Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Feleslegesen hívtam a 112-őt?

Feleslegesen hívtam a 112-őt?

Figyelt kérdés

34.heten 135 ös majd 160as vérnyomást mértem (alapjáraton 90 es 100 közötti a vérnyomásom) minden elojel nelkul!

160 nál már bepánikoltam annyira hogy remego kezzel gondolkodni se tudtam kit mit hivjak felhivtam a 112 ot ,elmondtam a panaszom ok pedig kuldtek egy mentot ami bevitt a korhazba ami gyalog egy 10 percre van tolem


Nem volt segitsegem ki bevigyen engem es a nagy taskaim es mar annyira panikoltam hogy gyalog nem akartam elindulni


Utolag gondolkodtam h talan nem igy kellett volna


2023. jan. 27. 16:46
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:

Sokan nem erti hogy nem önmagába volt egykis vérnyomas kiugrasom ,vagy akar egy sima magas vernyomas


Nekem terhessegi toxemia vitte fel a vernyomasom,ami valoban nem jatek,ahogy itt egy páran írtátok is


Koszonom azoknak akik nem bántó kommentet irtak :)


Végül ahogy a 34.héten korházba szállitottak már haza nem engedtek onnan

Naponta tobszor volt nst es vernyomas meres,illetve tox dietas etrendet is biztositottak nekem.

Naponta neztek a mehlepeny allapotat,keringest.

Depegytet kaptam ami a vernyomasom egesz szepen tartotta normál szinten

Sajnos nagyon durvan elvizesedtem,hiaba a sok folyadek es az infuziok nem lett jobb

De a baba jolvolt!

Végül hosszas benntlakas utan 41.hetre megszuletett a kisfiam makk egeszsegesen 4 kilóval 😊

Ahogy megszuletett a vernyomasom kb 1 het alatt helyreallt :)

2023. jan. 27. 19:28
 22/45 anonim ***** válasza:
100%

20-as vagyok, gratulálok! :)


Engem a vérnyomás miatt 39 hetesen indítottak, mert napi 4*2 dopegyt mellett is voltak kiugrások.

Fura, mert elvileg a magas vérnyomástól kisebb lehet a baba, de az enyém is közelítette a 4 kg-t 😀

2023. jan. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a diszpécser dolga eldönteni, hogy kell-e mentőt küldeni, nem kell ezen rágódnod. Ha nem lett volna indokolt, nem küldött volna. Gondolom nem úgy hívtad föl őket, hogy azonnal küldjenek egy kocsit mert meghalsz, hanem elmondtad, milyen helyzet áll fenn, és a diszpécser döntött a mentő odaküldéséről.
2023. jan. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
0%
Most mar mindegy, de igen, indokolatlanul elvetted mastol a helyet ...
2023. jan. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
6%
Irod, 10 percre van a korhaz, ha terhessegi toxemiad van, ha nincs, 10 perc marhara nem oszt nem szoroz semmit.
2023. jan. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az utolsó héten a terhesgondozóban mért a doki 140 körüli értéket. Többször megmérte, kiküldött, ittam vizet, megint mért, megint 140 környékén volt. Hazaengedett, hogy mérjem, és ha 160 körül van, akkor menjek be. Nem mondta, hogy hívjak mentőt.

Viszont én már 140-nél rosszul vagyok, zúg a fülem, szédülök, minden bajom van. Szerintem 160-nál én is bepánikoltam volna, és mentőt hívok.

Mondjuk nekem utána nem volt gond, és 2 napra rá meg is született a fiam.

Szerintem a mentős diszpécser el tudja dönteni, indokolt-e ebben az esetben kocsit küldeni.

2023. jan. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
100%
19# továbbra sem érted... Menj, keress egy másik kérdést, okoskodj ott.
2023. jan. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
18%

Szülészeten dolgozom, valószínűleg több problémás esetet láttam, mint ti itt összesen.

Baromi kevés szülészeti eset van, amihez indokolt a mentő hívása, ha egyébként simán be tudna jutni máshogy is.

Kb. a lepényleválás okozta vérzésnél és az eclampsiás görcsnél ki is merül a felsorolás. (Plusz a nagyon rohamos szülés jellemzően többedszer szülőknél).

Mi is azt mondjuk, hogy 160 Hgmm feletti vérnyomás esetén be kell jönni, de baromira nem kell hozzá mentőt hívni.


Nevetséges, hogy taxinak van használva a mentő minden csip-csup dologért. Az a legjobb, mikor jön a mentő, utána meg a család kocsival.

2023. jan. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
66%
Ez nem is most tortent?szamitasaim szerint legalabb 8 héttel ezelott...8 het utan most gondoltad meg,hogy ezt nem igy kellett volna?most mar nem mindegy?vagy csak ugy unatkoztal es dobtal egy kerdest?
2023. jan. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
100%

#29, azóta is foglalkoztatja, nem hagyja nyugodni a téma.


Fura nekem, anit a #28 ír. Én elfolyt magzatvíz miatt hívtam a 112-t (33 hetesen), mentőt küldtek. És a kórházban is úgy tűnt, minél hamarabb adni akarják a tüdőérlelőt meg a fájások beindulása elleni szert. (Egészséges lett a baba, pár napig tudták visszatartani, de így meglett a 34 hét.)

2023. jan. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!