Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak itt mondod mindig, hogy...

Csak itt mondod mindig, hogy pocak, pocaklakó (cska) meg babóca, és hasonló nyálasságok, vagy otthon, barátaid körében a has, és a gyermek szavakat használod inkább?!

Figyelt kérdés

Néha már sok nekem a nyálömlésből, és azt sem értem, mért többes számban újságolják el az anyukák, hogy ülünk, állunk, eszünk, stb ?

Nem a szerencsétlen gyerek érdeme, hogy fel tudja emelni mondjuk a fejét?


2011. dec. 19. 00:38
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

Nem vagyok terhes se,de a nyálas szövegeket,amik itt mennek,azt egyszerűen ép ésszel nem tudom felfogni..emberek,akik elkezdenek nyálaskodni:miért kell?Szerethetitek a gyereketeket,mert az természetes,de viszont minek ennyire túlozni?

A másik pedig az,hogy nekem volt egy kémia tanárom,aki anyuka létére(már nem fiatal anyuka volt) elkezdte mondogatni nekünk,hogy cukimukikák és ehhez hasonló dolgokat..jelzem,hogy 10.-be tanított kémiát és vele nem is volt olyan szoros kapcsolatunk.Például sokunk nevét nem tudta..

2012. aug. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

Az üzenet küldője: hablatyy

Az üzenet címzettje: Ismeretlen kérdező

Az elküldés időpontja: ma 09:25

Az üzenet oka: A kérdés: Csak itt mondod mindig, hogy pocak, pocaklakó (cska) meg babóca, és hasonló nyálasságok, vagy otthon, barátaid körében a has, és a gyermek szavakat használod inkább?!

Az üzenet szövege: Engem inkább az ilyen szerencsétlen bunkók idegesítenek, akiknek nincs jobb dolguk, mint azon túráztatni magukat ki hogy hívja a pocaklakocska incifinci kicsike babácskáját, vagy hogy mikor szopcsiztatjuk a babcinkat, vagy mikor jön az első fogunk, esetleg mikor váltunk szopcsiról tápira, és mikor kezdjük hozzátápizni a bibibabócát. Szóval kinyalhatja mindenki a popcsimat, aki ezen fennakad. Te majd beszélj a gyerekedhez ahogy akarsz, és hadd tegye ezt mindenki. Szerencsétlen bunkó!


Köszönöm a kedves leveledet Hablatyy:)

Az előző dögölj meg kicsit erős volt, azt letiltattam!

2012. aug. 14. 09:35
 23/38 anonim ***** válasza:
Semmi gond.
2012. aug. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy itt mindenki folyamatosan hangoztatja, hogy őt ugyan nem érdekli más mit gondol róla, akkor miért is vagytok felháborodva?:)


Engem is borzasztóan zavart világ életemben a túlzottan nyálas szöveg. Bár kedves kérdező én a puszika, szióka, puszcsi, szupcsi és hasonló szavaktól is a falra mászok.:P


Egyszer a barátnőmet készültem meglátogatni, miután pár hónapja megszületett a kisfia és már nagyon vártam, hogy láthassam őket. Éppen smseztünk és azt írta az egyik üzenetben, hogy "nagyon hisztisek vagyunk és sokat sírunk". Én visszakérdeztem viccesen, hogy "Kánonban? Jó nagy zaj lehet akkor nálatok!".:) Egyáltalán nem sértődött meg rajta, sőt nevetett, de vette a lapot és azóta nem egy személyként emlegeti magukat.:) Az, hogy hogy becézi valaki a gyerekét, már kevésbé zavar, de ha nem a babáról/gyerekről beszélnek akkor nem értem minek a kényeskedés, lásd: tejci, tápi és társaik. Akkor ha már annyira becézgetni akarják, akkor legyen tejcsi, de miért kell kihagyni az s betűt?:S Nekem ez magas! Bár én mindig azt gondolom, hogy aki így beszél, az a gyerek előtt sem lehetett különb. Én szeretem a magyar nyelvet és utálom, ha valaki így "megbecsteleníti", akár van gyereke, akár nincs.


Másik, hogy írta valaki, hogy a kérdező majd a drága ajándékokkal tudja csak kifejezni a szeretetét és milyen rossz lesz a gyerekeinek. Üzenném a kedves válaszolónak, hogy az már régen rossz, ha csak a negédes szavak használatával tudja csak kifejezni a szeretetét vagy anyagi javakkal.:) Mi nem voltunk sosem gazdagok, viszont a szüleink sem becézgettek soha, mindig a keresztnevünkön szólítottak minket, mégis nagyon sok szeretetet kaptunk édesanyánktól és mindenkinek kívánom, hogy legalább feleennyire legyen jó édesanyja, mint nekem! Manapság nem tudok elképzelni szebbet, amikor édesanyám úgy hív, hogy "kis hülye"!:)


Én ezelőtt sem beszélgettem olyan emberekkel, akik ilyen szavakat használnak és ezután sem fogok, mert engem nagyon irritál. Ha valaki így akar beszélni, hát szíve joga, csak ne várja el, hogy ehhez gratuláljanak is. Úgyis mindenki úgy csinálja a dolgait, ahogy akarja, akkor miért vagytok kiakadva ezen a kérdésen? Szerintem azon túl, hogy kissé provokatív a hangnem, teljesen helyénvaló a kérdés, én is kíváncsi lennék rá, hogy aki mondjuk ezelőtt értelmesen beszélt, miért kezd "kényeskedni", ha gyereke születik? Bár úgy veszem ki a hozzászólásokból, hogy nem fogunk más magyarázatot kapni, mint hogy "nekem ez tetszik".:)

2012. aug. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
Én is rosszul vagyok az effajta ömlengéstől. De azért az is durva, hogy valakik az ilyen nyálas szövegelés mellett ilyen alpárian is tudnak fogalmazni és beszélni.
2012. aug. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

Örülök hogy újat muattam. Tudod az ömlengő nyálasak, azok bunkók is, és alpáriak is egyben. Még egy dolog amin lehet csámcsogni. ;) A hozzád hasonló tökéletes nem ömlengő szuperanyuk meg nem értik az iróniát sem. Engem meg ez lepett meg. Jó hogy tudunk újat mutatni egymásnak.


