Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire bunkóság beszélni/mes...

Mennyire bunkóság beszélni/mesélni a terhességemről olyannak, aki régóta vágyik babára?

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb barátnőmék több éve próbálkoznak, de sajnos egészségügyi probléma van nálunk mindkét oldalon. Mikor kiderült, hogy babánk lesz is kicsit tartottam a reakciójától, mert sokszor hallottam már kiakadni mikor valaki a környezetünkben terhes lett, de aránylag jól kezelte. Biztos vagyok benne, hogy szívből nem örült neki, de az Ő helyzetében azt hiszem ez érthető, nem is várnám el tőle. Azóta is próbálok tudatosan figyelni arra, hogy minél kevesebbszer kerüljön szóba, csak akkor mesélek róla, ha érdeklődik magától. Csak hát, az az igazság, hogy nem igazán kérdezz semmit, és ha mondja, hogy meséljek valamit akkor elég nehéz normális választ adnom, mivel így a 34.héten kisebb túlzással erről szól az életünk, nem igazán történik más velem. Beszélgettünk már erről, akkor azt mondta, hogy egyáltalán nem zavarja, nem kell görcsösen kerülnöm a témát. Ehhez képest ma mikor találkoztunk, és mondtam, hogy jöjjön fel hozzánk, nézze meg a babaszobát, mert hétvégén lett teljesen kész nagyon elutasító volt, kb.elviharzott. Ugyanez volt mikor babamoziról mutattam neki egy képet, próbálta nem mutatni, de látszott rajta, hogy az életkedve is elment, le is rázott akkor is rekord idő alatt.

Szerintetek hogyan kellene ezt jól kezelni? Nem csak most, hanem mikor már velünk lesz a baba is. Teljes mértékben megértem őt, de közben nehéz is, hogy egyáltalán ne beszéljek erről, mert ezzel megbántom. Régi, 10+ éves barátság, sok mindenen átmentünk már, de úgy érzem, ha most nem teszünk érte valamit akkor ez teljes eltávolodáshoz fog vezetni. Volt már valaki hasonló esetben? Mi lett a vége?


ápr. 15. 20:38
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
76%

Én is voltam terhes kétszer is

De nem toltam bele senki arcába a gyerekemrol szóló babamozit, ultrahang képeket.

Nem hívtam senkit babaszobat nézni

Aki kíváncsi colt azt nem kellett hívni.

A kérdező barátnőjének rosszul esett ez, és igen irigy is, de a kérdező meg tetézi is azzal, hogy mutogatja a babamozit meg hívja szobát nézni, cuki kis baba cuccokat

Lehetne egy kicsit kíméletesebb is.


#8

ápr. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem latod a problemat, az baj.
ápr. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
51%

Miért kell nekiesni a kérdezőnek?

"Azóta is próbálok tudatosan figyelni arra, hogy minél kevesebbszer kerüljön szóba, csak akkor mesélek róla, ha érdeklődik magától."

Tehát ő alkalmazkodik a túlérzékeny barátnőhöz, nem mesél neki arról, ami neki most a legfontosabb, az életben lehet, hogy csak egyszer éli át, a barátnő pedig nem alkalmazkodik annyiban se, hogy néha valami minimális érdeklődést mutasson. Csak a saját sebeit nyalogatja, az érdekli, hogy neki mi a jó, de, hogy a barátnőnek mi, az nem érdekli.

A kérdező ott hibázott, hogy túl hirtelen, túl nagyot akart. A barátnő valószínűleg azért mondta, hogy egyáltalán nem zavarja, mert maga is érzi, hogy nem normális mást büntetni a saját baja miatt. Neki nem attól lenne gyereke, hogy a kérdezőnek nem. Ezért úgy gondolta, majd megpróbál jópofát vágni, ha legközelebb feljön a gyerek téma. De más beszélni róla, mint konkrétan szembesülni a babaszobával. Erre valószínűleg nem volt felkészülve és az is tudatosult benne, hogy hamarosan nem csak téma lesz, hanem ott lesz a konkrét gyerek, ha tartják a kapcsolatot, ő mindig újra szembesülni fog vele.

Mielőtt még azzal vádolnátok, hogy mit tudok én erről, több, mint 20 éve akarok gyereket. Senkit nem ismerek, aki nálam jobban akarna és ezt mindenki tudja rólam. Azóta már mindenki szült körülöttem, legjobb barátnőm 3x is, de sose fordult elő, hogy ezért "haragudnék" rájuk. Örültem, hogy addig is babázhatok, amig nekem nincs. Ők se kíméltek engem. Miért kellett volna? Ki vagyok én, hogy miattam ne élhesse meg valaki önfeledten az élete egyik legszebb és legfontosabb időszakát? Bocs, de ennyi év gyerekmentesség után se tudok ezzel az önző hozzáállással azonosulni.

