Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Megtartanátok a babát?

Figyelt kérdés
28 évesek vagyunk a párommal, 8 éve vagyunk együtt. 9 hetes terhes vagyok. Saját lakás, anyagi háttér, családi támogatás adott, de ő nem akarja a babát, mert még élni szeretne. Szeretném, ha közösen tudnánk döntést hozni, de az abortuszt nem tudom elképzelni, lelkileg nagyon megviselne. Viszont nem tudom, hogyan tovább, ha megtartom. Ti mit tennétek a helyemben? Tartsam meg és legrosszabb esetben vállaljam, hogy esetleg egyedül nevelem fel (amit nem tartanék ideális családmodellnek)? Vagy vetessem el és éljek tovább a lelki következményekkel, amit ez okozna bennem? Teljesen tanácstalan vagyok, úgy érzem, hogy nincs jó megoldás és nagyon bánt, hogy nem áll mellettem.

2017. márc. 17. 10:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/83 anonim ***** válasza:
83%

én megtartanám, akár egyedül is. több okból is.

1. te akarod a babát. ha elveteted, évekig tartó lelki károsodást okozol magadnak. sajnos sok ilyen nőt ismerek, borzasztó látni, ahogy szenbednek, nem tudják visszacsinálni ezt a tettet, évekig ostorozzák magukat.

2. egy pasi sem ér annyit, hogy a gyerekem életét áldozzam fel miatta, nem egy gyerek nő fel apa nélkül, és semmi bajuk nincs. oké, hogy nem ez a tökéletes, de ha így alakul, még mindig nem tragédia, főleg nem a mai világban.

3. Sok pasi meggondolja magát, amint szembesül a ténnyel, hogy a baba így is úgy is marad. A férfiak azért dobálóznak olyan könnyen az abortusszal, mert ők csak akkor érzik, hogy apává váltak, amikor már a kezükben fogják a picit. de mi, nők már terhesen kötődünk a kisbabánkhoz, hisz bennünk növekedik egy kis élet :) a terhesség nem csak fizikai, hanem lelki folyamat is

4. ha egyedül is maradnál a gyerekkel, később is találhatsz párt, nem az az apuka, aki megcsinálta, hanem az, aki neveli. Barátnőm 2 éves gyerekkel találta meg az "igazit", olyan remek ember a mostani vőlegénye, hogy álmodni sem mernek sokan ilyen férfiról. és a kicsit is mindennél jobban imádja, úgy tekint rá, mint a sajátjára.

2017. márc. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/83 A kérdező kommentje:
Igazatok van, én is ugyanígy gondolkozom a helyzetről, ahogy írtátok. Azért is tettem fel a kérdést, mert folyamatosan mondogatja nekem, hogy én gondolkozom rosszul és én nem vagyok tekintettel a kapcsolatunkra, tönkre akarom azt tenni, nem veszem figyelemebe az érzéseit, önző vagyok...Annyi ilyet kaptam tőle, hogy kezdtem azt gondolni, tényleg én vagyok, aki hibásan gondolkodik. Tudom már az eleje óta legbelül, hogy nem tudnék elmenni abortuszra... Szüleim részéről maximális az anyagi és lelki támogatás, emellett van saját lakásom és egy jó munkahelyem, sokan állnak mellettem. Ha úgy alakul, nem várnék tőle anyagi támogatást sem. Ő a saját szüleinek nem is merte elmondani, fél a reakciójuktól, mivel biztos vagyok benne, hogy ők örülnének neki, és nem az ő pártját fognák, ezt pedig nem bírná elviselni. Emiatt előttük titkolni kell a dolgokat.
2017. márc. 17. 12:11
 23/83 anonim ***** válasza:
46%
Tudatosan nem lennék egyedülálló anya, pláne nem az apa akarata ellenére. De ez pont egy olyan kérdés, ahol senki más véleménye nem számít csak a tiéd meg a párode
2017. márc. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/83 anonim ***** válasza:
79%
Hát, már elnézést, de az itt leírtak szerint pont, hogy ő az önző. Már hogy lenne az önzés, hogy nem ölöd meg a gyermekedet? Szerintem a legjobb megoldás, ha nyugodt maradsz és szépen elmagyarázod neki, hogy ez itt az ő kisfia vagy kislánya, aki őt egész gyermekkorában bálványozni fogja, ha felneveli - de még még akkor is, ha úgy dönt, hogy nem vállalja a közös életet. Ha nem vállalja, Te azt is elfogadod, majd annyi részt vállal a nevelésben, amennyit ő akar. Hidd el, ez hatni fog, mert nem fogja úgy érezni, hogy sarokba szorították, és vége a világnak.
2017. márc. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/83 anonim ***** válasza:
67%
Én biztos nem ölném meg egy ilyen pasi miatt a picit! Nem tegnap jöttetek össze és 8-9 év alatt bőven volt lehetőség kettesben programokra. Ennek nagyon erős kifogás szaga van! Azt ugye tudod, hogy nagy valószínűleggel bárhogy is döntesz, a kapcsolatotoknak vége! Ha elveteted ezt még tetőzni fogja az is, hogy súlyos lelki serüléseket fogsz te elszenvedni. A pasi meg előbb utóbb úgyis elhagy majd. Ha megtartod azért, ha nem, akkor te fogod elhagyni majd azért, amibe akaratod ellenére belekényszerített. Komolyan úgy gondolod, érdemes elvenni a kis életét egy ilyen ember miatt?! A gyermeked ezzel az idiotaval ellentétben FELTÉTEL NÉLKÜL SZERETNI FOG! ÖRÖKRE ÉS MINDIG! BÁRMI IS LESZ!!! Az pedig egyedül rajtad áll, hogy egy élő, vagy egy halott gyermek édesanyja akarsz e lenni. Mert te már anya vagy, így is, úgy is! Jó egészséget kívánok Nektek!
2017. márc. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/83 anonim ***** válasza:
80%

