Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire bunkóság beszélni/mes...

Mennyire bunkóság beszélni/mesélni a terhességemről olyannak, aki régóta vágyik babára?

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb barátnőmék több éve próbálkoznak, de sajnos egészségügyi probléma van nálunk mindkét oldalon. Mikor kiderült, hogy babánk lesz is kicsit tartottam a reakciójától, mert sokszor hallottam már kiakadni mikor valaki a környezetünkben terhes lett, de aránylag jól kezelte. Biztos vagyok benne, hogy szívből nem örült neki, de az Ő helyzetében azt hiszem ez érthető, nem is várnám el tőle. Azóta is próbálok tudatosan figyelni arra, hogy minél kevesebbszer kerüljön szóba, csak akkor mesélek róla, ha érdeklődik magától. Csak hát, az az igazság, hogy nem igazán kérdezz semmit, és ha mondja, hogy meséljek valamit akkor elég nehéz normális választ adnom, mivel így a 34.héten kisebb túlzással erről szól az életünk, nem igazán történik más velem. Beszélgettünk már erről, akkor azt mondta, hogy egyáltalán nem zavarja, nem kell görcsösen kerülnöm a témát. Ehhez képest ma mikor találkoztunk, és mondtam, hogy jöjjön fel hozzánk, nézze meg a babaszobát, mert hétvégén lett teljesen kész nagyon elutasító volt, kb.elviharzott. Ugyanez volt mikor babamoziról mutattam neki egy képet, próbálta nem mutatni, de látszott rajta, hogy az életkedve is elment, le is rázott akkor is rekord idő alatt.

Szerintetek hogyan kellene ezt jól kezelni? Nem csak most, hanem mikor már velünk lesz a baba is. Teljes mértékben megértem őt, de közben nehéz is, hogy egyáltalán ne beszéljek erről, mert ezzel megbántom. Régi, 10+ éves barátság, sok mindenen átmentünk már, de úgy érzem, ha most nem teszünk érte valamit akkor ez teljes eltávolodáshoz fog vezetni. Volt már valaki hasonló esetben? Mi lett a vége?


ápr. 15. 20:38
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
74%
"ma mikor találkoztunk, és mondtam, hogy jöjjön fel hozzánk, nézze meg a babaszobát, mert hétvégén lett teljesen kész nagyon elutasító volt, kb.elviharzott. Ugyanez volt mikor babamoziról mutattam neki egy képet, próbálta nem mutatni, de látszott rajta, hogy az életkedve is elment, le is rázott akkor is rekord idő alatt." bocs, de ezek részedről végtelen érzéketlen húzások voltak. Írod is, hogy nem tud szívből örülni veled, és ez így is van rendjén. Akkor miért nem tartod ezt tiszteletben? És ne mondd már, hogy semmi más nincs az életedben (vagy az ő életében!), amiről beszélgetni tudnátok...
ápr. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
37%
"Mi lett a vége?" Irigység+Árulás és becstelenségek tömkelege. Ne várd ezt meg. Ennek a barátságnak már vége. Attól a pillanattól kezdve ahogy a másik félnél nem csak fájdalom, de irigység is megjelent. Az írásod alapján látszik, hogy még van önuralma kifelé-de a cselekedetei már mutatják a valóságot.
ápr. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
5%
Már csak az a személynek kell a színre lépnie akivel össze fog fogni ellened és utána indul az előadása. Mindig ez a menetrend az ilyen embereknél.
ápr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
91%
Hát én nem tudom, szintén kismama vagyok, de kb ezer más dolog van az életemben amiről tudok beszélni, ha már most csak a gyerek témáról tudsz beszélgetni hosszú távon elég unalmas társaság leszel mindenkinek. Nekem is van olyan kolléganőm akinek nem lehet gyereke, örökbefogadásra várnak, amíg ő nem hozta fel a témát sose beszéltem neki a terhességemről, mindig volt ezer más téma
ápr. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
79%

1#-el egyetértek.

Voltam mindkét oldalon. Hidd el nagyon nehéz érzés ez. Évekig nem jött, barátnőmék már a másodikkal kezdtek próbálkozni. Beleröhögtek az arcunkba az utcán, hogy jajj nem is tudják milyen lesz kettővel, stb. Aznap kaptunk pont egy rossz eredményt és ők tudták is ezt. Nos, én attól kezdve nem kerestem a társaságát. Utána nekünk is összejött, plusz a másodikkal vagyok 31 hetes. Van barátnőm, aki nagyon vágyna családra már, egyáltalán nem mutatok ilyesmit neki. Ha kérdez, mesélek. Simán tudunk másról is beszélni. A korábbi barátnő persze jött volna bandázni újra, de köszönöm az ilyen ember bemutatkozott végleg. Egy olyan volt, akinek sajnos nem jön 10 éve, ő kilépett az életünkből amikor terhes lettem. Totál megértem, én se bírnám. Azóta is csak felköszöntéskor beszélünk.

Ezt nem fogod tudni jól kezelni, nem hinném, hogy megmarad a barátság. Nagyon ritka.

ápr. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
92%
3#-as Milyen embereknél? Voltál mindkét oldalon?
ápr. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem túltolod. A barátnődnek ez túl gyors volt neki fel kell dolgoznia azt, hogy neked már ott van az amire ő évek óta vágyik. 7 év után lett gyerekünk küzdelmekkel és lombikkal. Nekem is volt olyan amikor lelkileg mélyen voltam és az egyik barátnőm terhes lett. Örültem neki tudtam vágynak rá, de ettől még saját magam marcangoltam, hogy de nekünk miért nem sikerül. Talán nem állt készen megnézni a babaszobát nem tudom kérdezd meg. Jobb az egyenes út ha fontos a barátsága beszéld meg vele nyíltan mit érzel. Lehet neki sok ez és azért nem akarta látni.

A téma pedig. Ne mond csak a gyerekről tudsz beszélni. Ezer más dolog van. Én bekattannék a csak gyerek témáktól. Imádom a fiam, de néha igenis jól esik csak fimekről, utazasról vagy bármi másról beszélgetni.

ápr. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
75%

vagy az ő életében!), amiről beszélgetni tudnátok...


1, valószínűleg a kerdezot hidegen hagyja a barátnője élete.

El tudom képzelni, hogy a kérdező csak a gyerekerol dumal szegény csajjal.

ápr. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
83%
8as amúgy valahol jogos, sőt vannak nők akik az egyetlen amit fel tudnak mutatni teljesítmény az életükben az a gyerek és ezért nem tudnak másról beszélni. Én is kismama vagyok, mellette vállalkozó, feleség, barát, vannak hobbijaim, kutyám, ezer dologról tudok beszélgetni. A legutolsó meg ami eszembe jut mikor találkozok valakivel, hogy jöjjön el megnézni a gyerekszobát :D Őszintén, szerinted kit érdekel?
ápr. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
20%
34 hetes várandós mégis miről beszéljen, h nem a babavárásról… Ennek a barátságnak vége, és nem kell szarul érezned magad, ez a te életed és éld meg a boldogágságod, olyanokkal, akik irigység nélkül tudnak neked örülni…
ápr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!