Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Megtartanátok a babát?

Figyelt kérdés
28 évesek vagyunk a párommal, 8 éve vagyunk együtt. 9 hetes terhes vagyok. Saját lakás, anyagi háttér, családi támogatás adott, de ő nem akarja a babát, mert még élni szeretne. Szeretném, ha közösen tudnánk döntést hozni, de az abortuszt nem tudom elképzelni, lelkileg nagyon megviselne. Viszont nem tudom, hogyan tovább, ha megtartom. Ti mit tennétek a helyemben? Tartsam meg és legrosszabb esetben vállaljam, hogy esetleg egyedül nevelem fel (amit nem tartanék ideális családmodellnek)? Vagy vetessem el és éljek tovább a lelki következményekkel, amit ez okozna bennem? Teljesen tanácstalan vagyok, úgy érzem, hogy nincs jó megoldás és nagyon bánt, hogy nem áll mellettem.

2017. márc. 17. 10:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/83 anonim ***** válasza:
0%
Mi újság Kérdező, van már döntés?
2017. márc. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/83 anonim ***** válasza:
74%

Ha 8 év alatt nem tudta magát elkötelezni, akkor talán most kiderül hányadán is álltok. - A gyerek biztosan benned van, de vajon Ő rosszban is veled marad? - Vagy csak a jóban?

vajon meg tudja érteni, hogy nem vagy képes rá, hogy elvetesd? - Ha elveteted vajon fogod tudni nem hibáztatni...???

Remélem jól döntesz...

Ha segítség kell, írj nyugodtan! - Amiben tudok, segítek.

2017. márc. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/83 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hozzászólást, tényleg sokat segítettek! A jelenlegi helyzet: tegnap voltam ultrahangon, már 10 hetes a baba :) ő mindenképpen marad, ez már nem kérdés. A leendő apuka szokja a helyzetet, bár időnként kibukik belőle, hogy ez élete legnagyobb katasztrófája. A hozzáállása gyökerét még nem tárta fel előttem, mindig csak azt mondja, hogy 2-3 év múlva lett volna ez aktuális, nem pedig most és ezt így nem tudja elfogadni. Meglátjuk, hogy mi lesz vele, de ha majd menni akar, akkor annak biztos úgy kellett lennie. Mindenesetre pozitívan állok a dolgokhoz és már sokkal jobb a hangulatom is, mint az elején volt :)
2017. márc. 23. 10:03
 74/83 anonim ***** válasza:
69%

Ez jó hír, azt gondolom sokan szorítottak ennek a babának.

Már csak arra figyelj, hogy ha az apja mégis marad, a gyerek életét ne keserítse meg azzal, hogy egy életen át érezteti, hogy nem akarta.

2017. márc. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/83 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon örülök, hogy így döntöttél, gratulálok a babához! :) Azt nem hiszem, hogy a papa éreztetné ezt majd vele, mert ha marad Veletek, ha nem, meg fogja szeretni a picit. Sőt, szégyellni fogja magát ezért, pár év múlva talán még le is tagadja, hogy ezt tényleg akarta volna. Biztosan volt valami terve, de van nála nagyobb Tervező :)

Sok boldogságot az Élethez!

2017. márc. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/83 anonim ***** válasza:
65%

Gratulálok Anyuka! - Sok boldogságot nektek!!! :)

Apuka talán csak pánikban van...reméljük majd felnő hozzá. _:)

2017. márc. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/83 anonim ***** válasza:
56%
Nagyon örülök,kitartást neked továbbra is!apukának is most lesz ideje szokni a helyzetet, még benne van a pakliban hogy a szülésig megszereti a picit. Viszont ha bírsz, most légy vle türelmes az érzéseit illetően akámekkora tahóként is viselkedett, mert így nagyobb az esély rá, hovy gyorsabban elfogadja a babát.
2017. márc. 24. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/83 anonim ***** válasza:
62%

Neked felhőtlen, szép babavárást kívánok, a szüleidnek aranyos kis unokát! Mint írtad, ők megérdemlik, mert mindenben támogatnak.

Az apuka pedig? "Megméretett és könnyűnek találtatott".

Rajtad áll, hogy a kis család 2 vagy 3 tagú lesz-e, muszájból, megalkuvásból ne maradj vele! Érezze megtiszteltetésnek, ha családtag maradhat, most teperjen

ő...

Kíváncsi lennék az apa szüleinek reakciójára, megírnád, hogy örültek-e?

2017. márc. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/83 anonim ***** válasza:
Na mi a helyzet kérdező, változott a helyzet?
2017. márc. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/83 anonim ***** válasza:
56%
szia. nagyon jól érzed belül a helyes választ. egy titokban elkövetett gyilkossággal nem lehet együtt élni. igen- védjed meg a babátok életét: mindenáron. Ha megszületik meglátod, hogy a párod is megváltozik. nagyon fogja szeretni. Ha abortusz mellett döntesz biztosan tönkre megy a párkapcsolatod: és még tükörbe sem fogsz tudni nézni. Ha viszont a magzat élete mellett döntesz: kaptuk egy gyermeket és minden jóra fordul általa. Én biztos vagyok benne. Utólag ugye könnyű bölcsnek lenni: én sajnos megjártam a poklok poklát. Amikor én voltam ilyen helyzetben: titokban tartottam_ és nem a helyes döntést hoztam. Mai napig nem tudok megbocsátani magamnak, hogy most lehetne egy 10 éves gyermekem. Ne félj! Csak a bűn jár titokban. A jó döntést nem kell titkolnod. Nyíltan vállalhatod, hogy a gyermeked mellett döntesz. Utána könnyebb lesz minden. Sokan fognak támogatni. Könnyű szülést kívánok és egy csodaszép babát. Imádkozom értettek és a párodért is, hogy megjöjjön az esze.
2017. márc. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!