Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett terhesség...

Veszélyeztetett terhesség miatt azonnali táppénzre küldtek, és próbaidő alatt kirúgtak a munkahelyemről. Most egy fillér jövedelmem nincs-sehonnan. Akárhova megyek segítségért, támogatásért sehol nincs segítség! Most mi lesz?

Figyelt kérdés
Tényleg veszélyeztetett terhesként ezeken kell végig mennem? Semmi támogatás? Pusztuljak éhen, legyek földönfutó, vagy mi? Ez Magyarország?
2012. márc. 30. 11:48
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

A férjem fizetéséből még csak e hónaptól vonják ezeket az összegeket,amikor teherbe estem,akkor még ez nem volt,és nem gondoltam hogy veszélyeztetett terhes leszek,és nem dolgozhatok majd 1-2 hétig.Tehát semmi akadályát nem láttuk a babavállalásnak.Különben meg esetleges tanácsokért írtam ide,nem azért hogy te számon kérj,nem fogok magyarázkodni.

Az előzőnek üzenem: 12. hetes vagyok.

2012. márc. 30. 12:49
 12/31 anonim ***** válasza:
89%

Attól jobb lesz ha itt "nyalják a lelked"???

Én csak realistán leirtam ahogy látom a dolgokat, egyébként meg nem érdekel.


Csak annyiba gondolj bele, hogy a munkahelyeden milyen benyomást kelthettél azzal, hogy be sem jelentetted, hogy terhes vagy, csak az orruk alá nyomtad a táppénzes papírod, hogy holnaptól nem dolgozom.

Senkinek nem kívánnék ilyet, boldog babavárást kívánok ettől függetlenül, és azt hogy a problémáid megoldódjanak, csak ne szidd meggondolatlanul a munkahelyedet.


Egyébként így belegondolva tényleg elég nagy bajban leszel. Ha összesámolom mennyit kell majd költened a terhesség alatt csak az orvosi dolgokra.

2012. márc. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt orvosi dolgokra miért kellene költeni?


Én pl. sztk-s szakrendelésre járok, a szülésért sem fogok adni egy fillért sem senkinek.

Jó, ha milliomosok lennénk biztos lenne magánorvosom, de havi 70 ezerből nem tehetjük meg sajnos.


Ha megszületik a baba és lesz tejed, a családi pont fedezni fogja a szükségleteit, amíg kicsi nem kerül sokba és még ott van a gyes is.

Én is turkálóból vásárolok ruhákat, valamint akciós élelmiszert+egyéb termékeket ami kell.

Nem leányálom, de meg lehet élni valahogy.

2012. márc. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
4%
Amennyiben terhes vagy...nemdobhatnak ki...lehet h hulyeséget beszélek, mert kulfoldi vagyok, de nálunk ugyvan h ha terhes vagy, nemdobhatnak ki, még akkor seem ha probaidon vagy...nálunk ez jogellenes...Mivel ezt azt eredményezné h a fonokok kidobnák a terhes noket h ne kelljen utánuk fizetniuk, akkor akadályoznák az emberiség fejlodését,és a kismamai jogokat!Minden Dolgozo nonek joga van a terhességre...Nemtudom h ez magyarországon is így van e, de olvass utána,mert nálunk Szlovákiában így van
2012. márc. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Mire gondoltam? Arra, hogy nekem a múlthéten csak a

Down-kór szűrés került 30e Ft-ba, igaz nem muszáj magándokihoz járni.

2012. márc. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen,ez a helyzet.Próbaidő alatt,bármelyik fél felmondhat mindenféle "következmény" nélkül.

Nyilván nem azt írják le,hogy csak azért küldenek el,mert terhes vagy...


Az én munkahelyemen is nagyon szép a helyzet:az üzemorvos(évente kell látogatni mindenkinek,de van,akinek félévente) kijelentette,hogy ha terhes leszek egy perccel tovább nem kell a cégnél dolgoznom.Gondolom,ha gyerekem lenne,valami egészségügyi indokot úgy is találna,hogy miért nem mehetek vissza...