Puszcsi, szupcsi, szupernő!

Ne légy depcsi, a tecis paramamciktól!

2012. aug. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

24. vagyok


:DDD Utolsó ez nagyon szép elköszönés volt!:DDD Erről eszembe jutott, hogy azt kihagytam az előbb, hogy mi családon belül szoktunk ilyennel viccelődni egymás között, hogy valamire azt mondjuk pl., hogy szupcsi.:) Családon belül ez vicces, de mások előtt sosem viccelődnék ilyennel, mert még azt hiszik, hogy komolyan gondolom!:D


Amúgy én most lemaradtam, ki volt alpári?:O


Egyébként ezt muszáj elmesélnem! Most jöttem fel kutyasétáltatásból és találkoztam egy 17 éves lánnyal, akinek finoman szólva kilógott a kapanyél a szájából (még mielőtt kiforgatja valaki, nincs bajom a paraszt emberekkel, akik földet művelnek, nagyon is tisztelem őket). Szóval a kutyámat nyalta éppen szájon (nem elírás, nem a kutya nyalta), közben pedig a következő szavakat használta: "De kis jibanc vagy! Iden, iden, ilyen kis jibanc!" Hát nagyon vissza kellett fogni magam, hogy ne törjön ki belőlem a véleményem.:) Ja és ezekkel a szavakkal köszönt el: "Cijasztok, legyen nadon szép napcsitok!" Ha ezt nekem valaki csak elmesélte volna tuti nem hiszem el, de ezt a saját szememmel láttam és a saját fülemmel hallottam. Rögtön eszembe jutott ez a kérdés és feltétlenül le akartam írni.:D Na hát én az ilyen emberekről beszéltem az előző hozzászólásomban.

2012. aug. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

Kérdező szerintem inkább a te stílusoddal van a baj. Ha idegesít, miért nézed ezt a kategóriát?

A többes számban beszélés érthető hogy idegesít, de miért fáj az neked ha valaki azt mondja hogy pocaklakó? Szerintem nagyon édes megfogalmazás. Mit mondjon helyette, hogy Magzat? az olyan "laboratóriumi" megfogalmazás, egyáltalán nem olyan érzetet kelt hogy igen, ő az a kis élőlény aki bennem növekszik. Ez olyan rideg, embertelen szó. Szeretnéd ha ezt irogatnák mindenfelé egy nem orvosi fórumon vagy itt a GYK-en? Pedig nem fogják.

...és a pocakkal mi a gond? Én nem vagyok terhes, kockás a hasam, de az akkor is poci és kész mert nekem úgy tetszik bármennyire bánt ez téged, vagy másokat.

Biztos nem gügyögnék a gyerekemnek, már csak azért sem mert nem szeretném ha nem tanulná meg normálisan az anyanyelvét de te pont ilyen ártatlan dolgokba kötsz bele hogy pocak meg pocaklakó.

és a babóca? Mondjunk helyette mindig Újszülöttet vagy kéthónapost?

így hangzana: Képzeljétek, az Újszülöttem nem akar szopni vagy az Újszülöttem elaludt. Szerintem röhejes.

Lehet hogy viccből hívnám a babám kis sz.rosnak de azért nagyobb társaságban bocsánat, de nem teszem nehogy rajta maradjon és mondjuk később ezzel piszkálják vagy akármi.

Most jól le leszek pontozva mint mindenki aki nem ért veled egyet de nem érdekel, vállalom a véleményem.

2012. aug. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
Nem olvastam minden kommentet végig, de amit igen, háááát, elég érdekes. Sosem értettem hogy hogy lehet ennyire csúnyán beszélni egymással egy ilyen semmiség miatt. Én személy szerint szoktam becézni a babámat, néha még babanyelven beszélgetni is szoktunk, amit lehet más gügyögésnek gondol, viszont én meg vagyok győződve róla hogy kommunikálunk, ugyanis ő is utánoz engem, ritmus, hangnem, hangok, stb és én is őt. De szerintem egyáltalán nem viszem túlzásba, teljesen normális egy kis becézgetés. A másik fele, hogy a bocit bocinak fogom tanítani, vagy esetleg tehénnek, azt mégsem mondhatom nézd itt egy szarvasmarha, azt mondja múúúúú, a macska meg cica lesz, azt mégiscsak könnyebb kimondani egy éppen beszélni tanuló gyerkőcnek.
2012. aug. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
31%

Ezek nem nyálasságok kedves kérdező!!!!!

Majd ha évekbe került volna hogy összejöjjön neked is a Kisbabád akkor te is becézgetnéd Őt ahogy csak tudod! (vannak kivételek)

De Te örülj neki hogy nem ebbe a csoportba tartozol!

2012. aug. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!