Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett terhesség...

Veszélyeztetett terhesség miatt azonnali táppénzre küldtek, és próbaidő alatt kirúgtak a munkahelyemről. Most egy fillér jövedelmem nincs-sehonnan. Akárhova megyek segítségért, támogatásért sehol nincs segítség! Most mi lesz?

Figyelt kérdés
Tényleg veszélyeztetett terhesként ezeken kell végig mennem? Semmi támogatás? Pusztuljak éhen, legyek földönfutó, vagy mi? Ez Magyarország?
2012. márc. 30. 11:48
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, nem fogok többször irni. Látom nem viseled jól ha valakinek olyan véleménye van ami a Tieddel nem egyezik.


Hálistennek, hogy jódolgomban nem felel meg nekem csak a magán doki :)

Ha nem magándokihoz járnék akkor is kifizettem már 40e Ft-ot olyan vizsgálatokra amiket nem lehet ingyenesen megcsináltatni. Tehát igenis a terhesség pénzbe kerül, ha azt állítod nem, majd meglátod.


Üdvözöllek a valóságban.

2012. márc. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

20/21-nek üzenem


Végre valaki aki normálisan és reálisan látja a dolgokat. De Te is nemsokára le leszel hurrogva.


Itt úgy látom Királylányok élnek akik azt gondolják a terhesség nem kerül pénzbe :)

-Vitaminok, gyümölcsök,maga a kaja ugyebár, kismamaruhák,ha bármi baj fellépne (mivel elvileg veszélyezetett terhes vagy) akkor bizony mindenért kemény pénzeket kell fizetned,vagy olyan vizsgálatok amiket ingyen nem lehet elvégeztetni, netalán 3D-s Uh (mondjuk ez sem kötelező) , és még sorolhatnám.


Szóval ne szóld le azokat akik kicsit ki akarják nyitni a szemed, hanem gondolkozz el azon amiket itt mondtak neked.


És még Én vagyok a szánalmas :D

2012. márc. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan milyen támogatást vársz az államtól, hiszen még meg sem szülted. A gyest amit utána kapsz az is a gyerek ellátására megy. A terhesség, kelengye és a szülés még a legkevesebb, utána egyre többe kerül a gyerek.

Én is már évek óta "kiadás" vagyok a férjemnek. Bár mi így is terveztük. Tudtuk, hogy nem fog egyszerűen összejönni és még végig is hánytam. Én magamtól hagytam ott a próbaidős munkahelyet, mert az első pillanattól kegyetlen rosszul voltam (pedig nem voltam veszélyeztetett).

Az anyagiak majd megoldódnak, gondolom nem fognak egyfolytában vonni a férjed fizetéséből.

2012. márc. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Én határozott szerződéssel dolgoztam, de megvártam míg határozatlanra változtatják. Már előtte beszéltünk a változtatásról. Mikor kézhez kaptam az új szerződést rá pár napra szóltam, hogy terhes vagyok, pedig ekkor már több mint 3 hónapos voltam.


Várhattál volna még 2 hetet a bejelentéssel és akkor talán nem rúgtak volna ki

2012. márc. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

hát én a nőgyógyászos papírral semmit nem csináltam volna (saját felelősségre elvileg ugyis dolgozhatnál....és akkor mentem volna a hányós hasmenős sztorival a háziorvoshoz, de amúgy a háziorvosnak ha szólsz akkor 8as kóddal vesz fel, ez egy általános kód, szinte mindig ezt használják, és terhesség esetén is lehet, 1 hetet aztán kihúztál volna, amúgy a próbaidő végéig várhattatok volna legalább a babvállalással, nem minket kell bántani mert az igazságot elmondjuk,

persze van aki nem túl tapintatosan, de felesleges sértődni rajta, hisz valahol igaza van, csak a stílusa nem megfelelő, (vagy Te jelen esetben érzékeny vagy rá, amit meg is értek)

Nehéz helyzet, de segíteni nem tudunk. Támogatást tud neked az önkormányzat nyújtani, menj be, kérdezd meg a lehetőségeidet.

