Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az apa arra akar rávenni,...

Ha az apa arra akar rávenni, hogy időn túl, vagyis nem legálisan végezzek abortuszt külföldön, azzal bűncselekményt követ el?

Figyelt kérdés
Az apa már a negyedik hónaptól kezdve egyfolytában azzal gyötör, hogy menjek el külföldre abortuszt végezni, és mindennek elmond, hogy én ezt nem vállalom. Végig mondja, hogy én csak megyek a magam feje után, és hogy nem tartom tiszteletben az ő döntését, hogy ha "egyedül" "döntök", akkor csináljam magam az egészet, hogy hihetetlen mennyire nem gondolkozok racionálisan, meg hogy nem is szeretem ha nem teszem meg, és a többi. Hiába mondtam neki, hogy akármit is akarnék, már késő, és hogy ezzel én bűncselekményt követnék el, ez lepereg róla és végig azt hangoztatja, hogyha én ezt így mondom, csak kifogásokat keresek, és az agyamat játszom. Én ezt egyszerűen nem bírom tovább, már lassan a 6 hónapos leszek, és ez így megy egyfolytában. Csinált már itt valaki időn túl abortuszt külföldön? Tényleg csak én vagyok ilyen "maradi"? Ha az apa ezt csinálja azzal követ el valami törvénybe ütközőt? Mit tudok tenni ellene? Felvettem az egyik telefon beszélgetésünket, ahogyan kb. 5 hónaposan az abortuszt "szorgalmazza", érek vele valamit? Vagy felhasználhatom? Vagy használjam fel? És mire?
2012. máj. 1. 08:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 A kérdező kommentje:
Ezen kívül már nem is vagyok éppen túl fiatal sem. 26 vagyok. Basszus, első gyerek. Adjam örökbe az elsőszülött fiamat? Mi van, ha nem lehet több? Majd örökbefogadok én is egyet? Idáig lakásra gyűjtöttem volna, most azt élem fel albérletekben. Hát ezt nem így képzeltem el kislányként. A szülők idősek, segítenének, de nem tudnak. Ráadásul ők már tisztességesen felneveltek két gyereket, inkább még nekem kéne őket támogatnom idős korukra. Sporton kívül máshoz nemigen értek, abból Magyarországon nem lehet megélni, már próbáltam. Magyarországon csak a gyest kapnám, utánanéztem. Najó, meg családi pótlék, nagyszerű... Lehet, hogy még 40 ezer is összejönne egy hónapban...
2012. máj. 1. 10:46
 22/79 anonim ***** válasza:
100%

Értjük mi az érveket az örökbeadás ellen és mellett.

De kint kifizeted az albérletért havonta a rengeteg pénzt. Ha hazaköltöznél, gondolom a szüleid nem kérnének albérletet. Igaz, csak a gyes marad meg az csp, de a tartalékaidat nem élnéd fel.

Az apa ha akar tud támogatni téged akkoris, ha itthon vagy.

Lehet, hogy kevesebb dolgot tudnál biztosítani a gyermekednek anyagilag, ha hazajönnél. Viszont egy dolgot biztosan, ez pedig a szeretet. Itthon nyugalomban tudnád nevelni, kevesebb pénzből.

Ha most így áll az apuka a dologhoz, mi lesz később? Mivel nem vagytok házasok, neki el kell ismernie az apaságot ahhoz, hogy a nevére kerüljön. Nem hiszem, hogy megtenné. Akkor a kicsi a te nevedre kerül.

És mi van, ha később nemcsak téged, a kicsit hibáztatna mindenért, mert neki nincs elég pénze, mert a gyerekének kell adnia?

Nagyon gondold meg a dolgot.

Én is 26 éves vagyok, második fiunkat várjuk. De az anyagiak miatt biztosan nem maradnék a férjemmel, ha így viselkedne. Az elsőt is nagyon várta, de igazi agglegény típus. Nagyon nehéz volt neki megszoknia azt, hogy nem ő az első. Tervezett baba mindkettő. Így is rengeteget veszekedtünk, sokat változott. Soha fel sem merült bennünk az abortusz gondolata.

Változhatnak az emberek, de nem hiszem, hogy a te párod annyit fog változni szülésig, hogy bízni tudj benne.

Szerényebben élnétek itthon a gyermekeddel, de biztonságban és szeretetben, nyugalomban.

27hkm

2012. máj. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/79 anonim ***** válasza:
76%
Költözz haza Mo-ra, gyerektartást így is fizetnie kell majd az apának. Nem csak gyes-t + csp-t fogsz kapni, ott van még a szociális segély is, azt is megigényelheted. Ha nincs más, vissza kell menni a szülőkhöz. A kicsit 1 éves kora után bölcsibe adhatod, s elmehetsz dolgozni, jó az angolod, próbálkozz a titkárnői állással.
2012. máj. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/79 anonim ***** válasza:
Szerintem az anyaotthon lenne a megoldás.Védőnődtől kérj tanácsot.:)
2012. máj. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/79 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz abortuszt, akkor miért nézted meg még az Ausztráliai lehetőségeket is?

