Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az apa arra akar rávenni,...

Ha az apa arra akar rávenni, hogy időn túl, vagyis nem legálisan végezzek abortuszt külföldön, azzal bűncselekményt követ el?

Figyelt kérdés
Az apa már a negyedik hónaptól kezdve egyfolytában azzal gyötör, hogy menjek el külföldre abortuszt végezni, és mindennek elmond, hogy én ezt nem vállalom. Végig mondja, hogy én csak megyek a magam feje után, és hogy nem tartom tiszteletben az ő döntését, hogy ha "egyedül" "döntök", akkor csináljam magam az egészet, hogy hihetetlen mennyire nem gondolkozok racionálisan, meg hogy nem is szeretem ha nem teszem meg, és a többi. Hiába mondtam neki, hogy akármit is akarnék, már késő, és hogy ezzel én bűncselekményt követnék el, ez lepereg róla és végig azt hangoztatja, hogyha én ezt így mondom, csak kifogásokat keresek, és az agyamat játszom. Én ezt egyszerűen nem bírom tovább, már lassan a 6 hónapos leszek, és ez így megy egyfolytában. Csinált már itt valaki időn túl abortuszt külföldön? Tényleg csak én vagyok ilyen "maradi"? Ha az apa ezt csinálja azzal követ el valami törvénybe ütközőt? Mit tudok tenni ellene? Felvettem az egyik telefon beszélgetésünket, ahogyan kb. 5 hónaposan az abortuszt "szorgalmazza", érek vele valamit? Vagy felhasználhatom? Vagy használjam fel? És mire?
2012. máj. 1. 08:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/79 naurui válasza:

A BTK 169. paragrafus 4. pontja szerint:


"Az a nő, aki magzatát elhajtja vagy elhajtatja, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő."


Ez azokra vonatkozik, akik nem a magyar törvények által engedélyezett módon illetve feltételek és körülmények között teszik ezt.


Az egy bonyolult jogi, sőt, részben politikai kérdés, azt hiszem, hogy mi van akkor, ha valaki külföldön követ el ilyesmit. Meg lehet neki említeni, hogy ez tiltott cselekmény és hogy esetleg megbüntethetnek ezért.


De igazából az lenne szerintem a legjobb megoldás, ha meg lehetne változtatni a telefonszámot vagy le lehetne őt tiltani - az ő telefonszámát - mint hívó felet. Van erre technikai lehetőség mobiltelefonoknál, lásd itt:


[link]


Annyit is tehetsz például, hogy megfenyegeted, hogy lejátszod azt a felvételt olyanoknak, akikről tudod, hogy emiatt negatívan ítélné meg őt - pl. édesanyja, húga, barátja. (Te tudod, ki lehet ilyen.) Bár kérdés, hogy ez megijesztené vagy feldühítené és mennyire.

2012. máj. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/79 naurui válasza:

Még egy részlet a BTK-ból.


21. § (1) Felbujtó az, aki mást bűncselekmény elkövetésére szándékosan rábír.


Mivel pedig a művi abortusz a magyar jog határain túl (tehát pl. ennyi idős magzatnál) bűncselekmény, ő ebben felbujtó, tehát őt is sújthatja az előző válaszomban említett büntetés. Az viszont nem egyértelmű, hogy mi van akkor, ha külföldön, más állam joga szerint történik. Ez jogértelmezési kérdés, aminek a válasza egy próbaper során derülhetne ki. De ettől még azért talán rá lehet ijeszteni vele.


Egyébként ami az őáltala emlegetett "racionalitást" illeti - hát persze, nem "ésszerű" az, ami egy önző ember érdekeit sérti, pl. hogy valamikor majd esetleg tartásdíjat kell fizetnie, vagy hogy valaha is foglalkoznia kelljen a tettei következményeivel és felelősséget kelljen vállalnia értük... Neki "nem racionális", neki ez teljesen érthetetlen... Következmények? Felelősség? Mi az?

2012. máj. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/79 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, végre valaki a konkrét kérdésre válaszol. Az világos, hogy rám külföldön is ugyanaz vonatkozik mint Magyarországon. Ez az útlevélben is benne van, világosan le van írva, külön lapra. Azt én sem tudom, hogy viszont rá mi vonatkozik. Mint ahogyan azt sem értem, hogy az hogy működik nemzetközi szinten, hogy a klinika elvégzi az abortuszt legálisan, holott nekem ugyanez illegális.... De köszi szépen még egyszer!
2012. máj. 2. 00:20
 54/79 anonim ***** válasza:
35%
Te jó ég!!! Te még mindig az abortuszról beszélsz? Felejtsd már el végre, és a gyerekedre koncentrálj! Undorító "nő" vagy!!!!
2012. máj. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/79 A kérdező kommentje:
Hát ja... Tudod, részben erről szól a kérdés. Nem tehet fel mindenki lélekemelő kérdéseket, valakinek a "piszkos munkát" is el kell végeznie.
2012. máj. 2. 13:04
 56/79 anonim ***** válasza:
28%

Kérdező, ne idegeld magad a beszólogató bunkókon, ők nyilván itt élik ki a témával kapcsolatos frusztráltságukat, ennyi. A témával kapcsolatban pedig annyi, hogy ez egy komplex terület, egy kérdés preciz megválaszolásához ismerni kell az érintett országokban lévő jogszabályokat és a köztük lévő egyezményeket is. Vegyünk egy egyszerű de hasonló példát, mondjuk valaki kimegy Ausztriába, megszakíttatni egy 14. hetes terhességet... a magyar jog szerint vétséget követ el, amit a Btk maximum 1 évig terjedő szabadságvesztéssel rendel büntetni. Viszont olyanról sem hallottál még, akit emiatt megbüntettek a gyakorlatban, nem azért, mert ne lenne ilyen eset, hanem azért, mert miután Ausztriában 16. hétig legális a művi abortusz, az osztrák hatóságok nyilván nem indítanak semmiféle eljárást az ügyben, tehát az osztrák nyőgyógyász nyilván nem ad ki semmi infót, ergo bizonyíthatatlan a dolog, kb akkor lenne esély a felelősségrevonásra, ha a nő maga menne be a yardra, és önmaga ellen tanuskodva kérné...

