Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rubint Réka: ne értsetek...

Rubint Réka: ne értsetek félre, nem mintha most vele akarnék foglalkozni, de nem idegesítő? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Facebookon van egy oldala, néha meg szoktam nézni, igazándiból csak azért, mert gyakorlatilag szinte napra pontosan egyidős terhesek vagyunk, érdekességképp.


A mai bejegyzésen kicsit felidegesítettem magam: Egy jó nagy hamburger fotója van kitéve és hozzáírja a szövegbe, hogy ilyeneket szokott enni és még így is csak 1.8 kg-ot hízott, pedig már a 6. hónapba lépett.

Most ezt miért írja ki?! Írjam rá vissza, vagy akár egy orvos, hogy ez kórosan kevés.

Az bosszant az egészben, hogy ilyen irreális célokat akar gerjeszteni a kismamákban. Ez miért jó? Ne mondja már nekem, hogy az normális, ha valaki a terhessége végére csak 5-6 kilót szed fel...


Ti nem akadtok ki az ilyenen? És ez most független Tőle, mondhatta volna ezt bárki más, akkor is kiakasztó. Csak az ő szavát sokat hallják, hiszen a média aktív szereplője és így azt hiszem felelősséggel tartozik minden egyes mondatáért.


2010. nov. 18. 10:45
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
100%

igen, engem is idegesített, hogy állandóan a súlyommal voltak elfoglalva. Az elején, 22 hétig 2kg jött fel, mindenki mondogatta, hogy egyek rendesen, aztán az utolsó két hétben felszaladt 5kg, reakció: azért óvatosan. Végeredmény: 15kg plusz, amit 2kg kivételével már leadtam (16 hetes a babám)

És a mai napig a súlyom az első kérdés...leadtad már? Ez mennyire irritáló már, mi köze bárkinek is hozzá?!

Ezért ne foglalkozzatok a súllyal és a többiekkel.

2010. nov. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
100%

R.R. azért ufó a mai nőkhöz képest.Irigylem,mert csinos,de ennyi.

Én eszem amit megkívánok,és nem nagyon érdekel mennyit szedek fel.Akaraterő kérdése,és le fogom adni.Nálam legalábbis így megy a dolog,tudom van akinek nehezebb.Picit azért engem is idegesített a tv-ben,hiszen hány,de hány nőnek okoz ezzel komplexusokat???Mégis jobb nekem a saját bőrömben,hiszen az én párom szeretni fog kerekebben is,az én párom igenis hoz nekem sütit,ha megkívánom,mert szerinte akkor meg is kell enni,és az én párom most is csinosnak lát mikor 5kg-al több vagyok a 13.héten,és ha 20kg-ot szedek fel is szeretni,kívánni,és elismerni fog,mert nem a külső a lényeg,pláne nem a 9 hónap alatt,hanem hogy szülök neki egy gyereket.

2010. nov. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
75%
És amúgy az ilyen az szoptat?VAgy direkt tápszer,nehogy lógjon a melle???
2010. nov. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsónak : igen direkt tápszer! Én is ismerek egy ilyen nőt! A védőnő örjöngött,de nem izgatta, a mellei és a nagy nőiessége fontosabb volt,mint a gyereke egészsége,táplálása.Nekem ez már magas. :S
2010. nov. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
100%
...még mindig én vagyok,az előző...az elsővel 15 kilót szedtem fel,csak sószegény diétán voltam,magas a vérnyomásom.A másodikkal csatlakozott a magas vérnyomáshoz egy kis fincsi terhességi diabétesz,jah és eleve túlsúlyos vagyok,100 kiló fölött mozgok gyerek nélkül is.Kemény kis diéta következett,5 kiló jött fel.Most várom a 3. babánkat.Már eleve diétáztat a dokim,az előzményekre tekintettel.. :S nagyon ,,élvezem,,. :((( De a gyerek egészsége az első,nah és mellesleg az enyém is. 3 és fél hónapos vagyok,eddig 2 kiló ment LE! Én aggódok miatta, a doki nem.Most vagyok 116kg. Most is csak 5 kilót engedélyezett.Betartom a diétákat,de néha irígykedem az olyan kismami társaimra,akik kedvükre falhatják a fini Pizzát! :) Minden jót Nektek! :)
2010. nov. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
100%

