Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az apa arra akar rávenni,...

Ha az apa arra akar rávenni, hogy időn túl, vagyis nem legálisan végezzek abortuszt külföldön, azzal bűncselekményt követ el?

Figyelt kérdés
Az apa már a negyedik hónaptól kezdve egyfolytában azzal gyötör, hogy menjek el külföldre abortuszt végezni, és mindennek elmond, hogy én ezt nem vállalom. Végig mondja, hogy én csak megyek a magam feje után, és hogy nem tartom tiszteletben az ő döntését, hogy ha "egyedül" "döntök", akkor csináljam magam az egészet, hogy hihetetlen mennyire nem gondolkozok racionálisan, meg hogy nem is szeretem ha nem teszem meg, és a többi. Hiába mondtam neki, hogy akármit is akarnék, már késő, és hogy ezzel én bűncselekményt követnék el, ez lepereg róla és végig azt hangoztatja, hogyha én ezt így mondom, csak kifogásokat keresek, és az agyamat játszom. Én ezt egyszerűen nem bírom tovább, már lassan a 6 hónapos leszek, és ez így megy egyfolytában. Csinált már itt valaki időn túl abortuszt külföldön? Tényleg csak én vagyok ilyen "maradi"? Ha az apa ezt csinálja azzal követ el valami törvénybe ütközőt? Mit tudok tenni ellene? Felvettem az egyik telefon beszélgetésünket, ahogyan kb. 5 hónaposan az abortuszt "szorgalmazza", érek vele valamit? Vagy felhasználhatom? Vagy használjam fel? És mire?
2012. máj. 1. 08:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/79 naurui válasza:

BTK: 3. § (1) A magyar törvényt kell alkalmazni a belföldön elkövetett bűncselekményre, valamint a magyar állampolgár külföldön elkövetett olyan cselekményére, amely a magyar törvény szerint bűncselekmény.


Ha az apa magyar állampolgár, akkor ő ebben az esetben felbujtó, a hangfelvétel pedig bizonyítja ezt.

2012. máj. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/79 naurui válasza:

BTK 3. § (1) A magyar törvényt kell alkalmazni a belföldön elkövetett bűncselekményre, valamint a magyar állampolgár külföldön elkövetett olyan cselekményére, amely a magyar törvény szerint bűncselekmény.


Ha az apa nem magyar állampolgár, akkor felbujtóként bűncselekményt követ el, a tettét a hangfelvétel bizonyítja. Ennek alapján a magyar törvények alapján feljelenthető a rendőrségen.

2012. máj. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/79 naurui válasza:

A zaklatás bűncselekményét is elköveti az apa. Ezt több telefonhívás felvételével tudod bizonyítani. A zaklatásról a BTK 176/a paragrafusa ír, és ezen a linken olvashatsz róla részletesen:


[link]

2012. máj. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/79 naurui válasza:
Ha zaklatás miatt is fel akarod jelenteni, nemcsak felbujtás miatt, akkor még hagyjad, hogy néhányszor felhívjon, és vedd fel azokat is!
2012. máj. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/79 anonim ***** válasza:
10%

Izé, mielőtt nagyon beleéli valaki ebbe a felbújtás-dologba, ahhoz, hogy valakit egy bűncselekmény kapcsán felbujtóként felelősségre vonjanak, ahhoz kell a bűncselekmény is, vagy legalább a megkísérléáse... (illetve, ahol már az előkészület is bűntett, mint a gyilkosság, hazaárulás, stb, ott az előkészülete)...

Attól, mert X azt mondja Y-nak, hogy "menj, és rabold ki a bankot" még nem lesz felbujtóként felelősségre vonható, ha nincs búncselekmény, felbujtó sincs, gondolatbűn nem létezik...

A zaklatás viszont megállhat.

