Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire bunkóság beszélni/mes...

Mennyire bunkóság beszélni/mesélni a terhességemről olyannak, aki régóta vágyik babára?

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb barátnőmék több éve próbálkoznak, de sajnos egészségügyi probléma van nálunk mindkét oldalon. Mikor kiderült, hogy babánk lesz is kicsit tartottam a reakciójától, mert sokszor hallottam már kiakadni mikor valaki a környezetünkben terhes lett, de aránylag jól kezelte. Biztos vagyok benne, hogy szívből nem örült neki, de az Ő helyzetében azt hiszem ez érthető, nem is várnám el tőle. Azóta is próbálok tudatosan figyelni arra, hogy minél kevesebbszer kerüljön szóba, csak akkor mesélek róla, ha érdeklődik magától. Csak hát, az az igazság, hogy nem igazán kérdezz semmit, és ha mondja, hogy meséljek valamit akkor elég nehéz normális választ adnom, mivel így a 34.héten kisebb túlzással erről szól az életünk, nem igazán történik más velem. Beszélgettünk már erről, akkor azt mondta, hogy egyáltalán nem zavarja, nem kell görcsösen kerülnöm a témát. Ehhez képest ma mikor találkoztunk, és mondtam, hogy jöjjön fel hozzánk, nézze meg a babaszobát, mert hétvégén lett teljesen kész nagyon elutasító volt, kb.elviharzott. Ugyanez volt mikor babamoziról mutattam neki egy képet, próbálta nem mutatni, de látszott rajta, hogy az életkedve is elment, le is rázott akkor is rekord idő alatt.

Szerintetek hogyan kellene ezt jól kezelni? Nem csak most, hanem mikor már velünk lesz a baba is. Teljes mértékben megértem őt, de közben nehéz is, hogy egyáltalán ne beszéljek erről, mert ezzel megbántom. Régi, 10+ éves barátság, sok mindenen átmentünk már, de úgy érzem, ha most nem teszünk érte valamit akkor ez teljes eltávolodáshoz fog vezetni. Volt már valaki hasonló esetben? Mi lett a vége?


ápr. 15. 20:38
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
59%
29# azért ne nevezzük ovisnak, aki hasonló veszteség után nem kíváncsi más oromkodesere...nem mind egyformán kezeljük a szomorú dolgokat. Mondom ezt úgy, hogy sose veteltem el, és teherbeesési problémám se volt, de azért empatikusnak tartom magam...
ápr. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
26%
31, bocs, de én annak nevezem. Felnőtt ember tudjon már magán uralkodni ennyire... Arról nem beszélve, hogy a masszív önsajnálat és irigység nem fogja jó irányba befolyásolni a dolgait. Nekem szar, akkor most éreztessem másokkal, hogy undorító dolog boldognak lenniük, örülni a babának, beszélni róla? Tényleg csak körülöttem foroghat a világ, ha bajom van? Mert szerintem nem.
ápr. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
61%
32# tipikusan úgy beszélsz, mint az emberek többsége, akikbe gyerekkorukban belenevelték, hogy TILOS kimutatni a negatív érzelmeket, mindig boldognak KELL lenni...és nem jöttél rá, hogy ez nem így van, és nagyon káros.
ápr. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
73%
Nekunk se jott ossze egybol sokat vartunk a babara de egyszer sem zavart ha masnak igen es beszelt rola.. masnak az oromenek.tudok.orulni.. arrol meg nem tehet hogy neki osszejon nekem nem..
ápr. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
56%

33, félrebeszélsz.

Nem azt mondtam, hogy nem mutattam ki, hogy fáj. De attól, hogy nekem fáj, miért titkolja más az örömét? Beszéltem róla én is, hogy milyen pocsék, de nem vártam el, hogy akivel beszélek, emiatt érezze mocsokak magát, mert ő meg örül az egészséges terhességének... ne forgasd ki a szavaimat.

