Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az apa arra akar rávenni,...

Ha az apa arra akar rávenni, hogy időn túl, vagyis nem legálisan végezzek abortuszt külföldön, azzal bűncselekményt követ el?

Figyelt kérdés
Az apa már a negyedik hónaptól kezdve egyfolytában azzal gyötör, hogy menjek el külföldre abortuszt végezni, és mindennek elmond, hogy én ezt nem vállalom. Végig mondja, hogy én csak megyek a magam feje után, és hogy nem tartom tiszteletben az ő döntését, hogy ha "egyedül" "döntök", akkor csináljam magam az egészet, hogy hihetetlen mennyire nem gondolkozok racionálisan, meg hogy nem is szeretem ha nem teszem meg, és a többi. Hiába mondtam neki, hogy akármit is akarnék, már késő, és hogy ezzel én bűncselekményt követnék el, ez lepereg róla és végig azt hangoztatja, hogyha én ezt így mondom, csak kifogásokat keresek, és az agyamat játszom. Én ezt egyszerűen nem bírom tovább, már lassan a 6 hónapos leszek, és ez így megy egyfolytában. Csinált már itt valaki időn túl abortuszt külföldön? Tényleg csak én vagyok ilyen "maradi"? Ha az apa ezt csinálja azzal követ el valami törvénybe ütközőt? Mit tudok tenni ellene? Felvettem az egyik telefon beszélgetésünket, ahogyan kb. 5 hónaposan az abortuszt "szorgalmazza", érek vele valamit? Vagy felhasználhatom? Vagy használjam fel? És mire?
2012. máj. 1. 08:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/79 anonim ***** válasza:
21%

Ez van, ha apuka nem akarja a babát, anyuka meg mégis megtartja. Helyette is döntöttél. Nem a 23. hétben kell abortuszon gondolkodni, hanem amint kiderül a terhesség, rögtön!! megbeszélni, mi legyen. És akkor nincs az, 6 hónapos a magzat és a sorsa még nincs eldöntve. Egy párhetes embriót elvetetni is rossz érzés, de ha egy 6 hónapos terhesség sorsa még függőben van...csak gratulálni tudok a bölcs döntésedhez. Most itt állsz terhesen, a pasid meg lelépni készül. a pasihoz is gratuláció egyébként.



Amúgy írtál már ki kérdést, rengeteg választ kaptál, mit akarsz még hallani?


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2012. máj. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/79 A kérdező kommentje:
Te nagyon értelmes utolsó!!! Meg volt beszélve az elején, hogy marad!!! Az apa a 4. hónapban gondolta másképp!
2012. máj. 1. 15:18
 33/79 anonim ***** válasza:

Utánanéztél, hogy hol hogyan, meddig csinálnak abortuszt. Oké, azért, hogy a pasidra tudj észérvekkel hatni.

De még magad sem döntötted el, hogy akarod-e ezt a babát. Mert akkor nem ezen agyalnál, hanem a megoldást keresnéd.

A pasid meggondolta magát, vagy beijedt vagy becsajozott, nem tudni. Nem fog melletted, mellettetek kitartani, bármennyire is szeretnéd. Értem, hogy kell az anyagi támogatás.

Nagy álmok. Valamit valamiért. Boldog lennél, ha dolgoznál, degeszre keresnéd magad, majd kiderülne, hogy meddő vagy????

Nem te vagy az egyetlen, aki karriert és pénzt áldozott fel a gyermekéért. Értem, hogy a szüleid kicsi lakásban élnek, de meglennétek addig, míg találnál munkát és bölcsit.

Bocs, hogy ezt írom, de szerintem az anyagi léted fontosabb számodra, mint a gyermeked. És szerintem nem csak én látom így a leírtakból. Megszoktál egy életet, amit a baba miatt nem akarsz feladni, ezért akarod magad mellett tudni az apát és kicsikarni belőle a gyerektartást.