A másik oldalról nem igazán vagyok érintett, bár most épp terhes vagyok. Senkit nem ismerek, aki annyira szeretne gyereket, hogy ez zavarná. Persze, nem csak a gyerekről tudok beszélni, de tény, hogy mindig ott van, valahányszor találkozom a barátnőimmel. Egyetlen meddő nőért se hagynám otthon a hasam😂 Szóval akár lehet gyereke valakinek, akár nem, kénytelen lesz tudomásul venni, ha terhes a barátnője, ugyanis látszik. Ami a beszélgetéseket illeti, természetes dolog, hogy a hétköznapi, semmitmondó témákon kívül olyan témák is előjönnek, ami egyiküknek épp nagyon fontos. Minél mélyebb a kapcsolat, annál inkább. Small talk-ot a sarki fűszeressel is lehet folytatni, ahhoz nem kellenek barátok. Tehát aki nem bírja elfogadni, hogy a barátnője beszél arról IS, ami neki aktuálisan a legfontosabb, az fordítva se várja el, hogy őt meghallgassák olyasmiről, ami meg neki az. Maradhatnak az időjárás megvitatásánál is, de azt ne nevezzük barátságnak.

ápr. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
88%
Le kalappal utolsó válaszoló!!! Ezt a fajta gondolkodást, hozzaallast, érzelmi intelligenciat lenne jó tovább adni.. Nagyon szurkolok a babához.
ápr. 16. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
60%

"34 hetes várandós mégis miről beszéljen, h nem a babavárásról… "


Millió más téma van a világon a babavarason kívül. Akinek nem megy a másról való beszélgetés, az hm, finoman fogalmazva butuska.

Értelmes ember nem beszél olyanról, amiről tudja, hogy a másiknak fájó téma.

ápr. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
89%
5 honapos terhes vagyok, egyik baratnomnek 3 honapos a kisfia, osszejarunk, de nem csak a terhesseg-babazas a tema. Mindketten belebolondulnank, ha masrol nem lehetne beszelgetni. Ahogy a tobbi baratnommel is tudok masrol beszelgetni.
ápr. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
84%

Voltam a barátnőd cipőjében 7 évig (most már anya vagyok).

Ezt magával kell lemeccselnie. Nekem is volt olyan időszakom, hogy minden babatémát kerültem. Ha lett volna terhes barátnőm, őt is, ez biztos. Így "csak" terhes kolléganőket kerültem ki, ha behozták a babát munkahelyre, az öltözőben rejtőzködtem, hogy ne kelljen találkozni velük, és még sorolhatnám, miket műveltem.


Sajnos esélyes, hogy a baba érkezése után teljesen eltűnik az életetekből. Ez az ő tragédiája, amin kívülálló nem segíthet, csak ha a meddő nő kezdeményezi (pl. elmegy pszichológushoz). Nekem utána lett jó, még rá is tudtam idegen babákra is mosolyogni.

ápr. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
91%

Mi csak két évet vártunk az első gyerkőcünkre, de így is megéltem mindent a skálán. Nagyon nehéz ezt jól kezelni, pláne ha még régebb óta próbálkoznak valahol. Szerintem ha az ember iszonyat tudatos, akkor is megrogyik egy ponton és képes belecsavarodni.

Mit mondana? Próbál jó barát lenni, így azt mondja ne kerüld a témát, de közben szétfeszítik belülről az érzései. Aki volt ilyen helyzetben, az megérti. Van a baráti társaságunkban olyan, aki most van ilyen szituban (nálunk a második gyerkőc érkezik), sosem beszélgetek vele erről, csak ha érdeklődik magától. Én úgy vagyok vele, hogy persze, jó lenne a félelmeimet, a mélyebb, gyerekvárással kapcsolatos gondolataimat megosztani a barátnőimmel, de ezt nem azzal fogom megtenni, aki évek óta küzd azért, hogy hasonló "gondolatokkal és gondokkal" szembesülhessen végre. Írta itt valaki, hogy 34 hetes mi másról beszélne az ember!? Hát ha ennyi empátia nincs valakiben a barátai felé, akkor nem kell aggódni, mert lassan nem lesz kivel beszélgetni majd. :)

Szerintem oda-vissza érthető probléma ez, de sajnos nagyon nehezen kezelhető. Én nem mondom, hogy ennek a barátságnak tuti vége, de hogy lesz benne egy eltávolodás, az biztos. Szerintem ez ilyenkor borítékolható és nem feltétlenül baj. Majd ha nekik is sikerül, vagy végleg letesznek róla, örökbefogadnak, stb., akkor elképzelhető hogy lesz egy újra egymásra találás. Az már a ti dolgotok, hogy ezt hogyan kezelitek majd.

