Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kerlek nyugtassatok meg h...

Kerlek nyugtassatok meg h minden rendben van!?

Figyelt kérdés

Veszelyeztetett terhes vagyok mehnyak rovidules miatt es szigoruan fekudnom kell. Viszont ma annyira osszevesztunk a ferjemmel h kenytelen vtam tobbszor felkelni az agybol es megcsinalni dolgokat. Van mar egy 20 honapos gyermekunk es kiontotte az etolajat a parkettara. Elegge elszortan, mert konkretan razta az uveget... A ferjem feltorolte egyszer, de en felkaptam a vizet mert ha nem hagyja elerheto helyen, akkor a gyerek nem veszi le az asztalrol. Szo szot kovetett, nagyon felhuztam magam (talan a hormonok miatt is). Mondanom sem kell h maga az olajat nem egyszeru feltorolni. Kozben a ferjem a vita miatt elment itthonrol. Egyedul maradtam a gyerekkel es mellette 4-szer kellett feltorolnom az egesz etkezot ugy h kozben a gyereket huztam el a vizes/olajos parkettarol h legalabb ne maszkaljon rajta. Maga az idegeskedes, siras, kis hazimunka (feltorles) es mellette a hisztis gyerek arreb rakasa mennyire rontott a helyzetemen? Fenyegethet ezek miatt is a koraszules? Mert a mehnyak rovidules miatt sajnos alapban fenyeget... :(


Akik alapban veszelyeztetettek vtak ezen a teren, ilyen Veletek nem fordult elo? Vagy maga a hirtelen jott idegesseg, siras veszelyes a babara nezve?


Koszonom h elolvastatok!


2015. ápr. 4. 19:35
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:
10-es! Csutortokon leszek 32 hetes. Te mennyi h Neked is pihenned kell? Hat igen, en sem nagyon szeretnem masra bizni a szoba kialakitasat. Annyival egyszerubb nalunk h a 2. baba erkezik, igy a kisagyat, racsvedot megorokolte. Fuggonyt kell vennunk meg a szobaba, de azt addig hagyom amig zold utat nem kapok a dokitol, mert nem akarom apara bizni. :-) Kitartast Neked is!
2015. ápr. 7. 11:30
 22/48 A kérdező kommentje:
Koszonom 6-os! Teljesen igazad van! :) Itt biztos mindenki tokeletes... ;)
2015. ápr. 7. 11:32
 23/48 anonim ***** válasza:
10-es vagyok,vasárnap kezdtem a 33. hetet és már elég fájdalmas jóslóim vannak,megemelték a magnéziumot meg sokat kell feküdnöm. Már annyi minden vagyok veszélyeztetett terhes,hogy az nem igaz. Van egy tartós betegségem,amiatt is az vagyok,meg vesekő,meg a nagyon korai görcsök,amiatt bent tartottak a 16. héten,meg a korai keményedések miatt plusz most még a farfekvés miatt is. Szóval nagyon jó. :D
2015. ápr. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 A kérdező kommentje:

En mostanaban kezdtem egyre tobbet kemenyedni magnezium ellenere is. Mondjuk nalam eleg koran kezdodott, mar a 15-16-ig heten. :/ Az en babam is farfekveses, hasonlo cipoben jarunk. :) Nagyon sajnalom h igy "megszenveded" a terhesseget, foleg h veseko miatt is. :( Elso babad, igaz? Nekem az elsovel semmi problemam nem volt, most meg jol megszenvedem, pedig azt hittem siman vegig tudom vinni a nagy mellett..

Milyen josloid vannak? Nekem az elsovel sem voltak, meg most sem erzek semmit.

2015. ápr. 7. 13:38
 25/48 anonim ***** válasza:
Nekem a 20. héten volt először keményedés, igen első babám. :) Olyan érzés mintha mindjárt megjönne, és nem rendszeres még,hanem az első és a 2-ik közt eltelt 15 perc és kb. 30-45 másodpercig tartottak. Éreztem ahogy a méhem is összehúzódott,majd elernyedt,ez viszont nem volt fájdalmas,inkább csak kicsit kellemlen,mintha sokat ettem volna. Nyilallgat a szeméremcsontomba is,nem tudom meddig húzom ki még. Igazából ha még 2 hetet kibírna nagyon örülnék neki,de már most sem lenne annyira nagy baj,ha megszületne esetleg,bár nem erre hajtok. Az öcsém 32 hétre született,én már most "túl hordtam" ehhez képest,láttam 4D-n is,kis husis,azzal se lenne nagy gond. Inkább a kis tüdeje miatt aggódnék.
2015. ápr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 A kérdező kommentje:

Soha nem tudtam h milyen a joslo. Most sem erzek semmi olyat amit leirtal. Csak azok a franya kemenyedesek... De talan ennyi idosen mar sokaknal elofordul. De felek h nehogy ezek nyissak meg ido elott a mehszajamat. Eleg h megrovidult elegge, az mar nem hianyzik. Kisfiu vagy kislany? :) Nalunk az utobbi. :) En is ugy gondolkodom ahogy Te, h legalabb a 35. hetig huzzuk ki egybe, mert ha akkor megszuletne se lenne nagy problema, csak en is a tudeje miatt izgulnek h erosodjon meg!

