Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van-e itt rajtam kívül terhess...

Van-e itt rajtam kívül terhességi cukorbeteg kismama, aki paleo diétázik?

Figyelt kérdés
Én akkor keztem bele a paleolit diétába,miután a terheléses vércukor eredményem:8,7 mmo/l-t mutatott.Az éhgyomrim:4.2 volt,ami teljesen jó.

2012. dec. 11. 11:45
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
11%
Paleosok nem ehetnek gyümölcsöt,a húsban nincs szénhidrát, a zöldségben meg olyan minimális, hogy elcseszi a gyereke életét.
2012. dec. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
65%

Mielőtt válaszoltok legalább olvasnátok utána!!!


Nem ehetnek gyümölcsöt..... aha.


A teljesség igénye nélkül:


Ajánlja:


+ Gyümölcsök

+ Zöldségek

+ Állati húsok, zsírok

+ Halfélék, tenger gyümölcsei

+ Tojás

+ Olajos magvak/csonthéjas gyümölcsök (mandula kesudió, törökmogyoró, pisztácia, fenyőmag, dió, tökmag, gesztenye, stb.)

+ Hidegen sajtolt növényi olajok (olívaolaj, kókuszzsír)

+ Gombák


Nem ajánlja:



+ Gabonafélék (búza, árpa, köles, zab, rizs, vadrizs, rozs, kukorica, cirok, stb.)

+ Hüvelyesek (babfélék, borsók, szója, amerikai mogyoró, stb.)

+ Tej és tejtermékek

+ Keményítő tartalmú zöldségek (burgonyafélék)

+ Növényi olajok (hidrogénezett növényi olaj, transzzsír, margarin)

+ Cukorfélék (répacukor, nádcukor, fruktóz)

+ Készételek


Árulja már el valaki, hogy ebben mi az egészségtelen?



Gyakorlatilag Norbi diéta csak kizárja a tejterméket, meg a búzaféléket.

A szénhidrátbevitel attól még megvan, és ilyen ételekből simán be lehet vinni a napi 180 g szénhidrátot.


Kérdező! Még annyi, hogy a tejtermékeket én sem zárnám ki teljesen, néha egy naturjoghurt, kefír, tej belefér. Fontos a kalcium bevitel a kismamának.

2012. dec. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
47%
NEm, nem tudja bevinni a megfelelő mennyiségű szénhidrátot. És nem is fogja bevinni. Én nem terhesen kezdenék bele ilyen hülyeségekbe. Se a paleo-ba, se a Norbi félébe. Miért adunk bele ennyi energiát mondvacsinált butaságokra épülő diétákba egy egyszerűen követhető, semmit ki nem záró, egészséges életmód helyett? Mire jó ez?
2012. dec. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
Mégis hogy férne bele 180 gr szénhidrátba? Nekem alig fér be úgy, hogy mindent eszek, csak megfelelő mennyiségben.
2012. dec. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 A kérdező kommentje:

Aki normális érdemleges választ írt,annak köszönöm szépen a válaszokat!

Aki csak fikázik,ítélkezik,és nem a kérdésemre válaszol,azzal egyszerűen nem foglalkozom,illetve nem érdekel a véleménye!

2012. dec. 11. 14:23
 16/49 anonim ***** válasza:
13%
Aztán majd ha elvetélsz, vagy beteg lesz a gyereked, nézhetsz...
2012. dec. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
27%

Kedves 12-es.

A paleos ehet gyümölcsöt, de a Kérdező csak nagyon keveset, mert cukros. Azokból, amit felsoroltál a gyümölcsök nélkül nem tud annyi szénhidrátot bevinni, amennyi a terhessége miatt szükséges.

2012. dec. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
72%

Igen, a gyümölcsök nagy része kiesik a glikémiás indexe miatt, bent maradnak az alacsony szénhidrát tartalmúak a pakliban, mint azt már fentebb is említettem, bár valakinek nagyon nem tetszett. :o)


De kérdezem én, szerencsétlen kismama napi hány db citromot fog benyomni, hogy fedezze szénhidrátszükségletét?

És a gyomorsava hogy reagál majd erre?...

2012. dec. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
45%
Dietetikus állította be a diétám maximális precizitással, mert inzulinrezisztens vagyok (cukorbetegség lenne a vége, ha nem venném komolyan). Nagyon súlyos problémának tartja, hogy a paleo diéta látszólag cukorbeteg barát diéta. Nem így van! Sem mennyiségében, sem minőségében nem tudod tartani a számodra szükséges diétát ezekkel az előírásokkal! Sajnálom, hogy ezt is "fikázásnak" érzed, és sajnálom a babát, hogy anyuci daca magasabb szintű, mint a józan esze, főleg akkor, amikor tömegek jönnek segíteni, mert látják azt, hogy rossz irányba haladsz! Mondhatják szépen, mondhatják durván, de amit most csinálsz, az komoly felelőtlenség és butaság!
2012. dec. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 A kérdező kommentje:

Azért, mert nem eszem gyorsan felszívódó,finomított szénhidrátot,ami hirtelen megemeli a vércukorszintet(ami egyébként a lehető legkárosabb,mert hosszútávon kimeríti a hasnyálmirigy intenzív inzulintermelő képességét),azért miért születne beteg gyerekem?

Csak hülyeségeket ne írjatok!

A lassan felszívódó összetett szénhidrátok(ilyen van a gyümölcsökben,olajos magvakban,stb.) az egészséges szénhidrátok,mert nem okoz nagy vércukoringadozást,ami sok esetben pont a diabéteszhez vezet.

2012. dec. 11. 19:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!