ápr. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
82%

13-as, Bár mi nem 20 évig vártunk az elsőre, "csak" évekig, de szerintem nagyon is érthető a barátnő érzései. Szuper, hogy vannak ilyen nagyon-nagyon tudatos emberek, mint te is, hogy végigkísérted mindenki terhességét, megnézegetted a babaszobákat, plusz babalátogatóba mentél és 1x sem jutott eszedbe, hogy neked ezt lehet soha nem adja meg az élet. De hidd el a legtöbb embernek vannak érzései, amit hiába próbál tudatosan kezelni, akár pszichológussal is, attól még vannak. Ezeket is meg kell élni, muszáj. Nem fojthatod el mindig. Mondom ezt úgy, hogy emellett gyerekekkel foglalkoztam, 0 évtől, de ez nem olyan, mint a sajátod. Nem pótolja, még ront is rajta. Persze, szeretnéd megosztani a boldogságod a barátnőddel és nem csak small talk, de egy olyannak se fogsz viháncolni örömödbe, akinek mondjuk volt 5 vetélése esetleg halvaszülése csakhogy megoszd az örömöd. Egyszerűen tapintatlanság.


Nekem az egyik barátnőmnek egyik lombik sem sikerült, sajnos, nagyon jó anya lenne pedig, nagyon szomorú a helyzetük. Volt pszichológusnál, iszonyat tudatos nő, DE ő sem tudta ezt félrerakni. Érdeklődik a gyerekes barátaitól, beszélgetnek, de ilyen mélyen ő sem megy bele érthető okokból. Egyszerűen ez egy akkora törés egy nőnek. Én ezt éreztem, hogy annyira örülök nekik, mert tényleg örültem, de normális, ha ennél többre nem futja. Azt, hogy én miért nem kaphatom meg ezt a csodát, stb. Ne legyen már elvárható, hogy jöjjön és babázzon majd, miközben sírni tudna belül. Ez így nem is őszinte, én meg nem is akarnék a barátnőmnek fájdalmat okozni. Ez nem olyan téma, hogy a másiknak van autója, nekem nincs...hanem az érzés, hogy minden nőnek képesnek kellene lennie szülni, nekem pedig nem sikerül. Ja és pszichológus persze segít átvészelni lelkileg, DE megoldani nem fogja tudni ezt, mivel gyereket nem tud a hasamba csempészni. Ezt a vágyat elnyomni semmi nem tudja, nálunk se a kirándulás semmi. Most jön nálunk a második pár héten belül és tényleg ezt az érzést soha nem pótolta semmi. És imádom a lányom, nagyon várjuk a másodikat is, de tudok másról beszélni az ilyen barátaimmal, jó is kizökkenni. :D Miért kellene egész nap a gyerekről beszélni? Ezt inkább első gyerekes bezsongott anyukáktól tudnám elképzelni, akiknek nincs más dolga-élete mellette. Egyébként meg ha valaki csak lelkileg a várakozós, küzdős időszakot így tudja átélni, hogy elkerüli azokat a stresszforrásokat, ami kiváltja, akkor hadd tegyen már úgy. Mindenki máshogy tudja feldolgozni és kezelni. Megváltoztatni az érzéseid úgy sem megy.

ápr. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy időre el kell engedni ezt a barátnődet az ő érdekében, ahogy írták már, addig, amíg feldolgozza valahogy a saját traumáját. Vagy úgy, hogy mégis sikerül a baba, vagy örökbefogadnak, vagy egyszer csak sikerül elengednie a témát, hogy már ne fájjon neki annyira, stb...én szerencsére nem jártam sosem ebben a cipőben, nekem fiatalon, elsőre sikerült a baba, ahogy mindig is terveztem. DE: az élet más területen korábban mindig csak elvett, pl párkapcsolat terén én voltam a világ legszerencsetlenebb embere nagyon sokáig, egyszerűen semmi sem sikerült senkivel. Na nekem ez volt az a téma, amiben szégyen, nem szégyen, nem voltam képes igazán örülni sem barátok, sem családtagok "sikereinek", hiába tudtam, hogy pedig az lenne a "helyes", mert egyszerűen én magam olyan végtelenül magányos voltam a társ hiánya miatt. A másik oldalról megértem, hogy neked most ez az egy témád van. Én is ilyen kismama voltam, most meg anyaként sokat beszélek boldogan, büszkén a gyönyörű gyermekemről, lehet mondani, hogy jajj de gáz, biztos semmi mást nem értem el az életben, stb, de azért ez nem így van...:) viszont ahogy valaki írta, ezt SEMMI nem pótolja, ha valakinek saját gyereke van, az a legnagyszerűbb dolog a világon. Viszont van sajnos olyan baráti házaspár, akiknek évek óta nem jön össze. :/ velük érthető okokból eltűnt a kapcsolattartás, na nem toltam a kepukbe a babaszobát, nem is csacsogtam folyton erről, de a terhesség nyilván egy látható dolog, ahogy a húsvér gyerek is :D így ők inkább nem keresnek már nagyon minket, amit én megértek.
ápr. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!