Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Megtartanátok a babát?

Figyelt kérdés
28 évesek vagyunk a párommal, 8 éve vagyunk együtt. 9 hetes terhes vagyok. Saját lakás, anyagi háttér, családi támogatás adott, de ő nem akarja a babát, mert még élni szeretne. Szeretném, ha közösen tudnánk döntést hozni, de az abortuszt nem tudom elképzelni, lelkileg nagyon megviselne. Viszont nem tudom, hogyan tovább, ha megtartom. Ti mit tennétek a helyemben? Tartsam meg és legrosszabb esetben vállaljam, hogy esetleg egyedül nevelem fel (amit nem tartanék ideális családmodellnek)? Vagy vetessem el és éljek tovább a lelki következményekkel, amit ez okozna bennem? Teljesen tanácstalan vagyok, úgy érzem, hogy nincs jó megoldás és nagyon bánt, hogy nem áll mellettem.

2017. márc. 17. 10:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/83 anonim ***** válasza:
40%

Utolsó azért ne idealizáljuk a dolgokat. Gyerekkel igenis, legalább az első pár évben sok tekintetben megszűnik az élet. Anya szoptat szinte egész nap, nem mehetsz el szórakozni úgy ahogy eddig, akkor amikor akarsz, utazni sem tudsz, az hogy elvigyük a gyereket hogy ő is lássa kb 4-5 éves kor előtt sok értelme nincs, de azután sem lesz nyugis pihenés a nyaralás, mert a gyerek után kell rohangálni, városnézős nyaralás eleve kilőve... Persze rá lehet bízni pár napra a nagyszülőkre a gyereket amíg elmész kikapcsolódni, de az életed teljesen megváltozik. Már nincs az h reggel 10-ig heverészek az ágyban, gondolok egyet rendelek pizzát aztán elmegyek moziba, este meg koncertre...

Szóval azért igen, nagyon megváltozik az élet, persze ezzel nem arra akarok utalni hogy a kérdező párjának van igaza, hanem arra, hogy 28 évesen, 8 éves kapcsolat után már tudnia kéne vállalni a gyerekkel járó megváltozott életet.

2017. márc. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/83 anonim ***** válasza:
9%

#43: "én 21 évesen szültem, és már jó ideje nem érzem gyereknek magam"

Azt ugye tudod, hogy néhány államban 21 év éppen a nagykorúságnak a határa? :D

És igen, 28 évesen még nagyon fiatal az ember gyereket vállalni: jó eséllyel ez az az időpont mire a főiskolán végezve az első néhány sikertelen állása után talál valami stabilat, és végre tényleg elkezdhet élni, nem csak máról holnapra gürizve (esetleg kölcsönből) retteg a holnaptól. (szerintem amúgy inkább 35-40 közt az ideális kor családalapításra ÉS elköteleződésre, különösen férfiaknak)

2017. márc. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/83 anonim ***** válasza:
67%

35-40 ?

aztán 60 évesen meg mész a gimis ballagásra.

aki 28évesen végez a fősulin, az max doktor, a többiek már rég kint vannak és dolgoznak.

amúgy van lakásuk, munkájuk, mire kéne várniuk? az hogy a kissrác 28 évesen ilyen amilyen, ő baja.

2017. márc. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/83 anonim ***** válasza:
75%

"vigyázni fog, hogy ez ne forduljon elő"


Na, akkor szerintem ennyi. Nem vigyázott, előfordult.

Még csak nem is okohat mást, mint ahogy ezt ilyenkor szokták a férfiak. Ha ENNYIRE nem akart gyereket, miért nem húzott gumit?!


Egyébként ha neked olyan nőgyógyászati betegséged van, ami 1 éves kezelést igényelt volna a gyerek érdekében, eszedbe ne jusson elvetetni, ha valaha szeretnél gyereket... Semmi garanci a nincs rá, hogy a következő is megfogan. Örülj neki, hogy az orvosok tévedtek, és nem kell kitenni magad a meddőség procedúrának. (Ami alatt a pasik egy része szintén lelép.)


Szóval... igen, tartsd meg, és ha elhagy, igenis ragaszkodj a tartásdíjhoz. A gyerekhez 2 ember kellett.

Az meg nevetséges, hogy a szüleinek nem mondja el. Nem is nevetséges, hanem szánalmas.

2017. márc. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/83 anonim válasza:
72%

#52: Elég nagy bajban lennénk, ha az emberek csak 28 éves korukra tudnának elvégezni egy főiskolát/egyetemet (itt valóban nem a doktori képzésről van szó), és emellett a 35-40-et tartanák ideális kornak a gyerekvállaláshoz....bár persze mindenki magából indul ki, valaki tényleg nem képes 30 éves korára sem elvégezni egy iskolát...de ott más problémák vannak akkor...viszont kérdem én, hogy mi értelme van ilyen esetben erőltetni a képzést? És az adott illetőnek akkor 30 éves koráig nyilván munkája sincs, ha jól értem, tehát a szülei tartják el, ami elég nagy baj sajnos, hogy valaki ezt normálisnak tartja....

