Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van-e itt rajtam kívül terhess...

Van-e itt rajtam kívül terhességi cukorbeteg kismama, aki paleo diétázik?

Figyelt kérdés
Én akkor keztem bele a paleolit diétába,miután a terheléses vércukor eredményem:8,7 mmo/l-t mutatott.Az éhgyomrim:4.2 volt,ami teljesen jó.

2012. dec. 11. 11:45
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
59%
Én inzulinrezisztens vagyok, és a cukrom sosem volt magas, terheléskor sem. Az inzulinom 10x értéken mozgott a normálhoz képest. Amíg csak vércukormérővel ellenőrzöd az inzulinszinted, soha nem jössz rá arra, mit művelsz, és milyen állapotban van a hasnyálmirigyed. Ezt nem véletlenül kezelik orvosok! Én biztosan nem terhesség alatt kísérleteznék saját felelősségemre.
2012. dec. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 A kérdező kommentje:

Ma voltam a vérvételes leleteimért,amit csak meglehet nézni egy vérvételből,mindent megnéztek vizelettel eggyütt,köztük éhgyomri vércukor,reggeli utáni,tízórai utáni.

Mindenkinek üzenem aki leszól és elítél,hogy TÖKÉLETESEK A LELETEIM!!!!!:-)

2012. dec. 12. 10:32
 43/49 anonim ***** válasza:
0%
Gratulálok ahhoz, hogy TE teljesen egészséges vagy. Az már más kérdés, hogy a BABA állapotáról a vérvétel nem sok információt ad.
2012. dec. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
0%
És képzeld el kedves kérdező, ha okos lennél és betartanál egy 160-180 gr szénhidrát diétát, akkor is tökéletes egészséges lennél és a leendő gyereked is. Pár év múlva így itt fogsz sírni, hogy baja van a gyereknek...
2012. dec. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:

Szia!

Én paleozom. Nem vagyok terhes, de jövő hónaptól tervezzük a babát. Érdemben nem tudok hozzászólni a kérdésedhez, úgyhogy bocsánatot kérek.

Mi azért kezdtük el a paleot, mert a páromnak 90%-ban ekcémás volt a bőre. Már egy hónapja csináljuk, nagyon látványosan javul, most már egyáltalán nem szembetűnő. :)

Nem vettünk könyvet, csak internetről szedtük össze az infókat. Éppen ezért nem vagyok meggyőződve arról, hogy tényleg jó e teljesen szigorúan követni terhesség alatt. Szerintem én majd beiktatom azt a minimum szénhidrát adagot az étrendbe. Ha tényleg az kell a babának, miért ne tudnám megcsinálni 9 hónapon keresztül?

Gondoltam írok, hátha érdekel egy paleos véleménye.....

2012. dec. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
Milyenek az éhgyomri, 1 és két órás inzulin szint értékeid?
2012. dec. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 A kérdező kommentje:

Aki normális volt és inteligens,azoknak köszönöm utoljára!!!!

Én itt befejeztem.Nem vagyok hajlandó vitába szálni senkivel,meg őszintén szólva magasról lesza...om aki csak provokatív hülye megjegyzéseket tesz,nem vagyok rá kiváncsi!

2012. dec. 12. 17:06
 48/49 anonim ***** válasza:
100%
Van itt pro, és kontra! A paleo, nem diéta! Most votam Dr Tóth Csaba orvos előadásán..Ő pont ezektől beszélt..Megjelent könyve is. Bp-n nem tudom, hol, de itt volt Fehérváron, rendel is itt!! Ha gondolod priviben írok..Üdv...
2012. dec. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim válasza:

Én is terhességi cukorbeteg vagyok. A középső gyerekemmel is az voltam, és akkor terhességi cukorbeteg diétát tartottam, egyébként jó hatásfokkal. Amikor most kiderült, hogy a harmadikkal is terhességi cukros vagyok, a nőgyógyászom azt javasolta (Budapest egyetlen bababarát kórházának egyik legnépszerűbb orvosa), próbáljam ki a paleo diétát.


Csak most kezdtem, saját tapasztalatom nem sok van, de rengeteg sikertörténetet olvastam, többek között cukorbetegek gyógyulásáról. A családban többen is csinálják, nagyon jó eredményekkel.


Kérdező, mostanra biztosan vannak saját tapasztalataid, szívesen olvasnám, ha írnál róluk!

2013. júl. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!