Neked mekkorara saccoljak a babat? En utoljara 29+6 naposan voltam es akkor 1600 g-nak mertek. 33 hetesen megyek vissza. Neked mekkora volt kb.30 hetesen? :)

2015. ápr. 7. 17:01
 27/48 anonim ***** válasza:
Ma nekem is keményedett de most már egyre gyakoribbak a fájások is. Ha holnap is ilyen lesz,bemegyek a kórházba. Kislány lesz. :) Most a 32 hetes uh-on nem mondtak súlyt,30+2-őn voltunk 4D-n,akkor 1553 grammot mondtak,elég dundi is volt. Most olyan 2 kg körülire saccolom,de csak így magamba,meg a méretek alapján neten is azt írják,hogy ilyenkor már 2-2,2 kg körül vannak. Úgy tudom,nem sok esetben kezd el nyílni a méhszáj a keményedéstől,szóval nyugi. :)
2015. ápr. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 A kérdező kommentje:

Remelem minden rendben lesz Nalad is es nem kell bemenned a korhazba! Bizzunk benne h Nalad a joslok ilyenek es a vegen konnyu szulesed lesz idoben!

Majdnem egyforma a lanyaink meretei. :) En is 2200 g korulire saccolom majd a 33. hetre. :) Es Neked a dokid mondogatta mar a csaszart? Nem mondta Neked h meddig kell befordulnia? Ertem azon h mikor kell lebeszelni a csaszar idopontjat farfekves eseten? Mert ugye nem nagyon varjak meg mig igy beindul a szules. Nekem nem mondtak semmit sem, de majd jovo heten ha addigra sem fordul be, rakerdezek.

2015. ápr. 7. 20:36
 29/48 anonim ***** válasza:
Nem fogadtam dokit,mert akit nagyon szerettem volna,agyvérzést kapott és már nincsen magán rendelése és szülést sem vezet le csak ott van mint nőgyógyász. De a gondozáson a doki nem mondott rá semmit,majd a védőnőt megkérdezem. Az a baj,hogy sok doki hiába tudja,hogy faros, a tolófájásokig hagyja a kismamát küszködni,pedig így is úgy is császár a vége. Anyánál a végén már életmentő császárt csináltak,holott tudták,hogy keresztben fekszik a húgom. Kérdeztem a 32 hetes uh-on,hogy van-e esély,hogy megforduljon,azt mondta,hogy nem lát rá sokat,de bármi megtörténhet. Úgy érzem még mindig nem fordult meg,mert tapossa a hólyagomat,szóval császár lesz a vége,bár nagyon nem szeretném,akkor sem ha hamarabb meg van és nem fáj. Utána van akinek rosszabb a gyógyulás mint a spontán szülésnél. Tegnap 25 percig 3 perces "fájásaim" voltak,bár nem nevezném őket igazi fájdalomnak,tűrhető volt. utána semmi. MA esett egy kis eső,lehet ezt éreztem meg,mert most már semmi bajom sincs.
2015. ápr. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 A kérdező kommentje:

Maga a szulesre dokit en sem fogadtam, mert nalunk nem is lehet. Akihez jarok maganba, O a korhazban nem dolgozik. De nalunk szerencsere nem hagyjak a kismamat vajudni ilyen esetben.

Az en dokim is annyit mondott amikor utoljara vtam nala es megkerdeztem h meddig kell befordulnia h a 32. het utan mar nem nagyon szoktak. Majd kiderul.. En mar elfogadtam h csaszar lesz, legalabb nem er varatlanul a hir. :) En az elsovel szules utan megszenvedtem. Konnyu szulesem volt, mert magzatviz elfolyassal indult es az elso fajastol szamitva nem volt 4 ora es meglett a kislanyom. Viszont vagas ellenere is repedtem, annyira h a doki 3/4 oran keresztul varrt. En hetekig nem tudtam rendesen ulni. Borzalmas volt... A ferjem mar szivacsbol vagott ki egy "uloket" h tudjak vhogy ulni. Persze ennek mar nyoma sincs, mig a csaszarnak lesz. De inkabb legyen csaszar, mert en nem probalnam meg igy megszulni. Ahogy olvastam vhol engedik 2. babanal.

Orulok h most jobban vagy egy kicsit! En tegnap vtam ugy h fajdogalt a hasam alja, de mara semmi. Jo lenne mar min. 3-4 hettel elorebb tartani. :)

2015. ápr. 9. 14:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!