(férfiakkal dolgozom,őket gyerek miatt nem rúgják ki,de engem mikor felvettek is furán bánt velem a doktornő,mintha másik bolygóról jöttem volna,hogy én azt a munkát választottam)

2012. márc. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondtam volna a háziorvosnak, hogy fosok-hányok, ezért írjon ki egy hétre. Utána meg nem rúghatnak ki. De azért a másik oldalról én a főnüköt is megértem. Ő alkalmazottat keresett, nem pénzkiadási lehetőséget. Még be sem tanítanak ennyi idő alatt legtöbb helyen. Mennyi hasznot hoztál a cégnek? Miért fizetne utánad pont az a cég? Nem értem ha valakinek nincs munkája,csak próbaidős, a férje nem keres jól, az miért csodálkozik, hogy ha teherbe esik akkor nem lesz pénze? Nekem az a véleményem, hogy ha dolgozol egy bizonyos időt, akkor persze fizessenek utánad, de 2 hónap után csak költöttek rád eddigis, most kereshetnek mást. Nem véletlenül van ez a rendelet ...
2012. márc. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
"Nyalják a lelkedet" Neked üzenem: mint már leírtam,nem arra van szükségem,hogy nyalják a lelkemet/sajnáljanak,hanem hátha volt már valaki hasonló cipőben,és tud tanácsot adni,hogy hova fordulhatok ilyen esetben.A munkahellyel kapcsolatban: vállalkozón keresztül dolgoztam,és ő mondott fel nekem-a cég nem is akart elküldeni engem!És még egy fontos dolog: ha normálisan nem tudsz kommunikálni,csak gúnyolódni,akkor nem értem miért vagy itt!Nem kértem a TE véleményedet,nem erre van most szükségem!Úgyhogy nagyon megköszönném,ha többet nem is írnál!Különben meg a terhesség nem kerül pénzbe,csak ha jómódodban nem tudod hova költsd a pénzed,mert nem felel meg csak a magánorvos :) szánalmas...Szóval köszönöm az eddigi kedvességed,de ezután törődj a saját dolgoddal!!Szia!!
2012. márc. 30. 16:51
 19/31 A kérdező kommentje:
Előzőnek üzenem: a férjem jól keresett,csak ettől a hónaptól lesznek levonásaink.A dokinak nem mondhatom azt hogy hányok-fosok azért írjon ki,mivel a nőgyógyász küldte át neki a táppénzre való kérelmet.Nem gondolom,hogy még én kerültem több költégbe a cégnek a közel 3 hónap munka alatt.Tudni illik 4 műszakban dolgoztam,60.000 ft-ért.Tehát nehogy már őket kelljen sajnálni!Amikor megtudtam hogy terhes vagyok,már 10. hetes voltam (megjött a menzeszem+semmi tünetem sem volt),tehát szóba sem került az abortusz-alapból elítéljük!Igenis örülünk a babának-tudom nehéz lesz,de ha minden gyerekvállalás CSAK az anyagiakon múlna,akkor lehet mi sem írogatnánk most itt,nem?Mégegyszer mondom: nem panaszkodni jöttem ide,csak hátha volt már valaki hasonló cipőben,és tud tanácsot adni,hogy hova lehet ilyenkor fordulni.
2012. márc. 30. 17:02
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem az anyagiakon múlik, akkor nyilván te csináltad jól...De te tűntél olyan elkeseredettnek. Én csak azt mondom, hogy munkáltatóként én sem szeretnék utánad fizetni, mikor csak próbaidős voltál, 2 hónap munkát azért nem lehet igazi munkaviszonynak nevezni, akármennyire is elfáradtál tőle. Nekem csak az a véleményem, hogy lehet savazni az országot, a munkáltatót, vagy bárkit, meg hogy milyen világban élünk, de akkor is te vállaltál felelőtlenül gyereket, és én sem tudom mégis kinek kéne ezért fizetni....
2012. márc. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!