Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire bunkóság beszélni/mes...

Mennyire bunkóság beszélni/mesélni a terhességemről olyannak, aki régóta vágyik babára?

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb barátnőmék több éve próbálkoznak, de sajnos egészségügyi probléma van nálunk mindkét oldalon. Mikor kiderült, hogy babánk lesz is kicsit tartottam a reakciójától, mert sokszor hallottam már kiakadni mikor valaki a környezetünkben terhes lett, de aránylag jól kezelte. Biztos vagyok benne, hogy szívből nem örült neki, de az Ő helyzetében azt hiszem ez érthető, nem is várnám el tőle. Azóta is próbálok tudatosan figyelni arra, hogy minél kevesebbszer kerüljön szóba, csak akkor mesélek róla, ha érdeklődik magától. Csak hát, az az igazság, hogy nem igazán kérdezz semmit, és ha mondja, hogy meséljek valamit akkor elég nehéz normális választ adnom, mivel így a 34.héten kisebb túlzással erről szól az életünk, nem igazán történik más velem. Beszélgettünk már erről, akkor azt mondta, hogy egyáltalán nem zavarja, nem kell görcsösen kerülnöm a témát. Ehhez képest ma mikor találkoztunk, és mondtam, hogy jöjjön fel hozzánk, nézze meg a babaszobát, mert hétvégén lett teljesen kész nagyon elutasító volt, kb.elviharzott. Ugyanez volt mikor babamoziról mutattam neki egy képet, próbálta nem mutatni, de látszott rajta, hogy az életkedve is elment, le is rázott akkor is rekord idő alatt.

Szerintetek hogyan kellene ezt jól kezelni? Nem csak most, hanem mikor már velünk lesz a baba is. Teljes mértékben megértem őt, de közben nehéz is, hogy egyáltalán ne beszéljek erről, mert ezzel megbántom. Régi, 10+ éves barátság, sok mindenen átmentünk már, de úgy érzem, ha most nem teszünk érte valamit akkor ez teljes eltávolodáshoz fog vezetni. Volt már valaki hasonló esetben? Mi lett a vége?


ápr. 15. 20:38
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
47%

Csak a nyitókérdést olvastam el, lehet, hogy más már írta ezt.

Nos, én a teljes őszinteség híve vagyok. Vagyis nyíltan megmondtam volna, hogy nekünk most az életünk szinte teljesen a babavárásról szól és a megszületése után pedig a babáról. Én erről tudok beszélni. Ha nem zavarja, szívesen mondom. De megértem, ha zavarja, akkor viszont azt kell mondanom, hogy semmit se tudok magunkról mesélni.

ápr. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
62%
21# De akkor te a gyerekeden kívül másról nem is tudsz beszélni? Neked az életed másról soha nem szólt? Nem bántásból, tényleg érdekel. Egy többször vetélt nőnek is tolnád ezt így?
ápr. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
66%
Igen alacsony intelligencia szintre utal, ha valaki csak a terhessegrol meg a gyerekről tud beszélgetni a barátaival... Akkor konkrétan miért vagytok baratok?
ápr. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam mindkét oldalon, és szerintem, aki nem volt ilyen helyzetben, az nem is értheti meg a barátnő oldalát.

Én most vagyok 9 hetes terhes, 2,5 évet vártunk rá, végül lombikkal sikerült. Szörnyű volt látni, hogy az ismerőseim sorban szülik a gyerekeket, de közben iszonyú bűntudatom is volt, hogy így érzek, mégse tudtam vele mit csinálni.

Most nekem összejött, de egyik barátnőmnek a sokadik lombikkal se sikerült, pontosabban egy sikerült csak elvetélt, és mostmár inkább nem is próbálkoznak, feladták, még az örökbefogadáson gondolokodnak. Ő látszólag jól kezeli ezt a helyzetet, de szinte biztos vagyok benne, hogy egyik része örül nekünk, a másik részének viszont rohadtul fáj, hogy ez megint csak emlékezteti a saját kudarcukra.

