Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nyugodjon békében a ma reggel...

Nyugodjon békében a ma reggel elhunyt kismama, és babája. Lányok ez borzalmas. Elhiszitek? H1N1. Oltsátok be magatokat! Egy 1 hónapos baba anyukája.

Figyelt kérdés
2009. dec. 1. 22:44
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt írtam,hogy az oltás ingyenes azt írtam,hogy a megelőzés és ha esetleg elkapod a kezelésére használt gyógyszerek sem ingyenesek!Többet költünk rá mint magára az oltóanyagra!Mellesleg nekem az oltás és a beadás is ingyenes volt és az általános iskolás unokahugomat is ingyen oltották a suliban ,de ha megbetegszünk a kórházi ellátás már nem lesz ingyen!
2009. dec. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
88%

Én egy 38 hetes kismama vagyok, de a történtek hatására úgy döntöttem, hogy oltatok, pedig eddig nagyon ellene voltam, és most se múltak el kétségeim. Egy kismama meghalt, és azt sem szabad elfelejteni, hogy még 3-at kezelnek az intenzíven.

Arra a kérdésre, hogy megkapja-e a védettséget a baba, ha nem telik el két hét az oltás és a szülés között (merthogy állítólag ennyi idő alatt hat a vakcina), a körzeti orvosom és a nőgyógyászom is azt mondta, hogy átmegy a tejjel az ellenanyag.

Még egy kis privát vélemény a hozzászólásokhoz: Czeizel Endre nyilatkozatát én is láttam a Mokkában, amikor azt mondta, hogy károsodhat a magzat a H1N1 fertőzéstől, szerintem pont annyi az erre vonatkozó kutatási adat, mint magáról az oltásról, magyarán nem sok. Ez az igazi felelőtlen pánikkeltés.

És hogy üzlet-e az oltóanyag? Édesanyám külföldön él, ott az egész lakosság megkapta az oltást - ingyen.

2009. dec. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
78%
De még mennyire nem lesz ingyen!Az életünkkel fizethetünk érte!!
2009. dec. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
68%

Én nagyon sajnálom a kismamát és a babáját. Akár így akár úgy történt a dolog. Szerintem minden halál rettenetes. Felesleges egymást bántani. Mindenki a legjobbat akrja magának és a babájának. Csak más oldalról közelítik meg a dolgot. Én nem oltok továbbra sem. És ennek az oka az, hogy hosszútávon nem tudni milyen következményei vannak. 5-10 év múlva ne tudjuk milyen következményei lehetnek. És a találgatások nekem kevesek ahoz, hogy oltassak. Arra nem adok, hogy másik infulenza oltssal sincs semmi baj. Nekem ez kevés. Pár hónapja még azt állítoták, hogy aki be oltja magát az nem nem viheti haza a betegséget. Most már kiderült, hogy nem igaz. Mi van ha pár hónap múlva meg más fog kiderülni? Mikor majd meg születik a sok baba akik oltást kaptak. Habár ha probléma adódik majd akkor úgy se vezetik majd visza az oltásra mert abba sok politikus belebukna és azt nem hagynák.

Czezel meg jobb ha csendben marad mert csecsemős ügye óta mindenki tudja, hogy a pénzre hajt. Azt is alig tudták eltusolni neki. Most is jókora összegért vállalta azt, hogy nyilatkozik. Gondolod csupán szívességből adott most interjút?

Mindenestre nem kell egymást bántani. Próbáljuk elfogadni azt, hogy mindenki más és azt, hogy mindeki másképp gondolkodik az oltásról. És szerintem mostmár hanyagoljuk ezt a témát itt is.

2009. dec. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
68%

Csak hogy lássátok hogy hazudozik a média és kelt az emberekben rettegést,írok két példát amit elsőkézből hallottam:barátnőm augusztusban ment ki Londonba.Előtte a hírekben már jajgattak hogy mekkora járvány van Angliában...Mikor kint volt enyhén szólva meglepődött mert ott már szó nem volt a járványról,a vírusról...!Volt munkatársnőm kárpátaljai,a fia,anyósa,barátnői,rokonai mind ott élnek.Pár hete volt a tv-ben hogy akkora ott a járvány hogy gondolkoznak,vigyenek-e oltóanyagot oda hogy

visszaszorítsák a vírust(erre biztos ti is emlékeztek mekkora vihart kavartak a hírekben az ottani járványról)!Munkatársnőm hazatelefonált mert megijedt(haza Kárpátaljára)és még az anyósa nézte hülyének hogy milyen járványról beszél,hogy nincs ott semmi!!!!Na szóval nekem ennyi elég volt,és ezeket nem az ujjamból szoptam,közvetlen nekem mondták!!!Úgyhogy ezek után hadd ne írjak véleményt...

29hetes kismami

2009. dec. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
81%

Kedves előttem hozzászóló!

Teljes mértékben igazad van.

Az Ukrajnai járvány politikai elterelő hadművelet volt,az

ország belpolitikájáról szólt.

Jobban mondva, ezzel vonták el a figyelmet a belső bajokról.

Mára egy hangotnem hallani sehonnan, pedíg 2-3 hete még "TOMBOLT" a járvány!

Mint ahogy Nálunk sem hallani a haláleseteket kivéve, hogy hol tart a járványunk.

Szezonális influenzánál napi első hír szokott lenni, megyékre lebontva.

Most semmi.

Ki érti ezt?

2009. dec. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
100%
2009. dec. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
68%

Én vagyok az aki késő estre írta, hogy a babám a tejcsival megkapja a védettséget. 6 hónapig megkapja! Talán a bárányhimlővel nem az elmúlt 6 hónapban oltattátok magatokat, de igazából mindegy ki mit gondol, megkérdeztem nem egy orvost, kivétel nélkül mindegyik azt mondta, hogy kap védettséget oltásom után 6 hónaig ha tudom szoptatni.

Na haragudjatok, de ez egy névtelen fórum, az orvosok diplomája meg ott lóg a falukon, én inkább nekik hiszek és ez nem ellenetek irányul, csak én így próbálom óvni a babámat!

2009. dec. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
76%
ez egy mostani még frissen készült oltóanyag!Honnan tudnák az orvosok,hogy átjut e majd a babának a védettség?Amelyik kismama most beoltatja magát,az mind egy kisérlet része lesz,és ezt mindannyian tudjuk.Ez egy jó alkalom a gyógyszerészeknek a kisérletezésre.Én nem akarok senkit megbántani,de nem hiszem,hogy aki beoltatta magát,az100%-ig meg van győződve,hogy jol tette.Én nem oltattam,de én sem vok nyugodt.Ezt mind a médiának köszönhetjük.
2009. dec. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
76%

Igen!

Félreinformálnak bennünket, sőt, átvernek!

A valós helyzetet senki nem közli, lassan egy hete.

Nem fogy az oltás,pánikkeltés van!

Persze, aláírom,tényleg fontos lehet az oltás a krónikus betegeknek.

De, ha nem véd?

Mert nem véd!

Elkaphatja az is,aki beoltatta magát.

Sőt!

Az egyik áldozat 10 nappal az oltás után kapta meg a betegséget, és meghalt!

2009. dec. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!