Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nyugodjon békében a ma reggel...

Nyugodjon békében a ma reggel elhunyt kismama, és babája. Lányok ez borzalmas. Elhiszitek? H1N1. Oltsátok be magatokat! Egy 1 hónapos baba anyukája.

Figyelt kérdés
2009. dec. 1. 22:44
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
100%
utolsó:ne hari,nem kötekedésből kérdezem csak nem értem:hogy hogy át jut az anyatejjel a védettség?más oltásé akkor mért nem jut át?
2009. dec. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem jut át a védettség hiába oltatod be magad, a baba még elkaphatja. A nővérem lánya bárányhimlős lett nyáron, a nővérem be van oltva, az akkor még csak szoptatott 7 hónapos babája elkapta a bárányhimlőt. Szóval nem szerez védettséget az anyatejjel, pedig mindenki azt hitte hogy igen. Tehát más oltások sem jutnak át miért pont ez tenné. Azon kívül ha egy kismama még panadolt, meg más gyógyszereket sem szedhet a terhessége alatt, akkor az oltás miért is nem árt? Meg amúgy sem fog rohanni az orvoshoz egy kis láz esetén antibiotikumért, mert ugye azt is kockázatos szedni, inkább vár egy pár napot, addigra kialakul a szövődmény. Ezért van több kismama "veszélyben". De ha odafigyelünk magunkra akkor elkerülhető.

34hetes kismama

2009. dec. 2. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
100%

Èppen ez az.....Hiába oltatsz,a tejjel nem kapja meg a védettséget a baba.


Mink itt Németországban nem oltatunk,de Karácsonyra megyunk haza ( Magyarország)a szüleimhez......

Hát megmondom félek töle,hogy ott elkapjuk....

A lányom 22 hónapos,én 26 hetes.....

Bízom benne,ha elkapjuk idöben orvoshoz menve kezelik,mint minden már virust.Idöben kell orvoshoz fordulni.


Nagyonsajnálom a kismamát,a babát.Részvétem a családnak.Gondolom ök ezt biztosan nem olvasgassa´k,van jobb dolguk.....

Mindenkinek jó egészséget kívánok.

2009. dec. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
100%
A tejjel nem jut át, a védettség. Az csak téged véd. Őt nem.
2009. dec. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
60%

Jaj istenem, itt olyan okos mindenki! Nem tudtok mást csinálni, csak osztani a másikat. Főleg azért, mert oltat egyik és ennek hangot ad és bíztat. Jó indulatból!

Én még az elején járok, és - egyenlőre - nem oltatok, van véleményem, de azok, akik hisznek az oltásban és jót akarnak a hozzászólásaikkal, nem alázom le a sárga földig.

ENNYI!

Én hiszek az orvosoknak, Czeizel Endrének, ...de lehet, hogy Nektek több eszetek van.

Meg ha annyi vakcinát akarnak elsózni, hogy ne legyen veszteség, akkor miért ingyen osztogatják?

Az a véleményem, hogy az itt hozzászólók nagy része ostoba.

Offoljatok nyugodtan!

2009. dec. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
86%
Azert azt cafolnam, hogy mas Unios orszagban egyaltalan nem oltanak.. ha nem vagytok biztosak benne, ilyet inkabb ne irjatok le. Finnorszagban elek, 18 hetes terhes vagyok, a lanyunk 2 eves. Mind a ketten megkaptuk az oltast, itt az allam annyi oltast rendelt, amennyi a lakossag letszama. KIFEJEZETTEN javasolt terheseknek es kisgyerekeknek. Kovetem az otthoni fejlemenyeket, es en ist azt mondom, oltassatok. Vagy karantenban akartok ulni otthon, amig tart a jarvany? Es meddig tart a jarvany?
2009. dec. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
88%

off: nem a gyógyszergyárak osztogatják ingyen, ők megkapják érte a pénzt, az állam adja ingyen.

Lehet, hogy Czeizel, amikor épp nem gyerekeket ad el akkor nagyon okos, de én jobban hiszek másik 6 nyugati ország orvosainak, akik az t mondják, hogy nem szabad terhesen oltatni.


Nem lesz senki leugatva, próbálunk minél több tényt, és nem városi mendemondát, összerakni, hogy dönteni lehessen.

2009. dec. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aki nagyon fél a H1N1-től, az oltassa be magát, és nyugodjon meg, hiszen az idegeskedés is árt a babának!


Én nem oltatom be magam, 32 hetes kismama vagyok. Igyekszünk vigyázni, nem járok tömegbe, itthon fertőtlenítek, stb.

Szülés után meggondolom az oltást, de amíg itt lakik a pocakomban egy magzat, addig nem.

A családom sem kapta meg az oltást, hiszen attól még ugyanúgy elkaphatják és hazahozhatják a vírust, csak enyhébb lefolyásra lehet számítani. Ezt olvastam/hallottam legalábbis. Akkor meg felesleges, ha engem és a babát nem védik meg azzal, ha beoltatják magukat, mivel CSAK miattunk tennék meg, maguk miatt nem akarják.

2009. dec. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
87%

Ez van. Svájc, Németország, Beneluxok nem adnak terhesnek, Finnek ezek szerint adnak.

Ez itt a gond. Még a hozzáértők se tudnak megegyezni abban, hogy mi a jó.

2009. dec. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
100%

Ez Magyarországon belül is így van, kezdettől fogva megoszlanak a vélemények. Csak most sokan megijedtek, és inkább oltanak és oltatnak.

Pedig az esetleges mellékhatások ugyanazok, mint pár hete... Csak az elhunytak száma nő :(



Az anyatejre kíváncsi lennék: hogy most átjut a védettség vagy nem?

2009. dec. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!