Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felnevelni vagy elvetetni a...

Felnevelni vagy elvetetni a nehezebb?

Figyelt kérdés
8 hetes terhes vagyok, az apja hallani sem akar a gyerekről. Mindig abortusz ellenes voltam, úgy érzem nagyon megviselne lelkileg. Viszont egyedül vagyok, a családom támogat, de még van pár évem az egyetemből és a korábbi céljaim sem szeretném feladni. Valamiért azt érzem nehéz feladni az eddigi életem és nem ilyen kapcsolatba terveztem gyereket szülni...

2023. júl. 25. 16:43
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
12%

30

Rendben. Akkor gyilkoljunk le minden embert aki putriban lakik, éhezik, vagy nincs apja?

2023. júl. 26. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
65%

Ezt mindenkinek magának kell mérlegelni, nem lehet tanácsot adni l, mert mindneki más, máshogy gondolkozik vagy dolgozza fel a dolgokat.

Én voltam ilyen helyzetben, elvetettem és a mai napig úgy érzem megfelelő döntést hoztam. Ma sokkal jobb élethelyzetben vagyok, egy fantasztikus férjjel és jelenleg várandósan és örülök, hogy így alakult.

2023. júl. 26. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
81%

31. Ezt mondtam? Nem hiszem. De elsősorban szerintem védekezni kéne megtanitani őket, pl gyógyszert szedetni velük, vagy ingyenes óvszert biztosítani nekik... Aztán jönnek kérni, meg hogy összeomlott a háznak titulált roskadozo valami, ami sosem volt ház, max istálló de még azt a minősítest sem adnam meg neki...

Igen, az aki annyira szegény hogy általános iskolába sem tudja járatni a gyereket, 1 pár 2000 forintos cipőt sem tud venni, és télen nyáron egybe jár vetesse el... Nemhogy még 8-at szülni.

Azért más az abortusz és maga a gyilkosság. De akkor gondolom ha 25x esnel teherbe sem vetetned el, elnel az adónkbol. (azaz az enyémbol már nem, mert eljottem Magyarországrol pontosan a te fajtad miatt is) b@szik az ember orrba szájba eltartani meg majd én fogom őket ugye?

Szerinted aki a putriba szül, cigivel a szájába rántja a parizert nem tudja mennyi 2+2 az mit tud atadni a gyerekének? Semmit mert nem lesz előtte példa hogy hogyan is kéne viselkedni.

A masik: apa nélkül... Apa nélkül nőttem fel (elment tejet venni 25 éve) de ha nem lett volna senki anyám mellett akkor ma nem írok itt igen. Mert igenis sz@r volt felnoni apa nélkül, és nem is szülnek olyannak akiben nem vagyok biztos,es csak annyit szülnek amennyit én egyedül is eltudok tartani. De a semmire, semmi háttér nélkül elvetetnem. Nem vagyok abortusz parti, sem ellenes, (írtam hogy meghalt a fiam kisbabakent), de amikor kell az kell. Amikor nem fér bele akkor kell. Ha nem lenne rá pénzem és bajban lennék inkább kérnék rá, vagy összeb@sznam rá az árát de a putriba nem szülnek. Nem vagyunk egyformák. Szulj ha akarsz 100-at de tudd is eltartani mit bánom én.

Joccakat

2023. júl. 26. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
81%
#31 Ha kizárólag úgy képesek életben maradni hogy rá vannak csatlakoztatva egy másik ember testére, és ez az ember úgy dönt hogy nem kér ebből, akkor ja, miért ne. Bár ez nem lenne éppen gyilkosság, igaz?
2023. júl. 26. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
15%

34

Mert ha megszületett akkor is meg lehet ölni. Önállóan akkor sem tud megélni. Akkor is rá van csatlakozva a szülőre.

2023. júl. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
37%
Felnevelni, a te esetedben nem is kérdés.
2023. júl. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
19%
Kedves Kérdező! Mindkét opció nehéz, viszont én a helyedben megtartanám. A döntéshez érdemes kiszámolni, pontosan hogyan alakulnának az anyagiak. Vannak, akik könnyebben dolgoznak fel egy abortuszt, mások viszont nehezebben. Valószínű, hogy - mivel abortuszellenesnek tartod magad - ez számodra lelkileg megterhelő lenne. Tény, hogy nagyon nehéz egyedül nevelni egy gyereket, de nem lehetetlen. Manapság nagyon sokan vannak az egyedülálló anyukák. Azonban nem biztos, hogy apa nélkül nőne fel, hiszen lehet még új párod (gyerekkel is). Érdemes elgondolkodni a passziváltatáson is, mennyire jelentene ez segítséget. Azt viszont Te tudod, mennyire nehéz az egyetem, illetve a szakmádban hogyan tudnál boldogulni a későbbiekben. Minden jót kívánok, és jó döntést!
2023. júl. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
19%

#5

Már hogyne lenne gyilkosság?

Szerinted mit csinálnak a babával? 😅🙈

2023. júl. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
73%
Miféle baba?
2023. júl. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
17%

Oké, akkor nem babával.

Embrióval. 😉

2023. júl. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!