Én mondjuk, nem beszélek róla egyáltalán ha nem kérdezi, mondjuk egyrészt nem vagyunk olyan nagyon közeli barátnők, nem beszélünk napi szinten, másrészt én még ugye csak az elején járok, bőven van más téma.

ápr. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
50%
Amúgy érdekes hogy mennyi nő van akinek az élete a gyerekvállalás körül forog csak, amúgy nektek tényleg ennyire nincs életetek? Én is lassan 30 hetes vagyok, de annyi elfoglaltságom van, hogy sokszor el is felejtem, hogy terhes vagyok :D
ápr. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
30%

24-es: Szerintem nem kell ahhoz a meddőséget megtapasztalni, hogy megértse az ember, hogy ha valakinek valami nehéz, rosszul esik, stb, akkor arról csak akkor kezdek el beszélni neki, ha az illető veti fel a témát... Érted, ha pl. nincs pasija, és nagyon rosszul érinti az egyedüllét, nekem meg tök jó párkapcsolatom van, akkor se fogom direkt olyan szitunak kitenni, ahol ő a harmadik kerék.

Amit a legkevésbé értek én is (az empátia hiányán túl), az a témák hiánya. Nekem szinte csak gyerektelen barátaim vannak (pedig nem szültem fiatalon, 31 voltam), és mindenkivel tudtam a terhesség alatt és a gyerekem születése után is másról is beszélgetni. Közös ismerősökről, munkáról (ha nem a sajátomról, akkor a másikéról), tervekről, szó szerint BÁRMIRŐL. És persze, amikor kérdeztek, akkor a gyerekemről. De csak akkor... Pedig nálunk is hosszú próbálkozás és egy vetélés előzte meg a terhességemet, szóval nagyon sok évig ez volt az egyik központi téma az életemben. De ennek nem kell "kihallatszania", és nem is volt igényem rá soha, hogy CSAK erről beszéljek bárkinek is. (Az persze más, amikor valakivel egykorú gyerekünk van, vagy pont együtt voltunk kb egyidős terhesek, vele rendesen kitárgyaltuk a dolgot, de azért, mert mindkettőnknek erre volt igénye.)

#1 voltam

ápr. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%
26# Nem a 24 vagyok, de egyetértek. Empátia, de amellett, hogy mondjuk a párkapcsolat is lehet így nehéz téma, az nyilván változhat bármikor, bármikor találhat társat még bőven, ritka ha nem. Viszont ez a téma olyan, hogy lehet soha az életben nem tapasztalhatja meg ezt az érzést, ennyiből rosszabb.
ápr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
28%

#25


Úgy könnyen beszélsz, hogy terhes vagy, és gondolom nem vártál rá éveket.

Aki akar gyereket, de nem jön össze, és nem tudja, valaha is sikerül, nem tud másra koncentrálni. Akkor sem, ha addig teljesen rendben ment az élete. Ez padlóra küldi az embert.

Mintha számonkérnéd egy olyantól, aki gyászol, mit kesereg a veszteségén, hát csak ebből áll az élete?


Büszke lehetsz magadra, hogy olyanokba kötsz bele, akiknek van elég bajuk. És akkor még a jogos fájdalmuk miatt érezzék szarul magukat, hogy nekik ilyen szánalmasan üres az életük. Bezzeg neked nem, aki észre sem veszed hogy terhes vagy.

ápr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
19%
Én a barátnőmmel együtt lettem terhes, napra ugyanakkor vártu a babát. Én z ikreket 11 hetessen elveszítettem. Ennek ellenére eszembe nem jutott volna vele megszakítani kapcsolatot, vagy nem örölni a terhességének. Azért felnőtt emberként ne legyünk m ár ovisok :(
ápr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
57%
28, Szerintem a 25-ös pont arra célzott, aki kismama és nem tud másról sem beszélni csak a gyerektémáról. Félreértetted őt.
ápr. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!