elmagyarázta volna, a kérdező hova menjen a panaszával, annak hiába mondunk bármit.

Én is, mint 112-s dolgozó tudom igazolni, hogy nem indokolt esetben a mentős (én nem mi, 112-s diszpécserek, hanem kompetens személy, akinek továbbkapcsoljuk!) tájékoztatást ad a telefonon, mi a teendő.

Ha viszont kivonulnak, az indokolt. Akkor is, ha Egyszeri Emese sztrók gyanúval is besétálna a 20 km-re lévő kórházba, mert ráér.

2023. jan. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
65%

Utolsó: Ha diszpécserként dolgozol, te is tudod, hogy nincs olyan, hogy egy híváshoz nem küldenek ki mentőt. Mert telefonon senki sem meri bevállalni, hogy azt mondja, hogy indokolatlan. Minen szarhoz kiküldik, pláne, ha valaki elhinti, hogy terhes.

Attól még nem lesz indokolt.

2023. jan. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
59%

Nem hiszem, hogy diszpécser vagy. Vagy ha igen, akkor a rosszabb fajtából. Ugyanis ha valaki felhívja a mentőket, oda ki kell menniük, mert nem tudják, hogy egyszeri Emese lábfájása nem-e trombózis.

Istenem...

2023. jan. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!