28 a legideálisabb kor a gyerekvállalásra, nem kell addig várni, amíg nagyszülőknek nézik a szülőket és bottal bebotorkálni 70 évesen a gyerek diplomaosztójára, ha a dolgok úgy működnének, ahogy az előbbi válaszadó írta... úgy értelmezem, hogy a kérdező és párja nem azok közé tartoznak, akik 28 évesen még az iskolapadot koptatják...

2017. márc. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/83 anonim ***** válasza:
57%
28 évesen fösulin MÉG? Párom épp hogy 32 és már 2009 óta dolgozik,pedig egyetemre járt és 5,5évet,mert az alap msc 5 év,de fél évvel tovább volt. És két gyerek van,mellettük másoddiplomázik.
2017. márc. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/83 anonim ***** válasza:
60%

Aki csak 28 evesen lett elsomunkahelyes frissdiplomas az nagyon eltolt valamit...vagy bena es eveket csuszott a fosulin, vagy szerencsetlen es infantilis keson ero.


28 idealis csalad-alapitasi kor. 35-40 evesen mar nagyon nem az....akkor mar keso egy csoppet.

2017. márc. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/83 anonim ***** válasza:
55%

A párod még tényleg nem nőtt föl. Agyilag semmiképp. Nem 18 éves,viselkedhetne már felnőtt módjára.

Szerintem meg kéne tartanod a babát. Ő sokkal jobban fog szeretni téged. És neked is fontosabb lesz ennél az éretlen, felelőtlen bunkónál.

2017. márc. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/83 anonim ***** válasza:
56%

"Anya szoptat szinte egész nap, nem mehetsz el szórakozni úgy ahogy eddig, akkor amikor akarsz, utazni sem tudsz, az hogy elvigyük a gyereket hogy ő is lássa kb 4-5 éves kor előtt sok értelme nincs, de azután sem lesz nyugis pihenés a nyaralás, mert a gyerek után kell rohangálni, városnézős nyaralás eleve kilőve... Persze rá lehet bízni pár napra a nagyszülőkre a gyereket amíg elmész kikapcsolódni, de az életed teljesen megváltozik. Már nincs az h reggel 10-ig heverészek az ágyban, gondolok egyet rendelek pizzát aztán elmegyek moziba, este meg koncertre..."


1.Miért nem mehetnénk el sehova van autónk, ott is lehet szoptatni illetve egy csomó takarókendő van..szórakozni? :D tudod nekem mi a szórakozás? Barátnőimmel vagy munkatársammal beülünk valahova egy kávéra, nekem bőven elég ennyi szórakozás. ( nem szoktam alkoholt fogyasztani)


2.4-5 év alatt külfödre nem is vinném a gyereket, ne viccelj már. :D ha akarod tudni soha nem szokott nyugis lenni a külföldi nyaralásaink, 5percre se álunk meg. :D


3. Kérés nélkül nem lesz lepaszolva a gyerek, mivel magunknak szülöm nem másnak. A család tisztába van azzal ha szeretnének vigyázni rá akkor szólnak és nyugodtan elvihetik.


4. Nem mondod? :D na ma is okosabb lettem.


5. 4 éve már nem 10órakor kellek sőt ha éjszakai műszak után nincs időm lefeküdni aludni. :D


6. Soha nem rendelünk pizzát, mert nem a mi ízvilágunk sőt a férjem kinem álhatja, az én pizzámat eszi csak meg. :D


7. Mozit nem szeretem, koncertre meg sajnálom a pénzt. :D



Boccs az off.ért, de nem tudtam szónélkül ez mellet elmenni.

2017. márc. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/83 anonim ***** válasza:
41%
Mi 23 évesek voltunk,mikor teherbe estem...3 éve voltunk együtt,mi egy alkalommal nem vedekeztunk..az abortusz szoba sem kerult,mindkettonknek a vilag legtermeszetesebb dolga volt,hogy megtartjuk,hisz a miénk..kesobb mondta el,hogy szamara ott ert volna veget a kapcsolatunk,ha el akarom vetetni a gyerekét..szóval neked boldog babavarast,ot pedig engedd el,hadd éljen..nem a legidealisabb csaladmodell egyedul nevelni,de meg mindig jobb,mintha nem lenne kit nevelni..es a kapcsolatotok valoszinuleg akkor is veget er,ha nem tartod meg,mert nem hiszem,hogy utána szerelmesen tudnal ra nézni..
2017. márc. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!