Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az apa arra akar rávenni,...

Ha az apa arra akar rávenni, hogy időn túl, vagyis nem legálisan végezzek abortuszt külföldön, azzal bűncselekményt követ el?

Figyelt kérdés
Az apa már a negyedik hónaptól kezdve egyfolytában azzal gyötör, hogy menjek el külföldre abortuszt végezni, és mindennek elmond, hogy én ezt nem vállalom. Végig mondja, hogy én csak megyek a magam feje után, és hogy nem tartom tiszteletben az ő döntését, hogy ha "egyedül" "döntök", akkor csináljam magam az egészet, hogy hihetetlen mennyire nem gondolkozok racionálisan, meg hogy nem is szeretem ha nem teszem meg, és a többi. Hiába mondtam neki, hogy akármit is akarnék, már késő, és hogy ezzel én bűncselekményt követnék el, ez lepereg róla és végig azt hangoztatja, hogyha én ezt így mondom, csak kifogásokat keresek, és az agyamat játszom. Én ezt egyszerűen nem bírom tovább, már lassan a 6 hónapos leszek, és ez így megy egyfolytában. Csinált már itt valaki időn túl abortuszt külföldön? Tényleg csak én vagyok ilyen "maradi"? Ha az apa ezt csinálja azzal követ el valami törvénybe ütközőt? Mit tudok tenni ellene? Felvettem az egyik telefon beszélgetésünket, ahogyan kb. 5 hónaposan az abortuszt "szorgalmazza", érek vele valamit? Vagy felhasználhatom? Vagy használjam fel? És mire?
2012. máj. 1. 08:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy magát a kérdést sem úgy tetted fel, hogy mit csináljak ebben a helyzetben, hogy bűncselekmény-e az időntúli abortusz és hogy a hangfelvételt mire tudnád felhasználni.

Te vállalod a gyermekedet, az apa meggondolta magát. Ezt te már nem teheted. Sajnos vannak ilyen helyzetek. Gondolkodj el azon, hogy mi lesz a legjobb a gyermeked számára.

A gyermektartást természetesen kérd tőle, mert az nektek jár. Ha nem akarja adni, ki kell kérni egy ügyvéd tanácsát.

Kívánom a legjobbakat!

2012. máj. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/79 A kérdező kommentje:
15:10 es te milyen múltkori kérdésről beszélsz? Milyen tervezetlen babáról? Tényleg nem volt egészen tervezve, de nem is tartottuk katasztrófának (még annak idején), ha összejön. Annak a kérdésnek, amit 15:10 kor te belinkeltél, semmi köze nincs ehhez a kérdéshez. Egészen másról szól.
2012. máj. 1. 19:57
 43/79 anonim ***** válasza:
Hát ennek megítélését bízzuk az olvasókra! Attól, h ott 3. személyben mondod el a sztorit, meg több részletben, még rá lehet ismerni, főleg, ha a szóhasználat is ugyanaz. Na de nekem mindegy is.
2012. máj. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/79 A kérdező kommentje:
Utolsó, azért úgy tettem fel a kérdést, hogy mit lehet tenni a folyamatos nyomás és a lelki ráhatás ellen, mert tényleg, jelen pillanatban az "akut" probléma az, hogy teljesen kiborít az ezzel a következetes befolyásolással, és ebben a pillanatban már úgy érzem nem bírom tovább. Látod, itt már teljesen meghülyülök, itt már van aki tökre azt hiszi, hogy én akarom 5-6 hónaposan az abortuszt. szeretném összeszedni magam és azon gondolkozni, hogy hogyan tovább, de az apa még mindig az abortuszon pörög, és gyötör engem hülyére. Először is végre ezen akarok túl lenni, ezt szeretném vele valahogyan megértetni, hogy ne akarjon olyasmire rávenni, amiért én börtönbe kerülhetnék (mindamellett, hogy nem is akarom). Az anyagi problémáimat most helyben nem tudom megoldani, de az agyamra, lélekjelenlétemre annál inkább szükségem van. Ezért gondoltam, hogy esetleg végre ő is megijedhetne, hogy neki is törvénybe ütközik, ha arra akar rávenni ami nekem törvénybe ütközik, hogy végre hagyja abba a befolyásolásomat.
2012. máj. 1. 20:11
 45/79 A kérdező kommentje:
Az egy teljesen más sztori, ami teljesen másról szól, és fölösleges idevenned. Mellesleg abban a kérdésben több sztori is van, szóval éppen melyiket aggattad rám? Az én környezetemben előfordult már pár "terhességes sztori" tekintve, hogy bőven a családalapítás korában vagyok, az összes ismerős és barát, testvér, rokon, lakótárs a gyerek vagy nem gyerek, házasság vagy járás vagy együttélés, vagy semmi körül forog, szóval láttam ezt is, azt is, közelről is, távolról is, és itt van még a saját sztorim is. Ez itt ni. Mondd csak, te nem láttad még a barátok köztet? Hogy ott hányszor volt már szó vetélésről, abortuszról, párkapcsolatról, megcsalásról, bal kézről sikerült gyerekről az évek során különböző emberekkel. Ha ezt mindet egy ember mondaná el, feltételezem, hogy azt gondolnád, hogy mindez egy emberrel fordult elő, csak egyszer 1. személyben, egyszer 3. személyben mondja el. Ebben az esetben az az ember egy szupermen. Anyiszor teherbe se tudnék esni, ahány látott, hallott, végigkövetett sztorit el tudnék mondani, úgyhogy nem kell illetve fölösleges mindent rám vonatkoztatni amit itt-ott olvasol. Vagyis vagy a kérdésre válaszolj, vagy ne offolj.
2012. máj. 1. 20:37
 46/79 A kérdező kommentje:

A fentit 20:10esnek írtam.

Amúgy köszönöm mindenkinek a válaszokat, tényleg.

2012. máj. 1. 20:39
 47/79 anonim válasza:
Megérti az apa vagy nem, ha nem lehet elvetetni akkor nem lehet...akár rendőrséghez is fordulhatsz zaklatás miatt, és az ilyen apától az első adandó alkalommal meg kell szabadulni.
2012. máj. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/79 anonim ***** válasza:
74%
Kedves kérdező, az én gyermekem apja sem akarja a gyermekünket, és sokszor annyira megbánt lelkileg majdnem mint téged, de én a 20éves fejemmel meg tudtam mondani neki hogy NEM VETETEM EL a babámat, akár lehet külföldön akár nem és utána sem néztem. Ez pedig egyszerűen szánalmas hogy feljelentéssel akarod kiszedni belőle a gyerektartást. Nekem is van egy kevés félretett pénzem, nyilván kevesebb mint Neked és havi 40ezret fogok kapni de mégis meg fogok tenni mindent a kislányomért. Amúgy az én szüleim sem tudnak segíteni annyi tartozásuk van és még el is váltak. 20 hkm
2012. máj. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/79 anonim ***** válasza:
30%

Gratula az utolsónak!

A kérdező meg... nagyon zavaros az egész, már teljesen belezavarodtál, itt vmi nem stimmel.

Remélem a pici babád egészségesen és időre fog születni, és jó helyre kerül, ha már te képtelen vagy felnevelni őt.

Ahelyett, hogy itt siránkoznál, összeszednéd magad, és megtanulnál a jég hátán is megélni. Sok hozzád hasonló szegényes anyagi körülmények között élő nő, kiscsalád van, ha ők élnek és virulnak, te sem fogsz belepusztulni. Ezt csináltad magadnak, ezt szánta neked a sors, nem tehetsz mást, minthogy ebből a helyzetből a legjobbat kihozd. A baba az első fél évben nem sokba kerül. Sok sikert hozzá!

2012. máj. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/79 A kérdező kommentje:

Nem a gyerektartást akarom belőle kiszedni, és nem feltétlenül feljelentéssel, hanem azt szeretném, hogy hagyjon békében már végre kihordani a gyerekemet. Én is megmondtam már neki, hogy nem vetetem el.

Örülök neki, hogy ilyen ügyes vagy, hogy 40e.-ből kijössz segítség nélkül és még félretett pénzed sincsen. Tanulnom kellene tőled, hogy csinálod?

2012. máj. 1. 22:57
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!