Biztos, hogy megtartanám.

28 év, ideális. Anyagilag meg tudod oldani. Akarod a babát. Abortusznak eü kockázata van. Tudod, hogy kicsinálna lelkileg, egész életedben nyomasztana, akkor is amikor a kedves párod után már porzik az út...

Mellesleg vannak gyerekeim és tudom, hogy egyetlen pasi sem ad olyan boldogságot, mint amilyet a gyerek.

Ha a párod maradni akar, maradjon, ha menni akar menjen, de a gyerek maradjon!

Amúgy meg ahogy azt írtad, hogy úgy védekeztetek ahogy eddig, abból nekem olyan ,,megszakításos" érzésem van, amiben igen nagy a terhesség esélye, úgyhogy esetleg felvállalhatná azt is, hogy nem tette meg a 100%-ot, hogy elkerülje a nem kívánt terhességet.

2017. márc. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/83 anonim ***** válasza:
79%

Minden adott, hogy gyereketek legyen DE ő nem akar.

Ha megtartod valszeg egyedül maradsz, de van lakás, munka, család, és ha vágysz rá, tartsd meg! Sztem ha elveteted és vele maradsz, előbb utóbb vége lesz, mert megutálod!

2017. márc. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/83 anonim ***** válasza:
78%

Mikor szeretne gyereket? Szeretne egyáltalán? Mert az, hogy a baba születése után egy ideig nem élhetitek a megszokott életeteket, igaz lesz 3-8-15 év múlva is.


Amikor elmondtad neki hogy továbbra is lesz lehetőségetek kettesben lenni (mértékkel), mit reagál?

2017. márc. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/83 anonim ***** válasza:
8%
28 évesen még nagyon kiforratlan, majdhogynem gyerek az ember - mondom ezt 43 évesen. Nem csodálom, hogy élni akar még. Itt tényleg nincs jó választás. Én mondjuk bitos a kisebb rossz irányába mennék és elvetetném, de te ismered a saját helyzeted. Egy dolgot azért légy szíves fogadj meg: ha lelécel és egyedül hagy a gyerekkel, akkor ne hibáztasd, mert te döntöttél.
2017. márc. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/83 anonim ***** válasza:
80%

Épp nálunk 28 évesen 8 év együttlét és házasság után merült fel a baba téma. Férjem már meg volt veszve a babáért. Amikor megkérdeztem hogy nem akar még inkább utazgatni, stb? akkor azt mondta hogy hagyjam őt ilyenekkel, megyünk majd pár év múlva a gyerekkel.

30 évesen ha ő még "élni" akar nekem nagyon furi, nem a Te gondolkodásoddal van gond.

2017. márc. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!