Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van-e itt rajtam kívül terhess...

Van-e itt rajtam kívül terhességi cukorbeteg kismama, aki paleo diétázik?

Figyelt kérdés
Én akkor keztem bele a paleolit diétába,miután a terheléses vércukor eredményem:8,7 mmo/l-t mutatott.Az éhgyomrim:4.2 volt,ami teljesen jó.

2012. dec. 11. 11:45
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Te hogy gondolod, milyen gyümölcsöt, mennyit és mikor tudsz enni, hogy a cukrod ne menjen fel? A magvakban nem sok szénhidrát van.

2012. dec. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 A kérdező kommentje:

Kedves 19-es válaszadó!Nekem nem az volt a célom a kérdésemmel,hogy vitatkozást,buta beszólásokat váltsak ki!

Sajnos nagyon sok az olyan válaszadó,akinek az ég világon semmi köze a témához,a tudása ezzel kapcsolatban hiányos,és úgy próbál másokat kioktatni,leszólni.

Ez nem korrekt dolog,a KÉRDÉS NEM EZ VOLT-kiemelem a gyengébbek kedvéért!

Én voltam a naív,mert azt hittem,itt inteligens emberek,inteligens válaszokat adnak.De tévedtem.......(tisztelet a kivételnek,azoknak köszönöm a válaszokat!)

2012. dec. 11. 20:17
 23/49 anonim ***** válasza:
63%

Kedves Kérdező!

Ha nem is akarsz válaszolni a kérdésemre, (hogy milyen gyümölcsöket eszel), akkor legalább mérd rendszeresen gyümölcsevés után a cukrodat. Én végigcsináltam cukorbetegen egy terhességet és nagyon fontos, hogy ne menjen fel a cukrod. Nekem szinte semmilyen gyümölcs nem fér bele sajnos. Csak tízóraira tudok enni mondjuk 1 kivit, vagy mandarint. Esetleg uzsonnára néhány szem málnát, vagy meggyet pl. túróval. A legtöbb gyümölcs, vagy ha más időpontban eszem őket, iszonyúan emeli a cukromat. Emiatt én nem tudnék paleolit diétával megfelelő mennyiségű szénhidrátot bevinni, ami a babának kell. Nekem kellett a teljes kiörlésű kenyér, tészta, barna rizs, hüvelyesek.

Én semmi rosszat nem akarok neked azzal, hogy leírom, hogy szerintem nem teszed jól, hogy ezt a diétát csinálod.

2012. dec. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 A kérdező kommentje:

Kedves 21-es válaszadó!

A gyümölcscukor,ami természetes formában összetett,lassan felszívódó szénhidrátként jelen van a gyümölcsökben,nem emeli meg hirtelen a vércukorszintet,és pont ez a cél,hogy lehetőleg egyenletes szinten maradjon a vércukor,ne legyenek hirtelen nagy ingadozások.

Ha például valamilyen gyümölcsöt eszek,mindenképp eszem mellé valamilyen formában zsiradékot(olajos magvat,kemény sajtot-ez megengedett a paleo diétában)

A rostok és a zsír csökkenti a gyümölcsben levő gyümölcscukor vércukoremelő hatását.

Gesztenyét is eszem,paleo sütiket csinálok(ami ugye maglisztekből készül:kókuszliszt,mandulaliszt,gesztenyeliszt,lenmagliszt,és még sorolhatnám....).Cukor helyett:nyírfacukrot,erythritet használok.

A fehérjék a legfőbb építőkövei a szervezetnek,sejteknek.

A zsírok energiát szolgáltatnak,nélkülük lehetetlenné válna a zsírban oldodó vitaminok felszívódása,és nem utolsósorban részt vesznek az idegrendszer felépítésében és működésében.

A szénhidrátok energiát szolgáltatnak.

A szervezet kevesebb szénhidrátbevitel esetén képes a zsírból,energíát szolgáltató glükózt előállítani

2012. dec. 11. 20:55
 25/49 A kérdező kommentje:

A glükózt meg ugye a sejtek veszik fek.

Tehát kérdezem én,hol itt a probléma?

2012. dec. 11. 20:57
 26/49 anonim ***** válasza:

Nézd, én nem foglak győzködni, sok sikert hozzá.

Már leírtam korábban, hogy terhesség alatt 160gr Ch a minimum, amit be kell vinni és a cukrod sem lehet magas. Ha ezzel a diétával ez megoldható akkor minden rendben, ha nem akkor veszélyezteted a gyermeked egészsését, de semmi közöm hozzá.

2012. dec. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
41%
A gyümölcscukor annyira nem lassan felszívódó, hogy ne emelje meg a cukrodat...
2012. dec. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
9%
Nagy a baj, ha azt mondod, hogy lazán ehetsz gyümölcsöket, mert nem emelik a vércukrod, és ezek után azt állítod, hogy érted, amit csinálsz. Legalább egyszer konzultálj olyannal, aki tudja is, miről beszél, mert amit most mondasz, az egész egyszerűen nem igaz.
2012. dec. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
23%
Persze, hogy emeli a vércukrot a gyümölcs. Nagyon is. Cukorbetegeknek a fehér cukorral és fehér liszttel készült ételek után a tej és a gyümölcsök egy része a legveszélyesebb.
2012. dec. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 A kérdező kommentje:

Nem állítottam azt,hogy a gyümölcsök nem emelik a vércukorszintet.

Emelik,nyilván,de lassan,és nem hirtelen,mint a finomított szénhidrátok.

2012. dec. 11. 21:18
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!