2012. máj. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/79 A kérdező kommentje:

1. Nem fogom elvetetni a gyereket. Nem is akarom, nem is akartam. De hála az apának, már vagy 2 hónapja az abortusz "bűvöletében" élek, és hát ja, tényleg utána néztem akkor már.

2. kis lakás = szoba, étkező egy panel lakásban. Annál lehet (valószínű), hogy többet érek egy anyaotthonnal, és nem, tényleg nem ilyen élethez szoktam, és nem ilyen életet terveztem a családomnak.

3. Van némi átmenet a havi 40 ezer és a "degeszre keresem magam" között. A "feladom a karrierem a gyerekemért" és a "nyomorgok a gyerekemmel együtt, ha egyáltalán megengedhetem magunknak, hogy megtartsam" között.

2012. máj. 1. 16:15
 35/79 anonim ***** válasza:
65%

Kedves hozzászólók!

Mindenki, aki itt azzal vádolja a kérdezőt, hogy "ő nem is akarja a gyerekét" olvassa már el a kérdését és a hozzászólásait! Láthatjátok, hogy ő akarja a gyereket, nem szeretné elvetetni. Kezdetben a párjával közösen egyetértettek a gyerek megtartását illetően, a pasi a 4.(!)hónapban gondolta meg magát, és döntött úgy, hogy ő bármi áron szabadulni akar a gyerektől. Ez egy utolsó, aljas, gerinctelen húzás, mind a 4 hónapos magzat, mind az anya szempontjából, akinek most azért kéne elvetetni a várt gyereket, mert apuci le akar lépni, és gyerektartást sem akar fizetni. Az meg a minimum, hogy ezt behajtják rajta, gondolta volna meg előbb, akar-e gyereket. Aki meg az anyagiak miatti aggódást hányja a kérdező szemére, gondolkozzon el azon, ő nem érezne-e hasonló körülmények között ugyanígy, képes lenne-e a szokványos, boldog kismamák életét élni ilyen körülmények közt.Kedves kérdező, sok kitartást és minden jót kívánok Neked!Remélem, helyrejönnek a dolgok. A hozzáállásod alapján számodra nagyon nagy törést okozna, ha mégis elvetetnéd, örülök, hogy határozott vagy abban, hogy nem teszed.

2012. máj. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/79 anonim ***** válasza:
54%

1. Ha én nem akarom elvetetni a gyerekemet, nem fogok utánanézni, hogy külföldön mi a helyzet, nem fogok segélyszolgálatokkal chatelni, hogy meddig végzik el.

2. Kis lakás: tudod hányan nevelnek gyereket 35m2en? Lesz valami bajuk azoknak a gyerekeknek? Van fedél a fejük felett, nem egy átmeneti anyaotthonban nőnek fel. Mire mennél az anyaotthonnal? Az átmenetileg van biztosítva.

Ha nem ilyen életet terveztél a családodnak, akkor miért nem védekeztél? Akkor miért nem védekeztél megfelelően addig, míg legalább a saját lakásod megveszed?

3. Igen, van átmenet. Épp magad mondtad, hogy van félretett pénzed, most abból élsz. Mennyi kint az albérlet? Mennyibe kerül az élet naponta? Mennyit fizetsz egészségbiztosítást? Mert kint ezek a dolgok nagyságrendekkel többe kerülnek, mint itthon.


Tudnak a szüleid arról, hogy milyen pasid van? Tudnak róla, hogy mire akar téged rávenni? Szerintem el sem mondtad, nehogy felajánlják, hogy költözz haza hozzájuk.


A te életed, a te gyereked. Saját magadat fogod tönkretenni, meg a gyerekét. Láthatod, hogy itt mindenki azt javasolta, hagyd a pasit, nem lehet rá számítani. Gyere haza, add örökbe, vagy kérj segítséget. De te ragaszkodsz hozzá, hogy a pasid fizessen a gyerek után.

Addig leléphetnél, míg van egy kis félretett pénzed.

