Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit gondoltok a 18 éven aluli...

Mit gondoltok a 18 éven aluli terhességről?

Figyelt kérdés
18 leszek,3 hónap múlva.Terhes.Én szeretném megtartani a babát,körülmények,háttér is meg lenne hozzá.Így nem felelőtlenség szerintetek?
2011. aug. 8. 12:41
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
54%

Nagyon sok rossz indulatú emberke válaszolgat itt...

Szerintem nem felelőtlenség, ha megtartod a babát. A párod is szeretné, Te is? Kereset van? Szülők támogatnak? Akkor miért ne?!

Anyáink, nagyanyáink hány évesen is szültek? Akkor most mit kell ítélkezni mások felett? (bocsi az off-ért!)

2011. aug. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
54%
És persze aki rászól a rosszindulatúakra, azt jól lepontozzák......
2011. aug. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
35%

hát annak aki 16évesen szül annak én is gratulálni tudok...borzasztó...mondjuk tuti kisebbségi....erre a fejem ráteszem...sosem voltam rasszista v ilyesmi...de ez a véleményem. náluk nem meghökkentő v egyedi eset...ha nem az akkor is az az eszetlen ajalanépe familia...biztos le leszek pontozva,de nem érdekel.ez a véleményem.

nekem anyukám sosem engedte volna h ne tanuljak, hanem babázzak 16évesen. nem véletlenül. lett diplomám, 2nyelvvizsgám,boldog fiatalságom. most 29évesen 2gyermekes anya vagyok. mindenki azt adja tovább amit otthonrol hoz...

2011. aug. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
79%

19 éves vagyok, együtt a pici apjával, nem vagyok cigány, dolgozom, nem segélyekből élősködünk (bár ennyi erővel minden GYES-en/GYED-en lévő anyuka élősködő?!?!), tanulmányi ösztöndíjas vagyok az egyetemen (tehát tanulok rendesen), és mégis le lettem pontozva, és még privát lehurrogást is kaptam.

Most erre mit mondjak? Egyesek irigyek? Nem tudok másra gondolni...


Én felpontoztam mindenkit, aki értelmes választ adott, olyanokat is, akikkel nem vagyok egy véleményen, hiszen ha értelmesen megfogalmazta, érvelt, és kulturáltan fogalmazott, az a válasz HASZNOS. Ám a mocskolódásokra, meg az okoskodásokra nem ment a zöld kéz, mert nem az a dolgunk, hogy egymás életét bíráljuk...


El lehet gondolkodni!

(Meg lepontozni, akinek ez a perverziója továbbra is)

2011. aug. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
75%

Csatlakozom az utolsóhoz!!azért mert fiatalok vagyunk még mi is lehetünk jó anyák sőt sokkal jobb anyák is mint a középkorosztály!

18 éves (holnap 19:D) 35hkm

2011. aug. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
73%

A 16 éves vagyok

"Kedves" 15:51!

Igen tanulnom kéne, és tanulok is! Ugyanúgy folytatom az iskolát. Nem értem miért kell ítélkezni ha nem ismeri senki azt, hogy mi történt velem!!

"Kedves" 19:03!

Nem, nem vagyok kisebbségi! Távol áll tőlem hálistennek. Azért mert valaki fiatalon terhes miért kell egyből arra gondolni, hogy cigány?! Magyar ember nem eshet teherbe? Mert ha azt gondoltad, akkor elárulok egy titkot egy magyar ember is eshet teherbe!!!


A gyerekem felnevelem tisztességbe. Én elejétől kezdve meg akartam tartani a picit! Szerintem és feleleősségteljesen gondolkodtam amikor így döntöttem megtartom, van miből. Az mivel jobb ha valaki fejvesztve rohan az abortuszra és azt se tudja ki az apja a gyereknek és még sorolhatnám?! Szerintem semmivel! Lehet belém 16 évesen több anyai ösztön szorult mint sok huszon harmincévesbe, tisztelet a kivételnek.

2011. aug. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
77%

Kedves 16éves válaszadó! Lenne kedved felvenni a kapcsolatot? :) Lenne pár kérdésem, nagyon érdekelnek a fiatal kismamik, meg nagyon talpraesettnek tűnsz.

Ha gondolod szívesen beszélgetek veled, meg egyebek :)

14/L :)

2011. aug. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
95%
Már egyszer válaszoltam. Nézd, én abortusz ellenes vagyok, DE: azt mondom, inkább vetesd el, mint add örökbe. Hogy miért? Azért, mert nem vagy benne biztos, hogy nem szeretnéd ezt a babát és nem tudnád örökbe adni. Benned növekszik, veled együtt táplálkozik, te szenvedsz mire megszülöd és utána nem marad semmi? Szerintem ezen nem gondolkoztál el. Én 20 évesen szültem, albérletben élünk és sajnos nem úgy alakultak a dolgok, ahogy kellett volna, természetesen a gyereknek mindene (még több is) meg van, de mégsem az igazi. Hiába lakhatnátok édesapád házában, először szokjatok össze, hisz lakva ismerszik meg az ember. Mondom én mindezt úgy, hogy 38 hetesen egymagam festettem ki az albérletet és életemben először akkor költöztem össze a párommal. Nehéz, túlságosan is. Egyszerre kell mindenbe beleszokni. Gyerek, pár, háztartás, pénz, csekkek, minden. Beosztani, mikor mire jut vagy mire nem. Én azt mondom várj még vele, pár év múlva is lehetsz ugyanolyan boldog anyuka. Az abortusz pedig nem gyilkosság, egy szükséges rossz.Jobb, ha így fogod fel, ebből a szempontból közelíted meg.
2011. aug. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
100%

Én is 16 éves 16 hetes kismama vagyok:) Mi is megtartottuk (gyógyszer mellett) a kisbabánkat, mindent meg fogunk tudni neki, anyagiakban sem fog hiányt szenvedni, szeretetben pedig pláne nem!!:) NEM vagyok én sem roma! Ja és a tanulás.. Január végére vagyok kiírva, az első félévben még bejárok, a második félévtől magántanuló leszek(gondolom te is magántanuló leszel kedves 16 éves kismami?!:)). Ugyanúgy le fogok érettségizni, mint minden ember, aki nem baba mellett csinálta végig, sőt.;) 10 nap múlva lesz az esküvőnk, házunk, autónk van és nem a szülők adták;):)


Gratulálok az összes olyan "jóindulatú" hozzászólónak, aki a Tinimamikból indul ki!!;)


Üdv. 16 éves 16 hetes kismami:)

2011. aug. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
21%

17:30(utolsónak)


10 nap múlva lesz az esküvőnk, házunk, autónk van és nem a szülők adták;):)


Ne nevettess már hogy van házatok,autótok és nem a szüleitektől van?!?!

Akkor kijavítanálak:

A BARÁTODNAK VAN HÁZA,KOCSIJA amiért ő dolgozott meg.

Gondolom ő nem 16éves,ha "ekkora egzisztenciával"rendelkezik.

Te csak jöttél 15-16évesen és belevetetted magadat a házba meg az autóba.Na meg persze szerencsétlen pénzébe is,mert "megfejeled"...tényleg te is büszke lehetsz magadra!

Ja,az érettségidre kiváncsi leszek,mert az ok hogy első félévbe bejársz,de igazán csak a második félév számít.És azért 11.-12.osztály végigcsinálni magántanulóként...nem semmi ám!Nem lepődnék meg ha a tanárok összesúgnának a hátad mögött és kikészítenének...

2011. aug. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!