Ebből leveheted, hogy a felbujtással való vád sem jutna kb. semeddig se, nem tudna vele senki semmit kezdeni.

Ellenben maga a zaklatás, az bizony törvénybe ütköző, nálunk is, meg a környező országokban is, tehát ha úgy érzed, hogy az illető zaklat, és ezt bizonyítani tudod, azzal leállítható.

Egyébként meg ha nem hiszi el, hogy a magyar állampolgárra külföldön is vonatkozik a magyar jog, el kell olvastatni vele a Btk-ból a "területi hatály"-ról mondottakat, asszem a 3. vagy 4. paragrafus...


Egyébként én ugyan "abortusz párti" - hülye kifejezés, valójában szabad döntés-párti - vagyok, de azt tudni kell, hogy az abortusz kockázata a terhességi kor előreheledtával jelentősen növekszik, szóval, egy 16. hét utáni művi abortuszról (nyomós egészségügyi ok nélkül) erősen lebeszélnélek. Az illetőnek meg meg kell mondani, hogy meg volt kérdezve időben, akkor nem szólt a terhesség kihordása ellen, akkor most már kussoljon.

2012. máj. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/79 anonim ***** válasza:

12 36

Attól még, hogy értetlenkedik, hogy végezhetnék el neki, mint magyar állampolgárnak, amikor a magyar tv.-k szerint nem szabadna, az nem jelenti, hogy ő el akarná vetetni, vagy ezen gondolkodna. Csak fennakadt valamin, amit nem ért. Ezerszer leírta már, hogy NEM veteti el. Csak éppen neki az átlagosnál kicsit több gondja van a gyerekvárással. Ki lehet oktatni, meg lehet bélyegezni, amiért a terhessége puszta lététől nem képes egy rózsaszínű mennyországban érezni magát, hanem szorong a jövő miatt. Az ilyenek, mint te, nem fogjátok soha megérteni, miért fogy a népesség. Tessék tudomásul venni, hogy a gyerek nem jelent mindenkinek minden életszakaszában csupa boldogságot, márha felelősségteljesen gondolkozik, és fontos neki, hogy a gyereke ne putrilakóként végezze.A jövő miatti aggodalom tök természetes ebbe a helyzetben.

2012. máj. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/79 anonim ***** válasza:
én a tegnap esti 22:41es vagyok és nem azt írtam hogy nincs félretett pénzem hanem hogy nyilván kevesebb mint Neked hiszen idősebb is vagy és külföldön dolgozol.viszont azt nem írtad hogy az apa milyen állampolgár mert így rá lehet nem vonatkoznak a törvények.a telefonon való zaklatásra fogalmam sincs milyen jogszabályok vonatkoznak mivel az ember egyszerűen fel se kell hogy vegye vagy ki is nyomhatja...de ha elmegy a lakásodhoz és ott zaklat az mindjárt más,de akkor próbáld úgy intézni hogy legyen rá tanúd vagy felvételed.és hidd el fiatal vagy és fogsz találni sokkal különb apát a kisfiadnak akit megérdemeltek. az utánam kommentelő nemtudom mihez gratutált ilyen hangnemben de köszönöm nekem megvan mindenem amire szükségem van és a kislányom is meg fog kapni mindent :)
2012. máj. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/79 anonim ***** válasza:

Èn is angliàban èlek! Van egy 5 hònapos kislànyom.

Azt tudom mondani, hogyha nem adod örökbe, itt a benefitekböl simàn megtudsz èlni! Egyedülàllò anyakènt meg föleg. Hülyesèg lenne hazamenni èhenhalni, hiszen tudod a különbsèget a kèt orszàg között... Egy szobàt bèrelsz? Majd a council ad cauncil house-t, kapsz child taxot, child benefitet, elèg sokmindent. Nem èrdemes hazamenni. A babaruhàk olcsóbbak mint otthon, a hasznàlt meg föleg.

Ez a te döntèsed èn csak leirtam, hogy a babàval is siman megtudnal elni.

Mellesleg az angolok nagyon elitelik az abortuszt. Itt nincs is fogamzasgatlo tabletta. Egyik ismerosom 12 hetesen ment abortuszra itt. Kapott egy injekciot es hazakuldtek, aztan azt mondta a wc-n ult orakon at mig kijott belole... Szoval nem tudom hol olvastad hogy 24 hetesen csinalnak itt abortuszt. Max ha beteg a baba, es az mar a 20. heten kiderult.

2012. máj. 3. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/79 anonim ***** válasza:
19%

[link]

Lehet, hogy 2 db Anglia van, az egyik helyen van, sőt akár ingyenes a fogamzásgátló, és széleskörű a terhesség megszakításához fűződő jog, a másik Angliában meg elitélik az abortuszt és nincs fogamzásgátló???

Érdekes...

2012. máj. 3. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!