Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Megtartanátok a babát?

Figyelt kérdés
28 évesek vagyunk a párommal, 8 éve vagyunk együtt. 9 hetes terhes vagyok. Saját lakás, anyagi háttér, családi támogatás adott, de ő nem akarja a babát, mert még élni szeretne. Szeretném, ha közösen tudnánk döntést hozni, de az abortuszt nem tudom elképzelni, lelkileg nagyon megviselne. Viszont nem tudom, hogyan tovább, ha megtartom. Ti mit tennétek a helyemben? Tartsam meg és legrosszabb esetben vállaljam, hogy esetleg egyedül nevelem fel (amit nem tartanék ideális családmodellnek)? Vagy vetessem el és éljek tovább a lelki következményekkel, amit ez okozna bennem? Teljesen tanácstalan vagyok, úgy érzem, hogy nincs jó megoldás és nagyon bánt, hogy nem áll mellettem.

2017. márc. 17. 10:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 anonim ***** válasza:
75%
28 evesen gyerek??? Hat lehet, hogy Te az voltal utolso de az en barati koromben (32 evesek vagyunk, 4 csalad) 8 gyerek van! Mind felnottek vagyunk kb. 23-24 eves korunk ota..
2017. márc. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/83 anonim ***** válasza:
66%
Marmint a 8 gyerek a MI gyerekeink!
2017. márc. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/83 anonim ***** válasza:
63%
ha ennyire nem akart gyereket, akkor miért nem védekezett rendesen? vagy ezt nem beszéltétek meg 8 év alatt, hogy mikor akartok? akartok e egyáltalán? meg mi van, hogy véletlen összejön?!
2017. márc. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/83 A kérdező kommentje:
Igen, megszakításos módszerrel védekeztünk, mivel én egészségügyi okok miatt nem szedhettem fogamzásgátlót. Emellett van egy olyan "kisebb" nőgyógyászati betegségem, ami miatt megmondták már az orvosok, hogy eleve nehezebb lesz a teherbeesés, így ezt, hogy megtörtént, valóban csodának fogom fel. Egyébként nem fogom hibáztatni őt a döntése miatt, bármi is legyen az, még ha nem is értek vele egyet.
2017. márc. 17. 12:47
 35/83 anonim ***** válasza:
78%
Élni akar? Miért, ha a gyerek megszületik, meg fog halni? Szegényt nagyon sajnálom, fogalma sincs, mi az élet. A gyereket meg kell szülni, aztán majd eldől, hogy egy önző alakról van-e szó, vagy csak össz-vissza beszél.
2017. márc. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/83 anonim ***** válasza:
55%
Megkérdezhetem offolva, hogy csúszott hiba a rendszerbe? Mármint a megszakításnál. Vagy nem történt baleset (mondjuk az is lehet,hogy igen, csak nem mondta a párod) és úgy lettél terhes?
2017. márc. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/83 anonim ***** válasza:
78%

bocs de akkor alap, hogy egbeszéljük, hogy megszakítás nem védekezés, és simán jöhet a gyerek és akkor na mi lesz?

párodnak kotont kellett volna húzni, de gondolom az meg nem kényelmes.

neked se kelltt volna ebbe belemenned, ha ő nem akar gyereket.

adott két gyerek, akik szexelnek, de nem beszélik meg a következményeket. az a gáz, hogy ki szív? a gyerek, mert párod nem szólt, hogy nem akar gyereket, de kotont se húzott, te meg nem kérdezed?! ez kapcsolat??? röhej

2017. márc. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/83 anonim ***** válasza:
80%
Elarulom kerdezo, hogy nem vedekeztetek. Te is igy gondolod?
2017. márc. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/83 anonim ***** válasza:
73%
Szerelem bármikor jöhet, de gyermek... Ha így áll hozzátok ne sajnáld, menjen élni. Az új élet igazi ajándék, főleg a mai világban. Fogadd el. Az hogy hogyan tovább jön magától. Ne add fel azért mert egyelőre nincs kilátás. Nézd meg! Anno az orvosok azt mondták neked valószínű nem lesz gyermeked és most van. Ugyanígy ott van a megoldás is, és biztos vagyok benne hamarosan megmutatja magát.
2017. márc. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/83 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem akart gyereket miért nem védekezett? Nem vetetném el.
2017. márc. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!