2012. máj. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/79 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

A kérdező már nincs együtt az "apával." Továbbá, ne várd tőle, hogy repessen a gyerekvárás feletti örömében, amikor ilyen helyzetbe került. Így nem az a rózsaszín csupa öröm dolog a gyerekvárás, mint normál esetben. Ettől még biztos örülni fog neki, meg szeretni fogja, de felelősségteljes szülőként aggódik is, hogy meg tudja-e adni neki, amire szüksége van, és igen, bevallja, hogy ennél többet szeretett volna a gyerekének.A lényeg, hogy megtartja, nem veteti el. A védekezésről meg: apuci a 4. hónapban hülyült meg, addig akarta a gyereket. Ezt te sem tudnád kivédeni, ha te fognál ki ilyen párt.

2012. máj. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/79 anonim ***** válasza:
67%
Ja, és tökéletesen igaza van, hogy az apa fizessen gyerektartást! A farkát tudta használni, vállalja a következményeket! Még a végén őt kell majd sajnálni...aki semmibe veszi a többi embert, csak ő számít.
2012. máj. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/79 A kérdező kommentje:

17:56-osnak:

1. Miután 2 hónapja hallgatom azt, hogy játszom az agyamat, amiért lassan 6 hónapos pocakkal még mindig nem elég "érett" a gondolkodásom ahhoz hogy elvetessem a gyerekemet, azt hiszem képes vagyok felülemelkedni a gyanakvásodon, hogy "játszom az agyamat és tulajdonképpen el akarom vetetni a gyerekemet".

2. 35 m2 nekem is rohadtul megfelelne. De ha NINCS annyi!! Gondolkozz már, egy szobában 4-en, 3 generáció, egy bőgő csecsemő, egy szoptatós anyuka és az öreg nyugdíjas altatóval alvó szülők, akik örülnek, hogy még élnek... Te ezt tényleg kivitelezhetőnek tartod? Tényleg "túlzottak" lennének az igényeim, hogy én nem? Hogy miért nem védekeztem? Valóban nem volt központi kérdés a védekezés, mert bár nem kifejezetten mostanra terveztünk családot, de STABIL kapcsolatban voltam, amit együtt építettünk, együtt kerestük a jövőre valót, a lakásra valót, és amibe elméletileg "belefért" az, hogy esetleg besikerül egy baba. Hát, 4 hónapig bele is fért. Aztán az apa "úgy döntött", hogy ő még egy kicsit agglegény maradna mégis.....

3. Az itteni lakás egy ideig biztosítva volt, tekintve, hogy hosszú távra terveztem/tünk, és előre ki volt fizetve. Most hogy hagyjam itt az előre kifizetett lakást? Magyarországon meg megint fizessek másikat? az más kérdés, hogy az albérlet díja állandó kereset mellé lett kiszámolva, nem munka nélkülre. A magyar egészségbiztosítás működik más EU-s országokban is. A megélhetés tényleg drága, de egyenlőre összességében még mindig kijövök annyiból, mint amennyiből Magyarországon kijönnék ha a szállást is beleveszem. Igazából ezen kár vitázni, mert pár héten belül úgyis visszamegyek, de ez még önmagában nem old meg semmit, mert 40ezerből sehogy sem fogom tudni fenntartnai magam, magunkat Magyarországon sem, akárhogy is számolom. Szerintem még anyaotthonban sem.

Nem tudom amúgy pontosan milyen az a szociális segély, de az biztosan jár Gyes mellé? ennek nem néztem még utána... Ez nem az a bizonyos rendelkezésre állási támogatás, ami kb annyi mint a gyes és vagy egyik, vagy másik?

2012. máj. 1. 18:58
 40/79 anonim ***** válasza:

15:10-es vagyok



Azt írtad a múltkori kérdésedben, tervezetlen baba. Már a kérdés vastagított részében benne van. Biztos, h én vagyok a hülye? Mert nekem úgy tűnik, te ferdítgeted a tényeket.

2012. máj. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!