Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felnevelni vagy elvetetni a...

Felnevelni vagy elvetetni a nehezebb?

Figyelt kérdés
8 hetes terhes vagyok, az apja hallani sem akar a gyerekről. Mindig abortusz ellenes voltam, úgy érzem nagyon megviselne lelkileg. Viszont egyedül vagyok, a családom támogat, de még van pár évem az egyetemből és a korábbi céljaim sem szeretném feladni. Valamiért azt érzem nehéz feladni az eddigi életem és nem ilyen kapcsolatba terveztem gyereket szülni...

2023. júl. 25. 16:43
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
88%

Attol függ... Mentálisan akkora feneket keríthetsz az abortusznak, hogy konkrétan beleőrülsz a puszta lehetőségbe is, ennél pedig nyilván könnyebb, ha "csak simán" félbetöröd az életed azzal, hogy megszülöd és felneveled tök egyedül az embriót.

Ezen az alapon viszont konkrétan bármibe bele lehet őrülni, ha eleget kattogsz rajta.


És oké igen, persze NYILVÁN mindenkinek van egy ismerőse, aki minden egyes nap az elvetetett gyerekére gondol, amit boldog-boldogtalannak el is mesél, mint ahogy #2 munkatársa is teszi (hiszen mit teszel életed legnagyobb szégyenfoltjával? nyilván elpletyized a kollégáidnak) de ennek ellenére a nők nagy része nem bánja meg az abortuszt. Ennek utána is olvashatsz, ha gondolod...


Na mindegy, ezt a döntést neked kell meghoznod. Innen senki sem tudja hogy pontosan min mész keresztül,vagy min mennél keresztül, ha elvetetnéd, vagy épp megtartanád az embriót.

2023. júl. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
9%

Tartsd meg! Nehezebb lelki teherrel élni, mint felnevelni. Mindkettő szenvedés lesz, de jobb olyasmiért szenvedni, ami létrehoz valamit, ami épít!

Hidd el, van elég ember arra, hogy tologassa más cégének szekerét, amíg ki nem öregszik belőle.

Te adj életet! Most nehéznek tűnik, de megéri!

2023. júl. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon sokszor előfordul az, hogy váratlanul érkezik a baba, apuka lelép, a család, barátok meg mondják az udvariassági szöveget, hogy melletted állnak mindenben, aztán mikor fizikailag is megérkezik a baba, hirtelen egyedül maradsz. Ha nem rendelkezel olyan munkahellyel, amivel keresel annyit, hogy el tudd tartani magad és a gyereked is, illetve nincs lakhatás, akkor felesleges bevállalni, nem a szüleidnek szülsz egy újabb gyereket, hanem magadnak, hogy felneveld. Én a helyedben inkább befejezném az egyetemet, semmi értelme otthagyni azt, egyedülálló anyukaként felnevelni egy gyereket és elkezdheted az élethosszig tartó dolgozást, hogy eltartsd magatokat. A gyereknek úgyis rossz érzés lenne, ha úgy születik meg, hogy mikor kiderült, hogy ő lesz, akkor nem is kellett az apjának. Ilyen kapcsolatba ne szülj gyereket, pláne ha meg is mondja hogy nem fog benne segíteni semmit. Építs inkább karriert, szerezz egy partnert, aki tényleg melletted áll és csak utána vágjatok bele.
2023. júl. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%
Voltam hasonló helyzetben. Azért hasonló mert végül szerencsére nem voltam terhes csak sokat késett. A srác egy idióta volt, már a dolog felvetésére is borzalmasan reagált, de már enélkül is az abortusz mellett döntöttem volna. Viszont én nem vagyok abortuszellenes sem. Ennek ellenére biztosan megviselt volna, de most hogy van gyerekem, tudom hogy ez sokkal nehezebb pláne egyedül.
2023. júl. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
15%

Az egyetemen lehet halasztani és levelezőre is átmehetsz.

Mivel tb biztosított vagy az egyetem által, kapnál juttatást is (CSED, GYED, GYES, családi pótlék és az egyszeri anyasági támogatás)

Ezek persze nem horribilis összegek, de ha a családod is támogat simán fel tudnátok nevelni együtt apa nélkül is.


Az abortusz két élű fegyver, elsülhet jól is, rosszul is.

Talán egy életen át marcangolna a lelkiismeretfurdalás. Főleg, ha a későbbiekben nem lenne gyereked.


Azt gondolom, hogy kisgyerekes szülőként sem kellene feladni a tanulmányaidat és az álmaidat.

De természetesen ezt neked kell eldönteni!

2023. júl. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
86%
12es, persze... Ezt majd a boltban is elmondja amikor pelenkát kell venni? Vagy a patikában amikor a gyógyszert válltja ki neki? Abból hogy "ő nem más cégének a szekerét tologatni" abból nem lehet felnevelni egy gyereket. Az abortusz ellenesek is kb addig nyomják ezt a ne vetesd el dolgot, amig meg nem születik a gyerek. Aztán jön a "minek szült ha nem tudja eltartani" és társai. Sokszor a rokonoknak is. Jajj de jó, jön a baba, majd segítünk. Aztán "te akartad", "tudtad mit vállalsz"...
2023. júl. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim válasza:
8%
#10 Ha én téged fájdalommentesen öllek meg, mondjuk miközben alszol az oké? Az nem gyilkosság? Nem fogsz semmit érezni, ígérem.
2023. júl. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
91%
Felnevelni, főleg, ha egyedülálló vagy.
2023. júl. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
87%
15, hiába megy át levelezőre, semmivel nem kell kevesebbet tanulni ott sem, szimplán nem jelenléti, de attól még tanulni ott is kell. A halasztással meg maximum azt éri el, hogy elfogynak az államilag támogatott félévei, mire eljutna odáig, hogy folytatni tudja a tanulást, mert esetleg óvodába felveszik a gyereket és az önköltséges képzésre a pénzt megintcsak elő kell valahogy teremtenie kettőjük eltartása mellett.
2023. júl. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
38%

7 hetes terhesen (ahogy szivhangja lett) elhagyott az "apa". Most 29 hetes vagyok, azóta egyszer sem keresett, semmit sem akar tudni sem rólam, sem a gyerekről. Ennek ellenére egy percig sem gondolkoztam, hogy megtartsam-e. Azt nagyon sajnálom, hogy egy ilyen ember az apja, de nélküle is teljes életünk lesz. Igaz én idősebb vagyok (31 éves), dolgozom, van félretett pénzem.

Szerintem minden helyzet más, kívülről nagyon nehéz tanácsot adni.

2023. júl. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!