Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az apa arra akar rávenni,...

Ha az apa arra akar rávenni, hogy időn túl, vagyis nem legálisan végezzek abortuszt külföldön, azzal bűncselekményt követ el?

Figyelt kérdés
Az apa már a negyedik hónaptól kezdve egyfolytában azzal gyötör, hogy menjek el külföldre abortuszt végezni, és mindennek elmond, hogy én ezt nem vállalom. Végig mondja, hogy én csak megyek a magam feje után, és hogy nem tartom tiszteletben az ő döntését, hogy ha "egyedül" "döntök", akkor csináljam magam az egészet, hogy hihetetlen mennyire nem gondolkozok racionálisan, meg hogy nem is szeretem ha nem teszem meg, és a többi. Hiába mondtam neki, hogy akármit is akarnék, már késő, és hogy ezzel én bűncselekményt követnék el, ez lepereg róla és végig azt hangoztatja, hogyha én ezt így mondom, csak kifogásokat keresek, és az agyamat játszom. Én ezt egyszerűen nem bírom tovább, már lassan a 6 hónapos leszek, és ez így megy egyfolytában. Csinált már itt valaki időn túl abortuszt külföldön? Tényleg csak én vagyok ilyen "maradi"? Ha az apa ezt csinálja azzal követ el valami törvénybe ütközőt? Mit tudok tenni ellene? Felvettem az egyik telefon beszélgetésünket, ahogyan kb. 5 hónaposan az abortuszt "szorgalmazza", érek vele valamit? Vagy felhasználhatom? Vagy használjam fel? És mire?
2012. máj. 1. 08:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/79 A kérdező kommentje:
22-23 hetes vagyok, a baba kisfiú.
2012. máj. 1. 09:19
 12/79 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnállak!

Én is 6 hónapos leszek, és szoktam nézegetni a neten 6 hónapos magzatokról videókat.

Hát nem tudom, de én semmi képpen nem mennék bele ilyesmibe, szerintem én belerokkannék!

Annyi lehetőség van ma már, annyi segítség, nézz utána, és a babára gondolj csak, ne arra a kreténre!

2012. máj. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/79 anonim ***** válasza:
63%

Én a te helyedben hazajönnék, Magyarországra, bemennék egy anyaotthonba, amiről nem tudna ez az állat, megszülném a kisgyereket, és utána döntenék róla, hogy hogyan tovább.

Én attól rettegnék, hogy megszülöm, és akkor végez vele.


Ilyen retteneteset még nem is hallottam, mint amit leírtál.

Okosabbat nem tudok neked mondani!


Szerintem pedig ez nem igaz,hogy Angliában legális az abortusz 24 hetes korig.

Szerintem csak genetikai sérült gyermek esetében. !!!

Magyarországon is asszem a 22. hétig, vagy valahogy így :(


Egészséges magzatot világszerte 12 hetes korig lehet abortálni! Legálisan!

2012. máj. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/79 anonim ***** válasza:
100%

Én abszolút nem vagyok abortusz ellenes, de 5 hónapos terhesen?!?!?!?!?!?!? Ő már egy ember!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Amúgy kit érdekel akár az is, ha csak kifogást keresel?! Ne menj bele semmibe sem.

2012. máj. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/79 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagytok együtt,akkor meg kit érdekel mit mond.Ne vedd fel a telefont és annyi.Magadnak ártasz vele,hogy még beszéltek.
2012. máj. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/79 A kérdező kommentje:

De, sajnos egészséges babát is abortálnak a 24. hétig Angliában, elég a szociális faktor.... Ha úgy tetszik, "az anya mentális egészsége". Szörnyű.

Itt van róla link, bár angolul:

[link]

[link]


Én is hitetlenkedtem, és felmentem chatre egy USAbeli klinikának a "segély-chat vonalára", ahol erre képzett szakemberek fogadják a jelentkezőket. Az USAban is 24 hét a limit. Ott a hölgynek elmondtam, hogy magyar vagyok, még azt is, hogy a magyar törvények szerint csak a 12. hétig lehet elvetetni, és megkérdeztem tőle, hogy náluk, az ő klinikájukon elvégeznék-e akár a 24. hétig is. A válasz az volt, hogy "persze, minden további nélkül"..... :S

És akkor most mondok egy még durvábbat: Ausztráliában a 28. hétig legális az abortusz. Szintén szociális faktor alapján is. Remélem ezt az apa nem tudja, mert ha nekem még 28 hetesen is azt kell majd hallgatnom, hogy "tessék szépen elmenni abortuszra, ha jót akarsz", szerintem helyben megszülök....

2012. máj. 1. 10:01
 17/79 anonim ***** válasza:
100%
szia, sajnálom a helyzetedet...de lenne egy kérdésem. Te elvetetnéd a babát? Meg tudnád tenni, csakhogy a baba apja békén hagyjon? Gondolkoztál már az örökbeadáson? Mert, ha jól értem egyedül nem tudnál gondoskodni róla, az apa nem akar segíteni és nagyon úgy érzem, hogy az abortuszra nem lennél képes. Sokan vágynak kisbabára...és az a kis csöppség megérdemel egy szerető családot, ha te nem tudnád neki megadni.
2012. máj. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/79 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudnál hazajönni? Kint élsz Angliában?

Családod tud a dologról? Biztosan segítenének!

27hkm

2012. máj. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/79 anonim ***** válasza:
68%

14-es vagyok.

Nem gondoltam volna, hogy tényleg legális :(

Gyere haza, szökj meg előle ha úgy tetszik, szüld meg itthon, és add örökbe.

Nem tudja meg soha az a szemét.

2012. máj. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/79 A kérdező kommentje:
Őszintén megmondom, eszembe jutott az örökbeadás. Jobban mondva átfutott az agyamon a pici érdekében. Már minden átfutott az agyamon. A magzatot nem hinném, hogy elvetettem volna a 12 hét előtt sem, bár ezt nem tudhatom, mert akkor még nem voltam olyan helyzetben, hogy ilyenen kelljen gondolkoznom. Dehát az a baba már 8 hetesen is ugyanazt érzi fizikailag, mint mi felnőttek. Ekkorra alakul ki az idegrendszere. Érzi ahogy anyu kitépeti a karját, lábát a helyéről, vagy kettévágják a gerincét, hogy "könnyebben kijöjjön"... Na jó. Ez elég morbid... Nem hinném, hogy nekem ehhez lett volna gyomrom. "racionalitás" ide vagy oda. De az örökbeadás meg annyira nem fer sem a gyerekkel szemben, sem velem szemben. És ha az apa ugyanezt-vagy hasonlót akkor játsza el, amikor a gyerek már fél éves mondjuk, és akkor találja ki, hogy neki "mégsem kell gyerek" akkor hanyatt homlok rohanok örökbeadni a gyerekemet akit szeretetben kihordtam és megszültem? Hát nem tudom elhinni, hogy ez lenne a legmegfelelőbb megoldás. Kell, hogy legyen valami más. Egyenlőre még ezért nem tettem 100%osan lapátra az apát. Mert ő anyagilag ugyanúgy megteheti, hogy eltart, mint ahogyan készségesen és nagylelkűen fizetné az abortuszt, félek akár legyen az Ausztráliában...
2012. máj. 1. 10:35
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!