Tulajdonképpen mit szeretnél? Pereld be az "apát", köteles gyerektartást fizetni, ha nem fizet, a bíróság helyette kifizeti, majd behajtják rajta.

2012. máj. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 anonim ***** válasza:

Te jó ég, ilyen tapló férfit! Szóba sem állnék vele. Költözz haza, mond el a szüleidnek, azért nem hiszem, hogy ha hazamennél akkor nem tudnának segiteni neked! Ha akarod azt a babát akkor tegyél róla, hogy nyugodt körülmények között szülhesd meg, akár a szüleidnél is. Nekem a válaszaidból nem tűnik egyértelműnek az, hogy a babát valóban akarod.

Ajánlom figyelmedbe a 24. Hét cimű filmet. Rám olyan hatással volt, hogy nem tudtam észhez térni. Párodnak is megmutatnám (bár ilyen férfit talán még ez sem hatna meg). De neked egyértelműen segitene a döntésben!

2012. máj. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/79 A kérdező kommentje:

Minden lehetőségnek utána néztem, főleg, hogy tudjak észérvekkel hatni az apára, de hiába. Majdnem az összes ország abortusztörvényét végigböngésztem, igazi "abortusz szakértő" lettem, felemelő érzés... Innen tudom pl azt is, hogy ha akarnám sem vetethetném el, mert azért nekem magyarként egy év börtön járna elméletileg. Ezt próbáltam elmagyarázni az apának, hogy amit kér tőlem, az kb annyi, mint hogy "lőd le ezt az embert az utcán, aki szembe jön, különben q%/('"rva nehéz helyzetbe hozlak". Erre mondá ő, hogy csak az agyamat játszom. De pl. így tudtam meg a másik végletet is, hogy pl Máltán szigorúan tilos az abortusz, nem is tudom, ott hány év börtön jár érte, és ha jól emlékszem, ott ha az anya és a magzat élete között kell választani, akkor is a magzatnak van "prioritása". Vagyis a magzatot mentik meg, még ha az anya életébe kerül is. Vagy valami ilyesmit olvastam, de ez csak érdekesség, a mostani kérdés szempontjából lényegtelen.


Hogy mit szeretnék?

Húúúúúú hát rengeteg mindent szeretnék, el sem tudnád képzelni, milyen vakmerő álmaim vannak. Ilyenek, mint pl. boldog család, szerető apával, aki támogat és büszke rám, aki tartja magát az apai kötelességeihez illetve ahhoz, amiben megállpodtunk a terhességem elején, szeretnék egy nyugodt 9 hónapot az első babám születéséhez, hogy foglalkozhassak a nyavalyáimmal mint minden normális kismama, és ne pont most kelljen erőmön felül is erősnek lennem két ember helyett is. Most hirtelen ilyenek jutottak eszembe.


De ha már ezt buktam... Szeretném a gyerekemet tudni ellátni. Ehhez a dolgok jelenlegi állása szerint úgy néz ki, hogy legalább anyagilag kell az apának részt vennie. Hiszen a természet is úgy rendezte, hogy az ember nem tud egyedül gyereket csinálni, két ember kell hozzá. Ha nagyon konzervatívan állok hozzá, egy nő nem tud egyszerre szülni is meg "vadászni is". Szóval szeretném ha az apa legalább anyagilag támogatna, és szeretném, ha ezért cserébe nem kellene hagynom, hogy a kétségbeesésbe hajszoljon, hogy lelkileg, szellemileg kikészítsen terhesen, szeretném ha tisztában lenne vele, hogy nem teheti meg azt velem amit tesz, nem gyakorolhat rám nyomást (nem is kicsit) abban, hogy olyat tegyek ami(t mindamellett, hogy nem akarok, de egyúttal) bűncselekmény. Szeretném, ha nagyon világosan megértené, hogy ezt NEM teheti. Összegezve röviden szeretném ha fizetne, nem lépne le, nem tűnne el, de nem is kergetne az őrületbe. Erről szól alapvetően a kérdés. Kimerültem, már nem tudom azt sem, mi a helyes és mi nem az, hogy a gyerekem érdekeit nézem-e, vagy önző vagyok, és ha igen lehetek-e önző. Most kellene, hogy erőm legyen a babához, és alig állok a lábamon, kétségeim vannak, gyötröm magam, ha nem gyötröm magam, akkor gyötör a gyerekem apja. Na, valahogy ennyi.

2012. máj. 1. 14:55
 28/79 anonim ***** válasza:
Jól értem, hogy az elején ő is akarta a babát? Mi történt, hogy változott a véleménye?
2012. máj. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/79 A kérdező kommentje:
Szerintem becsajozott.
2012. máj. 1. 15:04
 30/79 A kérdező kommentje:
Ja igen, a szülők kis lakásban élnek. Saját tulajdon, és ketten kényelmesen elférnek, de négyen..., ráadásul egy csecsemővel, hát elég nehéz elképzelnem, akárhogy is...
2012. máj. 1. 15:07
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!