Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire bunkóság beszélni/mes...

Mennyire bunkóság beszélni/mesélni a terhességemről olyannak, aki régóta vágyik babára?

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb barátnőmék több éve próbálkoznak, de sajnos egészségügyi probléma van nálunk mindkét oldalon. Mikor kiderült, hogy babánk lesz is kicsit tartottam a reakciójától, mert sokszor hallottam már kiakadni mikor valaki a környezetünkben terhes lett, de aránylag jól kezelte. Biztos vagyok benne, hogy szívből nem örült neki, de az Ő helyzetében azt hiszem ez érthető, nem is várnám el tőle. Azóta is próbálok tudatosan figyelni arra, hogy minél kevesebbszer kerüljön szóba, csak akkor mesélek róla, ha érdeklődik magától. Csak hát, az az igazság, hogy nem igazán kérdezz semmit, és ha mondja, hogy meséljek valamit akkor elég nehéz normális választ adnom, mivel így a 34.héten kisebb túlzással erről szól az életünk, nem igazán történik más velem. Beszélgettünk már erről, akkor azt mondta, hogy egyáltalán nem zavarja, nem kell görcsösen kerülnöm a témát. Ehhez képest ma mikor találkoztunk, és mondtam, hogy jöjjön fel hozzánk, nézze meg a babaszobát, mert hétvégén lett teljesen kész nagyon elutasító volt, kb.elviharzott. Ugyanez volt mikor babamoziról mutattam neki egy képet, próbálta nem mutatni, de látszott rajta, hogy az életkedve is elment, le is rázott akkor is rekord idő alatt.

Szerintetek hogyan kellene ezt jól kezelni? Nem csak most, hanem mikor már velünk lesz a baba is. Teljes mértékben megértem őt, de közben nehéz is, hogy egyáltalán ne beszéljek erről, mert ezzel megbántom. Régi, 10+ éves barátság, sok mindenen átmentünk már, de úgy érzem, ha most nem teszünk érte valamit akkor ez teljes eltávolodáshoz fog vezetni. Volt már valaki hasonló esetben? Mi lett a vége?


ápr. 15. 20:38
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
21%
40-es: már hogyne örülhetne neki??? csak ne annak az embernek hangosítsa ezt ki, akinek TUDJA, hogy fáj!
ápr. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
76%
40# De hol olvastad azt, hogy miatta laposkúszásba kell lenni? :D Te forgattad ki. Sehol nem írta a kérdező, sőt még érdeklődik is a baba dolgok iránt, ami iszonyat nehéz ebbe a helyzetbe azért, tehát megembereli magát. Mit kellene még tennie? A kérdező ettől örülhet, stb.
ápr. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
Le kéne ülni beszélni erről. Mi nem tudhatjuk, hogy a barátnő fejében mi játszódik le. Ha szeretnétek barátok maradni, akkor őszintén el kell, hogy mondjátok, hogy mi a baj. Ha a barátnőd ezt nem teszi meg, és te sem leszel tapintatosabb ( mert valljuk be, az írásodban felhozott példa esetében minden voltál, csak tapintatos nem) akkor valószínűleg mehet az egész a levesbe, és jobb, ha külön utakon folytatjátok.
ápr. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!