Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Megtartanátok a babát?

Figyelt kérdés
28 évesek vagyunk a párommal, 8 éve vagyunk együtt. 9 hetes terhes vagyok. Saját lakás, anyagi háttér, családi támogatás adott, de ő nem akarja a babát, mert még élni szeretne. Szeretném, ha közösen tudnánk döntést hozni, de az abortuszt nem tudom elképzelni, lelkileg nagyon megviselne. Viszont nem tudom, hogyan tovább, ha megtartom. Ti mit tennétek a helyemben? Tartsam meg és legrosszabb esetben vállaljam, hogy esetleg egyedül nevelem fel (amit nem tartanék ideális családmodellnek)? Vagy vetessem el és éljek tovább a lelki következményekkel, amit ez okozna bennem? Teljesen tanácstalan vagyok, úgy érzem, hogy nincs jó megoldás és nagyon bánt, hogy nem áll mellettem.

2017. márc. 17. 10:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/83 anonim ***** válasza:
68%
Én nem tudnék felnézni rá ezek után, és számomra ez fotos. De azt csak Te tudhatod, hogy neked mi az. Viszont szerintem megkaptad a jelet az univerzumtól, lehet, hogy pocsékoljátok egymás drága idejét...?
2017. márc. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/83 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos nem a közös életeteket félti ő,hanem a saját kis kényelmes életét...
2017. márc. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/83 anonim ***** válasza:
76%
Semmiképpen sem vetetném el!!!!
2017. márc. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/83 anonim ***** válasza:
87%
Hmm... Hát ez nagyon nehéz lehet. De szerintem te tudod, hogy mit szeretnél, csak félsz belevágni. Ha szeret a párod, akkor melletted fog maradni. Ha nem, akkor pedig legalább hamarabb túl vagytok a szétváláson, ami amúgy is bekövetkezett volna később. A nem ideális családmodell miatt ne aggódj. (Erről hosszan lehetne beszélni, de olyan sok a válás, hogy egyáltalán nem lenne emiatt "megbélyegezve" a gyereked, mint ahogy esetleg 20, vagy akár 10 éve is lett volna) Úgy is lehet boldog élete a gyerekednek. Sokszor az élet nem alakul ideálisan, de akkor nekünk kell igazodnunk hozzá.
2017. márc. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/83 anonim ***** válasza:
76%

Azért azzal is legyél tisztában, hogy ha úgy döntesz, hogy elveteted, 10-11 hetes lesz a terhesség, mire műtenek. Minél idősebb a terhesség a 12 héten belül is, annál nagyobb műtét, ha úgy tetszik, nagyobb a esélye annak, hogy komplikáció legyen. Nyilván nem ugyanannyi kikaparni egy egy centis vagy egy négy centis embriót, jobban ki kell tágítani a méhszájat, stb. arról nem is beszélve, hogy a babád már igencsak emberszerű lényecske 9 hetesen is, nemhogy néhány hét múlva...


Szerintem ne vetesd el, mert személy szerint te nem akarod megölni a babát, ezért tönkremennél lelkileg benne, ez szinte 100%, ezen rágódnál még 30 év múlva is.


A pasid egy segg, ez nem kérdés. :(

2017. márc. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/83 anonim ***** válasza:
73%

Megtartanam. Ennyi idosen mar nem fiatal srac, hanem felnott ferfi. Sok pasi nem fogadja el es meg mindig vagany macsonak kepzeli magat, holott igenis apuka korban van (bar manapsag divat a 30-asoknak is minden szombaton benyomva a seg.guket razni a Gozsdu udvarban :)).


En nem akarnek igy mellette elni, hogy szerinte egy gyerek rombolna a kapcsolatotokat. Egy gyerek a jo kapcsolaton erosit, a rosszon pedig gyengit....sokat elarul hogy o melyik allasponton van a tieteket illetoen.

2017. márc. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/83 anonim ***** válasza:
67%
Mielőtt elhordjuk mindennek a kérdező párját, reménykedjünk benne, hogy tényleg csak sokkot kapott a hírtől és fel kell dolgoznia. Ha rendes, felelősségteljes amúgy, akkor nem fog emiatt elhagyni. Csak most tudatosulnia kell benne, hogy egy kicsit még inkább felnőtt lett. Persze, ha emiatt lép ki a kapcsolatból az más dolog, de akkor meg ne sajnáld, akkor nem veszítesz sokat. De őszintén remélem, hogy nem így lesz!!
2017. márc. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/83 anonim ***** válasza:
60%

A döntés a tied, de a helyedben meggondolnám.

Ha elveteted, lehet, hogy soha többé nem eshetsz teherbe! A pasid meg azért hagy el, mert nincs gyerek!

2017. márc. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/83 anonim ***** válasza:
71%
8 év után ez nagyjából annyit jelent, hogy nem te vagy a számára az igazi. Ha még olyan maximum 25-26 alatt lennétek, akkor megértem, hogy még nem kész rá. De maholnap 30 éves, ilyenkorra már az emberek kinövik a bulizós kamaszkort.
2017. márc. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/83 anonim ***** válasza:
76%
Megtartanám természetesen a babát és örülnék neki, a pasi pedig vagy meggondolja magát - vagy nem, de a kis életét nem tudnám eldobni csak azért, mert berinyál az apja. Kapja össze magát és vállaljon felelősséget, az lenne a legjobb, de ha nem megy, akkor sem én akarnék szívni az abortusszal, mert akkor aztán nem hogy a pasi menne a levesbe, de a kisbabám és még sok minden más is. Akkor mehetnék rázni a Gozsduba valóban, kb. ennyit nyernék vele.
2017. márc. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!