2012. máj. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/79 anonim ***** válasza:
40%
Ja, és ha nem is pont ebből a felállásból, de valamennyire ismerem az ilyen történetet a másik oldalról, a férfi szemszögéből... (nekem eleve a 3. hónap után szólt a kedves ex-párom, és az utána jövő első hetek nálam is a "szürke-megoldások" keresésével teltek)... szóval hidd el, a későbbi valamilyen szintű normálisabb viszony irányába akkor van a legnagyobb esélyed, ha pusztán aról szól a dolog, hogy a férfi úgymond "becsajozott" - ahogy pár napja vélted... ez az elvileg létezhető legpozitívabb eshetőség hosszú távon számodra ebben a felállásban. Sokkal rosszabb, ha szó sincs semmiféle "csajról", egyszerűen a magzatot tartja privát ellenségének, konkurrenciájának... akkor lépni kell mihamarabb, mert az az idővel csak rosszabbodik.
2012. máj. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/79 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, még emésztem őket, de egyik-másik rengeteget segített!!
2012. máj. 3. 15:24
 68/79 anonim ***** válasza:
100%
8éve voltam hasonló helyzetben. 20 éves voltam, gondtalan, bulizós időszakban, egy fiúval akivel szerettük egymást, jóban rosszban, és a többi rózsaszín lufi is megvolt.Aztán a felelősségteljes szexuális életünk, az egyszer belefér, meg ha kihúzom úgysem lehetsz terhes dolgok sikeresen összehoztak nekünk egy kisbabát. Először észre sem vettem, késik hát késik, máskor is késett, majd megjön... Hát megjött, csak rá egy évre. :) Kb. 2hónapos terhes voltam, mikor a házunk előtt a zuhogó esőben a kocsijában közöltem vele a hírt, hogy terhes vagyok. A válasz annyi volt, hogy old meg. Kiszálltam, bementem, és csak ültem a szobámban és bámultam a falat órákig. Nem akartam megtartani, fel sem merült bennem, de az ahogy ő az egészet rám hárította, és nem a gyereknevelésben hanem akár csak az abortuszban is mindjárt magamra akart hagyni felnyitotta a szemem, hogy itt nem lesz hepiend és örök bódogság. Azt hiszem akkor nőttem fel, akkor múlt el a gyerekkor. Még egyszer beszéltem vele, mikoris közöltem, hogy az élet nem egy Mónika show, nincs 2év múlva bűnbocsánat, meg sajnálom és minden rendben. Én nem kérek belőle, ahogy ő nem is akart benne részt venni. Anyukám és apukám álltak mellettem maximálisan, tesóm meg beverte a képét, de kb. ennyi azóta is a kapcsolatunk vele. Kaptam a gyest meg a családit, de a nagyszülők nélkül éhen haltunk volna. Láttam olyan lányt, aki a nyakára járt az apukának meg vitte mutogatta a gyereket, ez kinek jó? Csak a gyerek sérül, de ő aztán igazán. Egy érzéketlen emberben az ilyesmi nem kelt semmiféle érzelmet. Apukám, aki egy igazi férfi, nem beszél csak ha nagyon muszáj, szanaszét hagyja a cuccait, és a női dolgok meg az érzelmek hidegen hagyják, nah ő volt az aki azt mondta mikor megszületett a lányom, hogyha neki fakérget is kell rágnia egy életen át, ez a lány akkor is hercegnőként fog felnőni. Anyu mondta, hogy velünk gyerekkorunk alatt nem foglalkozott annyit, mint az unokájával 1 hét alatt. Nagy fájdalom volt nekik először, nem ezt várták tőlem és persze nem eshetett jól mások beszéde sem. Engem ezektől a dolgoktól megkíméltek. Most 7éves a nagylány.3 éve van egy párom, aki maximálisan betölti az apa szerepét, bár nem annak indult, nem is kértem soha, meg is mondtam, hogy nem apát keresek a gyerekemnek, láttam ebben is sok félresikló kapcsolatot. A lényeg, hogy tudd, egyedül is tudod vállalni, képes vagy rá, sok gyerek nő fel olyan családnak nevezett kapcsolatban, ahol papíron ott van apuka, az mennyivel jobb?Persze láttam sok működő családot is, nem mondom, hogy csak így vagy csak úgy a jó. De egy anya mindig talál megoldást, beosztva a keveset, megtalálva a lehetőségeket. A bosszúállás, meg feljelentgetésnek meg nem látom értelmét. Az csak tőled vesz el energiát, amire a babádnak van és lesz szüksége. Nem mondom, hogy nekem nem tartott el hónapokig talán egy évig is, amíg nem akartam különböző halálnemekben véget vetni a kedves "apuka" életének, de rájöttem, hogy semmi értelme. Neki nem lesz rosszabb, én meg csak idegileg kikészülök. A sarkadra kell állni, és erősnek lenni, nem könnyű, és lehet utána az ágyra dobni magad és jajveszékelni, kitombolni magad, de ő ezt sose lássa, ő annyit lásson, hogy ott egy erős kitartó nő, akinek nincs rá szüksége, akit nem irányíthat, és aki, ha kell egyedül is felneveli a gyereket. Felemelt fejjel, a gyerekedért és önmagadért. Sok sikert és kitartást kívánok.
2012. máj. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/79 A kérdező kommentje:
Koszi a kiadós vélaszt! Ahogy írtad ti még egyszer beszéltetek. Nekem az volt a bajom, hogy ő többször is megkeresett "abortuszügyben", mindennek elmondott, és közben teljesen összezavart, hogy már nem tudtam, hogy én vagyok a hülye, vagy tényleg "szégyellnivaló" hogyha egy anya nem végez illegálba ráadásul abortuszt, vagy akkor hogy vanez. Azert tudott ram ilyen hatással lenni, mert fontos volt nekem, vele akartam leélni az életem. Ezzel ő teljesen tisztában volt, és így próbált meg ezzel visszaélve engem lelkilek érzelmileg kikészíteni, számítva arra, hogy végül fásultan mégis az abortuszt választom akár illegálba.
2012. máj. 8. 13:14
 70/79 A kérdező kommentje:
Utolsó, még azt szerettem volna kérdezni, hogy a gyerek születéséről tudott az apa? vagy arról tájékoztattad?
2012. máj. 8. 22:31
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!