ápr. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim válasza:
100%
Lehet, hogy érzékenyebb, az elején meg kellett volna kérdezed, hogy mennyire érinti rosszul a téma. Ha kérdezted és azt mondta, hogy minden oké, akkor nem a te hibád, hogy mégsem. Én meddő vagyok, sokat próbálkoztunk és sosem sikerült. Random munkatársak terhesség, babái nem érdekeltek, őket le is rázta, de a 2 legjobb barátnőm babának nagyon örültem és érdekelt is mi van velük, függetlenül attól, hogy nekem nem sikerült. Szerintem egy jó barátságban így van. Én szeretem őket meglátogatni és játszok is a kicsikkel, vigyázok rájuk.
ápr. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
59%

33, Amúgy ez tényleg így van, sajnos.


32# Tehát a tudjon uralkodni azt jelenti, hogy játsszam meg magam vagy változtassam meg csettintésre az érzelmeimet?:D Viselkedni tudtam, sőt én is érdeklődtem, de belül sírtam, fájt, ezt nem tudod kontrollálni. Ez neked őszinte így?A kérdező barátnője semmi rosszat nem csinált azonkívül hogy nem ment fel megnézni a babaszobát. Hol olvastad azt, hogy éreztetné a barátnő itt, hogy sajnálni kell, stb.? Azonkívül nekem volt nemrégen egy ismerősöm, egyidős kismamák voltunk amikor ugyanaz a problémánk állt fent, ugyanakkor feküdtünk kórházba, csak neki megszületett 24 hétre és elment a pici pár napra rá hatalmas küzdelem árán, nálam helyrejött a dolog. Beszéltünk róla, de mondta, hogy nem is részletezné és nekem inkább erről nem beszélne, mert nem akarja ezzel az én várandósságomra a félelmet nyomni. Én pedig a terhességem nem mesélem neki, mert nem vagyok ekkora gyökér miután ki vannak készülve. Ez az empátia! Simán beszélünk másról, ahogy azelőtt is. Attól még az örömöd nem kell “titkolni”. Nincs férjed, családtagod vagy bárki más, akivel meg lehet osztani ezt repdesve? Itt senki nem írta, hogy a másik is érezze rosszul magát. Semmi beszólást, semmit nem mondott a barátnő itt.

ápr. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
50%
És nem gondolom amúgy, hogy csak az a normális reakció, ha valaki minden esetben elnyomja a problémáját és vigyorog és ezt előadja hazug módjára. Az más, ha emiatt bántja a másikat, de itt csak arról van szó, hogy elkerül egy bizonyos szituációt, hogy ne legyen mèg mélyebben. Magát védi ezzel, nem bánt senkit. Ezzel kit bánt? 37# vagyok.
ápr. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%
Igazándiból az őszinteség fontos dolog. Ha látod rajta, hogy bántja akkor beszéld meg vele hiszen elvileg barátok vagytok, illetve neki sem kell eltitkolnia, hogy nem tud őszintén boldog lenni. Normális, hogy így érez. Egyébként egészségügyi dolgozó vagyok és meddőségi részlegen is dolgozom terhesen. Néha kellemetlen nekem mert nem szeretném őket megbántani, viszont azt is el kell fogadni, hogy lesznek várandós nők mindig és csak magát gyötri az ember ha mindig arra gondol, hogy haragszik a világra, az emberekre. Egy idő után teljesen bele lehet ebbe betegedni, de nehéz elvonatkoztatni tőle mert akik pl kezelés alatt állnak, kivizsgálásra járnak azoknak pedig ekörül forog a világ. Injekciók, gyógyszerek, beavatkozások. Mindenképpen beszéld meg vele, mert attól, hogy elsőre azt mondta nincs gond, lehet nem meri elmondani, hogy mégis bántja.
ápr. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
41%

"valaki minden esetben elnyomja a problémáját és vigyorog és ezt előadja hazug módjára"


Teljesen kiforgatod a dolgot. Nem arról van szó, hogy vigyorognia kell és hazudni, hanem arról, hogy mindenkinek laposkúszásban, kussban kell lenni a környezetében, mert ő most szarul van. Senki nem mondta, hogy ő nem panaszkodhat, a kérdés se erről szól, hanem arról, hogy miatta egyszerűen nem örülhet az, akinek oka van rá.

ápr. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!