Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nyugodjon békében a ma reggel...

Nyugodjon békében a ma reggel elhunyt kismama, és babája. Lányok ez borzalmas. Elhiszitek? H1N1. Oltsátok be magatokat! Egy 1 hónapos baba anyukája.

Figyelt kérdés
2009. dec. 1. 22:44
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
100%
Én beoltattam magam, igazad van, nem vagyok nyugodt 100 %-ig, de nem is fenyegetem azokat, akik nem oltattak, hogy debil gyerekük fog születni. Egy előző kérdésre válaszoló ezzel fenyegetőzött. Már ne haragudjatok, de milyen anya lesz abból, aki egy másik kismamát ilyenekkel sokkol? nekem semmi gondom nincs azzal, aki nem oltat, az ő dolga. Nem kiabálok rá kígyót békát, de engem ne fenyegessen senki azzal, hogy majd évek múlva milyen beteg lesz a gyerekem az oltástól... Én is tudnék írni sokmindent a nem oltatókra, de minek? Ígyis bizonytalan mindenki a döntésében.Inkább össze kellene fogni, mindenkinek elfogadni a másik álláspontját, döntését.
2009. dec. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
76%

Én nem oltattam be magam, és még nem tudtam eldönteni hogy be fogom-e , de az biztos hogy nem jó az ami ebben az országban folyik. Az egyik azt mondja hogy oltassunk, a másik azt mondja hogy ne . Szerintem mindenkinek a saját magánügye az hogy oltat vagy sem. Ezért nem lehet senkit elitélni. Az meg egyenesen az agyamra megy hogy mindenütt csak ezt hallom. Nem szeretek politizálni, és nem is fogok. Mindenkinek szíve joga eldönteni mi a jó magának és a babának. Ha nincsen megfelelően tájékoztatva a lakosság akkor ne várja senki hogy egyértelműen kiállnak az oltás mellett, vagy ellene.

Engem csak az érdekelne, hogy milyen tünetek jelentkezhetnek a kismamán, ha beadatja. Mert erről nem igazán olvasok sehol.

L:22+5 hetes kismami

2009. dec. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
86%
13.09!Teljesen igazad van.Engem sem az idegesít ha valaki nem oltat mert ő azt látja jónak,hanem az,hogy nem felejtik el leírni,hogy mi oltottak nehogy jól érezzük magunkat mert pár év múlva lesz a baj!És én megkérdezném mi lesz pár év múlva?5 évesen lesz autista?Különben sem a vírus a veszélyes hanem a szövődmény! Sokan írják,hogy ha elkapom majd kikúrálom magam,de akkor is a szervezetében van a vírus?És akkor neki nem lesz beteg gyereke!Csak akkor lesz beteg gyerek ha azt az ELHALT vírust befecskendezik?Szóval ha ő találkozik a vírussal semmi gond de ha én akkor jön a beteg gyerek?A másik kedvencem a "nem megyek emberek közé"Hát ha ez ilyen egyszerű lenne!!Én nem azért adattam be mert a vírustól félek!Én a kétoldali vérzéses tüdőgyulladástól félek!A nővérem 3 éve terhesen megkapta az aktuális oltást,azóta megszületett az unokaöcsém és láss csodát egészséges,karácsonykor lesz 3 éves.Ezt le is írtam már az egyik ilyen kérdésre és az volt a válasz,hogy majd pár év múlva lesz beteg!!És én még egyszer megkérdezem MILYEN BETEG?Született egy gyerek aki egészségesen fejlődik és nem lehet azt írni,hogy de jó,akkor talán nincs gond!ÁÁÁ, nem!Le kell írni,hogy ne aggódj majd beteg lesz!!Lehet a Ceizert is alázni,hogy pénzéhes meg ,hogy volt a botrány!!De az a botrány ,amikor hátrányos helyzetű gyerekek kerültek gazdag amerikai családokhoz tényleg annyira nagy gond volt?Kaptak 1 lehetőséget és nem hiszem ,hogy rosszúl jártak és amelyik szülő lemond pénzért a gyerekéről az nem is érdemli meg!!Ez volt a nagy botrány és ha keresett rajta egészségére de a tudását akkor sem tudja tőle elvenni senki!Ha ezt is logikusan nézzük neki mi az üzlet?Hogy rábeszél x összegért és utána születik a több 100 000 beteg gyerek ,ő lehúzhatja a rolót!Ez a nagy üzlet??Most kezdődnek az igazi problémák,meghalt valaki és ez borzasztó,de őt sem kímélik mert most jönnek a részletek róla,hogy hogy élt és milyen körülmények között és mi volt a gond!És alázzák a médiát,persze ők nem azt csinálják!!Ezt hallottam.......
2009. dec. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
40%

Idióták vagytok ha beadatjátok ezt a xart magatoknak...


1976 sertésinfluenza...


Egyszer már eljátszották ezt 30 évvel ezelőtt, akkor érdekes módon nem jutott át a "világjárvány" az akkori szögesdrótokon...

2009. dec. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
64%
Kedves előző!Köszönjük a hozzáértő kommentedet,sokat segítettél!Látszik,hogy széleskörű a tudásod!Ha előbb írtál volna én nem oltattam volna de már késő!Sajnos csak pár tudatlan orvosra hallgattam!Nagy kár de már mindegy!Pedig milyen közel voltam.....
2009. dec. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
86%
Lenne egy két tippem, hogy hova rakd a szögesdrótodat. Hogy jön ez ide? Milyen alapon idiótázol le bárkit is?
2009. dec. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
100%
2009. dec. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Kismamák! Elkeserítő hogy ilyen sok bántó hangvételű sort kell olvasni, ahelyett, hogy támogatnánk és biztatnánk egy mást ebben a nehéz időszakban. Életünk egyik legszebb időszakát éljük meg, ahogy a picikénk növekszik a pocinkban.Természetes, hogy mindannyian féltjük őt és magunkat is, hiszen a mi testi lelki egészségünk kihat az ő fejlődésére is. Ne bántsuk egy mást azzal, hogy az oltottakat vetéléssel és sérült gyerekek születésével riogatjuk. De azokat sem akik nem oltattak mert így érzik biztonságban magukat és a babájukat.Most komolyan leendő anyukák,hogy lehet ilyeneket mondani egy kismamának!? Nem tudnék tükörbe nézni ha egy kismamát akár oltott akár nem bármi ilyesmivel is riogatnék. Médiából hírek, külföldi infók, szakértők által mondott tények,tájékozott jóakarók mindig voltak és lesznek. Csak abba gondoljatok bele, hogy milyen érzés nap mint nap azon vívódni egy bizonytalan kismaminak, hogy ha beoltatom magam lehet, hogy ettől lesz baja a babámnak, ha meg nem oltatom be magam és pechemre beteg leszek bele is halhatok. Vagy akár mindketten. Mert itt aztán keményen fogalmazott határozott véleményekből egyik oldalon sincs hiány.

Én csak azt kívánom mindenkinek, boldogan teljenek a babavárás napjai, szülessen egészséges kisbabánk és legalább itt ahol magunk között vagyunk ezeken az oldalakon ne legyen sárdobálás.Nem eléggé riogat a média, a közvélemény,az ismerősök a szomszédnéni... stb? Legalább mi leendő anyukák ne tegyük ezt. Tegye mindenki azt amit jónak vagy jobbnak ítél meg ebben a helyzetben.

Lepontozhatnak a véleményezők de én akkor is vállalom a leírtakat.

2009. dec. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!