Nem is az a lényeg, hogy ki mennyit hízik vagy fogy. Hanem, hogy egy nő kiegyensúlyozott legyen, boldogságban és békében éljen önmagával és a testével. Sajnos a média, és az olyan típusú nők is, mint R.R. nem az önbizalmat adják vissza, hanem elveszik azt. Nyilván oda kell figyelni arra, hogy terhesség alatt ne hízzon a kismama kórosan, hiszen az egészsége is rámehet, de a legfontosabb, hogy harmónia legyen test és lélek között. Na ezért nem szabad a médiát bújni, és ilyen "remek" formában lévő kismamák blogjait olvasni! Mindenki egyedi. Mindenki más. És valaki így szép, valaki úgy. Teljesen mindegy hogy néz ki R.R. és mennyit hízott eddig, attól még nem biztos, hogy az ő lelke és teste is összhangban van.... Érezzétek jól magatokat kismamaként! Nem kell foglalkozni az "ideális" nővel :)!


38+4 hkm

2010. nov. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt azért nem szeretem csak mert túl nagy nyilvánosságot kap, meg nagy visszhangot és ebből azt hiszik mások, hogy ez a normális...

Pl. barátnőm férje szokta mondani,hogy hát így is lehet terhesnek lenni, hogy csak 5 kilót hízik összesen, és barátnőm biztos rosszul csinál vmit hogy már 10 kilónál jár (35 hetes).

Szóval jó persze, bunkó az ilyen hapsi aki ilyeneket mond a várandós feleségének, de szerintem igenis sok hapsinak eszébe jut (ha nem is mondja) hogy na az én feleségem/barátnőm miért nem ilyen hogy csak ennyit hízzon..biztos nem figyel oda magára, túl sokat zabál, elengedte magát stb. és majd nézhetem évekig-évtizedekig az elformátlanodott alakját.

Holott ez tökre nem így van..és nagyrészünk visszanyeri szülés előtti kilóit vagy megközelítőleg.

Szóval nekem ezzel ez a bajom..

meg ahogy írtad hogy hamburgert tesz ki hogy p ilyet eszik??? na ne mááár :( Max. 2 havonta egyszer.

2010. nov. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
87%
Jajj lányok! Olyan rosszindulatúak vagytok :):)! Biztos update hamburger update marhából! :D:D Az update Norbi rudat már úgyis "megette" :D:D
2010. nov. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 A kérdező kommentje:
:) biztos, annyira nem olvastam tüzetesen.
2010. nov. 18. 12:36
 20/60 anonim ***** válasza:
82%

Aki a médiában dolgozik, az mind dicsekvő. Minden nyilatkozatukban dicsérik magukat, hogy ők hogyan csinálják, ők most megvilágosodtak, ők most egészséges életmódra váltottak, és azóta milyen jó nekik. :) Vicces az egész...

RR is dettó ez, de neki rögeszméje, hogy 1 deka zsír se legyen rajta. Mániákusan figyeli a testét. Én átlagos testalkatú vagyok, és a 9. hónapig 5 kg-t (se) híztam. Ez sok v kevés? Egyszerűen nincsenek falási rohamaim és kész.

Édességet nagyon klívánom, eszek is, de igyekszem kontrollálni... Alkatfüggő is, ki mennyit hízik. Pedig én alapból könnyen hízok, oda kell figyelnem, mert ha 3-4 napig sokat eszek, akkor feljön 1-2 plusz. De most így alakult a terhességem. Azért megnyugtató, de engem is ba*tatnak néha, hogy keveset híztam, csak a deszka védőnőm mondja, hogy teljesen jó. :)

2010. nov. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!