Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak itt mondod mindig, hogy...

Csak itt mondod mindig, hogy pocak, pocaklakó (cska) meg babóca, és hasonló nyálasságok, vagy otthon, barátaid körében a has, és a gyermek szavakat használod inkább?!

Figyelt kérdés

Néha már sok nekem a nyálömlésből, és azt sem értem, mért többes számban újságolják el az anyukák, hogy ülünk, állunk, eszünk, stb ?

Nem a szerencsétlen gyerek érdeme, hogy fel tudja emelni mondjuk a fejét?


2011. dec. 19. 00:38
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
63%

En beceztem bizonyos keretek kozott nem baboca vagy pocaklako.Csak kicsikem es tarsai.

Nem beszelek tobbes szamba.Neki van 8 foga,o volt egy eves nemreg stb.A kedvencem amikor ismerosok boldogan(megertem) ujsagoljak hogy 8hetesek/3honaposak/fel evesek .... lettunk.Marmint akkor os is visszafele fejlodik. :)

Ne ertsetek felre nem idegesit vagy zavar csak nagyon vicces.

De ez az x hetes kismamik is hasonlo kategoria.Konyorgom x hetes terhes, a terhessege jar pl a 7.hetben nem a kisamama.

2011. dec. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
*o is
2011. dec. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
65%

Én becézgetem a kislányomat, de nem hiszem, hogy nyálas lenne. pl Babatörpének hívom meg Husigombócnak. :)

A Pocaklakó nekem sem a stílusom, de nem vagyunk egyformák, ezért szép az élet.

A többesszámtól viszont kiráz a hideg (pl mi már állunk), a magyar nyelv megcsúfolásának tartom. Az egyik barátnőm is így beszél, sőt a férje is amióta gyerekük van, pedig a lány magyartanár. :DD

2011. dec. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
60%

Bele-beleolvasgtattam a válaszokba,ezért most én is leírom,hogy én hogy szólítom a leendő és a meglévő kislányunkat..

Gondolom ilyenre senki nem számít.. :)

Én bizony kis szarosnak és nagy szarosnak hívom a gyerekeimet.. :D

De van hogy szargolyónak,vagy szarcsimbóknak is hívom így családban.. :)

Persze ezeket nem bántásból...csak olyan vicces formában.!

Na nem kell arra gondolni,hogy szegény gyerek..,mert attól függetlenül hívom őt gyönyörűmnek,meg legttöbbször a nevén szólítom,de nagyon sokszor dícsérem meg bármiért,amit épp csinál..akár csak azért,hogy milyen ügyes,hogy mindent megevett,vagy hogy milyen nagy tornyot épített,vagy szép rajzot csinált..stb..stb..mikor mit csinál épp..


Na de hogy a kérdésedre is válaszoljak... :)

Én nem igen használtam a többesszámot,ha a babánkról beszéltem/meséltem valakinek. Kb talán 1 kezemen megtudom számolni hányszor...pedíg már 2 éves,4 hónapos nagylányom van.

Amúgy engem nem zavar,ha más úgy beszél...ez ilyen megszokott dolog a babások körében..,de valahogy nekem mégsem jött így a számra.. :)

-és igen..a babák érdeme általában,hogy mit mikor csinál..

én pl soha nem erőltettem semmit neki..átfordulni is 6 hónapos kora előtt 1 héttel ment neki először..szóval gondolhatod..-kis lustazsákom volt még akkor.. :)

2011. dec. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
83%

A kicsi lányomnak egyetlen beceneve van: Pumpedli.

Mert olyan kis finom, édes meg puha volt, mint az ilyen nevű pillecukor. De nyilvánosan nem hívom így :).

2011. dec. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
42%
Én szeretem a gyerekemet és becézem...emellett nem ömlik a nyálam, ha a kérdezőnek ömlik a nyála akkor nagyon tudom sajnálni:) Gondolom ő az a kategória aki majd a zsebpénzzel, meg a drága ajándékokkal mutatja ki a szeretetét...tudom sajnálni szerencsétlen gyerekét!! Gratulálok a magas szellemi és érzelmi képességeket tükröző kérdéshez!!
2011. dec. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:

Kedves 16. válaszoló, nagyon vicces vagy, és teljesen el vagy tévedve, látszik, hogy IQ-d az valahol lemaradt a többiekétől. Hidd el, nagyon sajnálom!

Azért, mert utálom, ha nyálasan gügyögnek a mamikák, és felfordul a gyomrom tőlük, főleg ha negédes többes számban beszélnek, attól én még normálisan fogom nevelni a gyerekemet!

És fogadok, normálisabban mint te!

Puszika!

2011. dec. 19. 23:32
 18/38 anonim ***** válasza:
29%
A puszika is nyálas ha már itt tartunk!
2011. dec. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
54%
nekem hasam van nem pocim:)es majd ha megszuletik a lanyom vagy fiam(nem tudom meg)akkor majd raerek meg gugyogni,egyelore drukkolok hogy jol menjenek a dolgaim es nem becezgetem a sajat hasam:)engem is idegesit a sok pici poci,babuci stb ugy vagyok vele hogy legyen egeszseges.Szeretni esszel is lehet!
2011. dec. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
26%

Kedves válaszoló. A 7. vagyok. Én akkor is úgy gondolom, hogy ez egy olyan kérdés, amivel csak egymás ellen hangolod az embereket. Ha Téged zavarnak ilyen említésre sem méltó dolgok, akkor tartsd meg magadnak, nem kell lavinát indítani.


Én nem becézgettem a hasamat, nem beszéltem soha többesszámban, DE nem is foglalkoztam soha azzal, hogy más hogy, milyen stílusban beszélt a gyermekéről.

Szerintem Te akkor is unatkozol! :D


És igen, a tegnapi hüvelyben turkálós kérdés is eléggé felháborított, oda is megírtam a véleményemet.

2011. dec. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!