Ne felejtsd sajnos havonta fizetni a TB-det, mert ha nem lesz rendben a biztosításod,akkor a szülés kb 300E-be fáj

van 2 év alatt 365 nap biztosított időd, és 180 nap munkanapod? ha igen, akkor majd a szüléskor menj munkanélkülire, akkor biztosított vagy, és az előző évi jövedelmed alapján kaphatsz gyedet, tgyást is talán, de erről valaki kompetensebbet kérdezz meg


kitartás

2012. márc. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

bocs , remélem érthető volt, csak közben másra is kellett figyelnem, nem túl sok vessző és írásjel került az üzenetembe. A mondat tagolás is elmaradt.

A lényeg talán kivehető.

2012. márc. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
0%
Nem értek egyet azokkal,akik elítélnek Téged! Tudjátok, nem minden Baba tervezett,van,aki meglepiként jön! Mi sem terveztük még,de ha jönni akar én nem fogom megöletni!! Vagy úgy gondoljátok abortuszra kellett volna mennie?! Ne aggódj, mert az nem tesz jót a Picidnek,majdcsak megoldódnak a dolgok! Egyébként ha 4 pecséted meglesz a kiskönyvben járni fog az egyszeri anyasági támogatás, ez 60 párezer forint,addig is próbáljatok meg lakhatási támogatást, munkanélküli segélyt kérni az önkormányzattól,az is valami... Ja és azt nem tudom, hogy ilyenkor jár-e közgyógyellátás a kismamának, úgy a gyógyszerek is olcsóbbak lehetnek talán! Kitartás majdcsak egyenesbe jöttök!
2012. márc. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden baba tervezett, van amelyik meglepiként jön?


Nos, évekig gyógyszert szedtem, elég nagy meglepi lett volna ha jön... - de hallottam pár ilyen esetről is. De ha nem ilyen gyógyszer mellett besikerült babáról beszélünk akkor az bizony tervezett.


Tervezett, mert ha nem szedek gyógyszert, nem védekezek egyéb más módón akkor bizony felkészülhetek RÁ, hogy nem kizárt hogy kopogtat a gólya. Ha viszont sehogy sem védekezem, vagy a fantasztikus megszakításos módszerrel akkor bizony meg már tervezem.


Szóval ez hülye indok. Amúgy senki nem mondta a levélírónak, hogy menjen abortuszra, isten ments. Csak kicsivel több felelősség is szorulhatna az emberekbe.


Itt arról beszéltünk, hogy a párjától csak a köv. hónaptól vonnak olyan sok mindent, hogy a fizetéséből csak 20e Ft marad meg. Kérdem Én, erről sem tudtak??? Váratlanul bejelentette a bank, vagy akárki hogy április hónaptól 40-50e ft-ot le emelek a számládról??? Gondolom erről is tudtak.


A vitát lezárva csak annyit: senki nem ítéli el, mivel az Én életem így is úgy is megy tovább, Én spec. csak a véleményemet mondtam el. És csak azért, hogy kedvesnek és megértőnek tűnjek, nem fogom azt mondani amit hallani akar.

2012. márc. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
72%

Várhattatok volna a babával. Én 2009-ben kaptam meg azt az állást, amire vártam, akkor voltam 30 éves. Amikor felvettek, szóba került a baba is. De számomra úgy volt korrekt, hogy 2 évet dolgozok mielőtt elmegyek babázni. Ne csodálkozz szerintem. Lehet mondani, ez Magyarország, de te jártál rosszabbul.


Igen, pénzbe kerül a terhesség, kismama vitaminok, fizetős vérvétel, és hát az sem mindegy mit eszel....Babakelengye és a továbbiakban ez még húzósabb...

2012. ápr. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
Sajnos próbaidő alatt bármikor kirúghatnak ha babát vársz ,ha nem.Én azt tudnám neked tanácsolni ,hogy ha még pici a terhességed és nem vagy szigorú fekvésre Ítélve akkor vagy keressél egy 4 órás munkát eladói vagy takarítói valami könnyebb munkát. Vagy a munkaügyi központban illetve a helyi önkormányzatnál kérjél segítséget.Elméletileg ők tudnak segíteni.Nem nagy összeg ,de mégiscsak segítség.
2012. ápr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!