Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felnevelni vagy elvetetni a...

Felnevelni vagy elvetetni a nehezebb?

Figyelt kérdés
8 hetes terhes vagyok, az apja hallani sem akar a gyerekről. Mindig abortusz ellenes voltam, úgy érzem nagyon megviselne lelkileg. Viszont egyedül vagyok, a családom támogat, de még van pár évem az egyetemből és a korábbi céljaim sem szeretném feladni. Valamiért azt érzem nehéz feladni az eddigi életem és nem ilyen kapcsolatba terveztem gyereket szülni...

2023. júl. 25. 16:43
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
59%
Felnevelni.
2023. júl. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
20%
Ha annyira abortuszellenes vagy, miért nem védekeztél?
2023. júl. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
2023. júl. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem is a felnevelés a nehezebb. Határozottan.


Exem mikor megtudta, hogy becsúszott a baba, lelépett. Egy 5éves kapcsolatot a semmibe véve. Én voltam a hibás, ő kb ott sem volt 🤦‍♀️

Elvetettem.

Az első pár napot végig depiztem. Aztán ennyi. 5 éve történt, kb szökőévente ha gondolok rá, egyáltalan nem leszek miatta szomorú. Nem bántam meg.


Azota lett gyerekem (és férjem is). Örülök, hogy akkor ezt nem vállaltam be egyedül.

2023. júl. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
63%

Én 10 hetesen maradtam egyedül, nem volt nagy meglepetés, sajnos/szerencsére pont akkor sikerült a baba, mikor már kiismertem az exemet.

Eszembe sem jutott elvetetni, igaz, hogy előtte már volt egy vetélésem, ami lelkileg megviselt, nem volt opció még egy babát elveszíteni.

Munkám ugyan van, de nagyon jól megvagyunk anyummal, vele maradtam szülés után is, támogat, segít is, pedig nem ígérte meg, egyszerűen magától értetődik. Ha velünk élne az apuka, akkor is ugyanilyen jól jönne a tapasztalata, mert tényleg nem könnyű.

Én tehát nem bántam meg, de végig lell gondolnod.

Az sem mindegy, hogy mit tanulsz, mit szeretnél dolgozni, mert a munka jellegétől is függ, hogy tudsz érvényesülni később gyerek mellett, meg hogy mennyire hiányszakma esetleg.

Átbeszélhetsz mindent, gyakorlati kérdéseket is a családdal, legalább látod, hogy ők hogy képzelik el a támogatást és segítséget.

Kívánom, hogy jól sikerüljön a döntés, ahogy a legkevésbé sérülsz!

2023. júl. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
25%

Senki nem ismerek aki megbánta hogy megtartotta.

De sok olyat aki megbánta hogy végzett vele.

Ma rengeteg nő nevel egyedül gyereket. Nem könnyű, de megoldják. Egy gyerek hatalmas öröm és boldogság.

2023. júl. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
44%
2023. júl. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem én vagyok a világon a legabortuszellenesebb embere. Azóta mióta meghalt az újszülött fiam végképp...

De! Van az a helyzet amikor inkább vetesd el. Nem érez, nem fáj neki, te pedig nem teszed tönkre az életed és a gyereked életét is. Ilyen "apától" egy fogpiszkalo sem kéne. Végezd el az egyetemet, legyen egy normális párod/férjed. Raersz szülni. Ha elakarod vetetni siess mert kifutsz az időből.

2023. júl. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
10%

28

Nagyon nagy tévedés. Fáj neki, bizonyítottan érez, az egy ember.

Egy életet kioltasz. Ez nettó gyilkosság. Ráadásul a saját gyermekedet ölöd meg.

Életed végéig kísérteni fog.

2023. júl. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
85%

29. Rendben.

Akkor szerinted rendben van az is ha a putriba születik a 33-ik gyerek mert fáj neki?.. Inkább ehezzen és nojjon fel apa nélkül?... 🙄

2023. júl. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!