Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Megtartanátok a babát?

Figyelt kérdés
28 évesek vagyunk a párommal, 8 éve vagyunk együtt. 9 hetes terhes vagyok. Saját lakás, anyagi háttér, családi támogatás adott, de ő nem akarja a babát, mert még élni szeretne. Szeretném, ha közösen tudnánk döntést hozni, de az abortuszt nem tudom elképzelni, lelkileg nagyon megviselne. Viszont nem tudom, hogyan tovább, ha megtartom. Ti mit tennétek a helyemben? Tartsam meg és legrosszabb esetben vállaljam, hogy esetleg egyedül nevelem fel (amit nem tartanék ideális családmodellnek)? Vagy vetessem el és éljek tovább a lelki következményekkel, amit ez okozna bennem? Teljesen tanácstalan vagyok, úgy érzem, hogy nincs jó megoldás és nagyon bánt, hogy nem áll mellettem.

2017. márc. 17. 10:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/83 anonim ***** válasza:
77%
Még valami: ne hagyd magad megdumálni, manipulálni. Van önérzeted, saját véleményed. Ne hagyd magad és a babát se!
2017. márc. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/83 anonim ***** válasza:
77%

Megszakítást használtunk 2 éve mi is az esküvő óta de ha becsúszott volna akkor is megtartottuk volna.

Ahogy írták korábban nem "hal meg" a baba után, sőőőt. Szerintem egy kapcsolat a babával lesz teljes, sokkal másabb, több lesz. Persze már lesz az életetek, de szerintem csodálatos időszak tud lenni.

2017. márc. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/83 anonim ***** válasza:
73%

28 évesen még gyerek egy ember? válaszoló, te hol élsz? :D

mikor kell, hogy gyereket vállaljon egy pár szerinted? 50 évesen?

én 21 évesen szültem, és már jó ideje nem érzem gyereknek magam

2017. márc. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/83 anonim ***** válasza:
73%

Megtartanám, mert már 28 évesek vagytok, 8 éve együtt. A párod viselkedése nagyon gáz, sunyi és nem felnőtthöz méltó. A kapcsolatotoknak már úgyis annyi (kivéve ha esetleg a párod észhez tér és apához méltón viselkedik), mert ha elveteted akkor a pasidat fogod megutálni emiatt, és örökké ott fog motoszkálni benned h mi lett volna ha megtartod..., ha meg megtartod a pasi lehet hogy lelép.

De fel a fejjel, ha úgy érzed megtartod, tartsd meg, ne hagyd a pasi által befolyásolni magad.

2017. márc. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/83 A kérdező kommentje:
Én sem nevezném ezt a legbiztonságos védekezési módszernek, ezt mindketten tudtuk. Beszéltünk is róla, hogy mi lenne, ha "becsúszna". Tudta, hogy abban az esetben én nem lennék ellene, ő pedig mondta, hogy vigyázni fog, hogy ez ne forduljon elő. Ez a védekezési mód neki is megfelelő volt a kockázatokat figyelembe véve is. Beszélgetéseink során, mint lehetséges következmény, ő sem volt ellene. Egyébként közösen terveztük a jövőnket, gyermekvállalást is. Ő ezt 30 éves korában szerette volna, legalábbis mindig ezt a választ kaptam a kérdésemre. Az orvosom szerint, ha majd babát szerettünk volna, akkor előtte egy évvel el kellett volna kezdenem szedni egy gyógyszert a betegségem miatt, hogy sikerüljön a projekt. Mivel én ezt a kezelést még nem kezdtem el, így a véletlen fogantatás esélye nálunk tényleg elenyésző volt.
2017. márc. 17. 13:22
 46/83 anonim ***** válasza:
53%

mi a különbség 30 év 28 éves kora között?

ha mondjuk nem lenne rendes meló, vagy lakás, akkor érteném, hogy két éves tervben van ez, és akkor az a baj. de így? két alatt utazik négyszer valahova messzire két hetekre. és azon kivül? utazni lehet gyerekkel is, vagy ha nagyobb nagyik is vigyáznak rá.

2017. márc. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/83 anonim ***** válasza:
73%
28 évesen mindenképpen megtartanám. Főleg, ha van hozzá anyagi háttér és én is akarnám. A párom véleménye rohadtul nem érdekelne. 2 ember kell egy gyerek összehozásához. Vagy marad és neveli rendesen vagy takarodik és fizeti a gyerektartást. Nincs az az ember, akinek a kedvéért megölném a gyerekemet vagy akit a gyerek fölé helyeznék.
2017. márc. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/83 anonim ***** válasza:
78%
A párod pedig ne röhögtesse már ki magát, hogy 28 éves kisfiú. Az ilyen 30 évesen is az lesz. Nem érdemes várni rá.
2017. márc. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/83 anonim ***** válasza:
68%

Igazából azok alapján amit írtál érthetetlen a párod viselkedése. Nem vetetném el, ez olyan mintha eddig csak hitegetett volna de most h tényleg terhes lettél fülét farkát behúzva menekülne...

A megszakítás csak olyan esetben jó védekezés ha nem gond h becsúszik egy gyerek. A pasidtól valószínű kamu az, hogy 30 évesen akart gyereket, hiszen az már mindjárt itt van, nem hiszem hogy emiatt a plusz 1,5 év miatt el kéne vetetni az első gyereketeket, főleg ha az orvosok szerint amúgy nehezen eshetnél teherbe - ki tudja mikor jönne össze legközelebb. Örökké a párod és magad hibáztatná ha elvetetnéd.

Szerintem itt nincs miről beszélni, egyértelmű h megtartod a gyereket, a párod meg eldönti h részt kíván-e venni ebben vagy sem.

2017. márc. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/83 anonim ***** válasza:
46%

Én megtartanám. Nem tudom, h a párod, h gondolja ezt, h ha megszületik a baba akkor megszüntök létezni?? meg mi az, h gyerekkel nem lehet élni? A férjem 25 én 22 éves vagyok. Igaz még csak úton van a picikénk, de alig várjuk, h megszülessen és nagyobb legyen, h ide oda tudjuk vinni nyaralni. Mi így gondoltuk, h ha más országba utazunk akkor csakis gyerekkel, h ő is lássa.

Úgy gondoljuk, h gyerekkel lehet csak igazán élni és egy csomó helyre, programra utazni. A legfontosabb pedig az, h nap minden percében ösztönző hatásal lesz ránk a pici.


Neadja az isten, de szerintem így is úgy is egyedül fogsz maradni hiszen az a 2év a gyerekvállaláshoz nem oszt nem szoroz. Én a helyedben simán elmondanám anyósódéknak ha olyan kapcsolatban vagy velük.

2017. márc. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!